О внесении дополнений в Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Конституционных законов, "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов" и "О судах и статусе судей в Республике Казахстан" по вопросам упорядочения предоставления льгот отдельным категориям граждан
Конституционный Закон Республики Казахстан от 11 апреля 1997 г. N 91-1.
Статья 1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного закона, от 16 октября 1995 г. N 2529 Z952529_ "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 21, ст.124) следующие дополнения:
пункт 2 статьи 30:
дополнить словами "в порядке и пределах норм, установленных Правительством Республики Казахстан.";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Допускается предоставление льгот в виде денежных выплат с упреждением за содержание жилища и коммунальные услуги (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализация, электроэнергия, газ, мусороудаление, обслуживание лифтов), а проживающим в домах, где нет централизованного отопления, - также за топливо в пределах норм и в порядке, установленных Правительством Республики Казахстан.".
Статья 2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного закона, от 20 декабря 1995 г. N 2694 U952694_ "О судах и статусе судей в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст.147) следующие дополнения:
1. Пункт 5 статьи 67:
дополнить словами "в порядке и пределах норм, установленных Правительством Республики Казахстан.";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Допускается предоставление льгот в виде денежных выплат с упреждением за содержание жилища и коммунальные услуги (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализация, электроэнергия, газ, мусороудаление, обслуживание лифтов), а проживающим в домах, где нет централизованного отопления, - также за топливо в пределах норм и в порядке, установленных Правительством Республики Казахстан.".
2. Пункт 6 статьи 69:
после слов "на содержание жилья" дополнить словами "в порядке и пределах норм, установленных Правительством Республики Казахстан.";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Допускается предоставление льгот в виде денежных выплат с упреждением за содержание жилища и коммунальные услуги (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализация, электроэнергия, газ, мусороудаление, обслуживание лифтов), а проживающим в домах, где нет централизованного отопления, - также за топливо в пределах норм и в порядке, установленных Правительством Республики Казахстан.".
Президент
Республики Казахстан

"Азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiктер берудi ретке келтiру мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы" және "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесi туралы" Конституциялық заң күшi бар Жарлықтарына толықтырулар енгiзу жөнiнде
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 11 сәуiрдегi N 91.
1-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы" 1995 жылғы 16 қазандағы N 2529 Z952529_ Конституциялық заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 21, 124-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
30-баптың 2-тармағы:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен және нормалар шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тұрғын жайды ұстау мен коммуналдық қызметтер үшiн (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, канализация, электр энергиясы, газ, қоқыстан адалау, лифтiлердi қамту), ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде тұратындарға сондай-ақ отын үшiн алдын ала ақшалай төлем түрiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормалар шегiнде және тәртiппен жеңiлдiктер беруге жол берiледi".
2-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесi туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2694 U952694_ Конституциялық заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 147-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 67-баптың 5-тармағы:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен және нормалар шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тұрғын жайды ұстау мен коммуналдық қызметтер үшiн (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, канализация, электр энергиясы, газ, қоқыстан адалау, лифтiлердi қамту), ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде тұратындарға сондай-ақ отын үшiн алдын ала ақшалай төлем түрiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормалар шегiнде және тәртiппен жеңiлдiктер беруге жол берiледi.".
2. 69-баптың 6-тармағы:
"төлеу жөнiндегi" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен және нормалар шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тұрғын жайды ұстау мен коммуналдық қызметтер үшiн (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, канализация, электр энергиясы, газ, қоқыстан адалау, лифтiлердi қамту), ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде тұратындарға сондай-ақ отын үшiн алдын ала ақшалай төлем түрiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормалар шегiнде және тәртiппен жеңiлдiктер беруге жол берiледi".
Қазақстан Республикасының
Президентi