О внесении дополнений в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях
Закон Республики Казахстан от 10 июня 1997 г. N 118-I
Внести в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях, принятый Верховным Советом Казахской ССР 22 марта 1984 г. (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1984 г., N 14 (приложение); N 41, ст. 534; 1985 г., N 19, ст. 190, 191; N 32, ст. 325; N 45, ст. 457; N 49, ст. 513; 1986 г., N 13, ст. 122; N 25, ст. 242; N 31, ст. 320; N 49, ст. 506; 1987 г., N 2, ст. 19; N 16, ст. 201; N 29, ст.356; N 32, ст. 421; N 41, ст. 503; N 46, ст. 560; 1988 г., N 35, ст. 324; 1989 г., N 16, ст. 129; N 27, ст. 208; N 45, ст. 364; N 49, ст. 444; N 50-51, ст. 458; 1990 г., N 12-13, ст. 114; N 44, ст. 410; N 48, ст. 445; N 49, ст. 461; 1991 г., N 25, ст. 318; N 26, ст. 348; N 28, ст. 373; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 96, 98, 100; N 13-14, ст. 323; N 15, ст. 380; N 16, ст. 400; 1993 г., N 3, ст. 42; N 4, ст.70; N 8, ст. 159, 161; N 9, ст. 220, 222; N 20, ст. 468, 469; 1994 г., N 4-5, ст. 60; N 8, ст. 134; N 15; ст. 207; N 21-22, ст. 272; 1995 г., N 1-2, ст. 17; N 5, ст. 41; N 8, ст. 55; N 9-10, ст. 64; N 15-16, ст. 105; N 17-18, ст. 11О; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 177; N 14, ст. 274, 277; N 15 ст. 281; Закон Республики Казахстан от 10 марта 1997 г. "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам труда", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 13 марта 1997 г.), следующие дополнения:
1. Дополнить статьей 169-4 следующего содержания:
"Статья 169-4. Незаконное вмешательство должностных лиц в
предпринимательскую деятельность
Незаконное вмешательство должностных лиц государственных органов, осуществляющих надзорные и контрольные функции, а также акимов всех уровней и их заместителей в деятельность граждан (индивидуальных предпринимателей) и юридических лиц, в том числе в виде издания незаконных актов и дачи незаконных поручений, препятствующих их предпринимательской деятельности, -
влечет штраф в сумме от двадцати до пятидесяти размеров
месячного расчетного показателя, установленного законодательством.".
2. Часть первую статьи 213 после цифр "168-173" дополнить
словами "(кроме статьи 169-4)".
3. Статью 216 после цифр "169-2" дополнить цифрами "169-4".
4. В пункте 1 части первой статьи 248-1:

Қазақ КСР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 10 маусымдағы N 118.
1. 1984 жылғы 22 наурызда Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесi қабылдаған Қазақ КСР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1984 ж., N 14 (қосымша); N 41, 534-құжат; 1985 ж., N 19, 190,191-құжаттар; N 32, 325-құжат; N 45, 457-құжат; N 49, 513-құжат; 1986 ж., N 13, 122-құжат; N 25, 242-құжат; N 31, 320-құжат; N 49, 506-құжат; 1987 ж., N 2, 19-құжат; N 16, 201-құжат; N 29, 356-құжат; N 32, 421-құжат; N 41, 503-құжат; N 46, 560-құжат; 1988 ж., N 35, 324-құжат; 1989 ж., N 16, 129-құжат; N 27, 208-құжат; N 45, 364-құжат; N 49, 444-құжат; N 50-51, 458-құжат; 1990 ж., N 12-13, 114-құжат; N 44, 410-құжат; N 48, 445-құжат; N 49, 461-құжат; 1991 ж., N 25, 318-құжат; N 26, 348-құжат; N 28, 373-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 96, 98, 100-құжаттар; N 13-14, 323-құжат; N 15, 380-құжат; N 16, 400-құжат; 1993 ж., N 3, 42-құжат; N 4, 70-құжат; N 8, 159, 161-құжаттар; N 9, 220, 222-құжаттар; N 20, 468, 469-құжаттар; 1994 ж., N4-5, 60-құжат; N 8, 134-құжат; N 15, 207-құжат; N 21-22, 272-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; N 5, 41-құжат; N 8, 55-құжат; N 9-10, 64-құжат; N 15-16, 105-құжат; N 17-18, 110-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 177-құжат; N 14, 274, 277-құжаттар; N 15, 281-құжат; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 1997 ж., 13 наурызда жарияланған "Қазақстан Республикасының еңбек мәселелерi жөнiндегi кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер енгiзу туралы" 1997 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
"1. Мынадай мазмұндағы 169-4-баппен толықтырылсын:
"169-4-бап. Лауазымды адамдардың кәсiпкерлiк қызметке
заңсыз араласуы
Қадағалау және бақылау мiндеттерiн жүзеге асыратын мемлекеттiк органдардың лауазымды адамдары, сондай-ақ барлық деңгейдегi әкiмдер мен олардың орынбасарлары азаматтар (жеке кәсiпкерлер) мен заңды тұлғалардың қызметiне заңсыз араласса, оның iшiнде олардың кәсiпкерлiк қызметiне кедергi келтiретiн заңсыз актiлер шығару және заңсыз тапсырмалар беру түрiнде араласса -
заңдарда белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан елуге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салынады.".
2. 213-баптың бiрiншi бөлiгi "168-173" сандарынан кейiн "(169-4-баптан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 216-бап "169-2" сандарынан кейiн "169-4" сандарымен
толықтырылсын.
4. 248-1-баптың бiрiншi бөлiгiнiң 1-тармағында:

1) абзац второй после цифр "168-171" дополнить словами "(кроме
статьи 169-4)";
2) абзац двадцать восьмой после цифр "169-171" дополнить
словами "кроме статьи 169-4";
3) абзац двадцать девятый после слов "органов прокуратуры
(статьи" дополнить цифрами "169-4".
5. Часть вторую статьи 271 после цифр "164-2" дополнить цифрами
"169-4".
Президент
Республики Казахстан

1) екiншi азатжол "168-171" сандарынан кейiн "(169-4-баптан
басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
2) жиырма сегiзiншi азатжол "169-171" сандарынан кейiн
"(169-4-баптан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын.
3) жиырма тоғызыншы азатжолда "прокуратура органдарының" деген
сөздерден кейiн жақша iшiндегi сандар "169-4" сандарымен
толықтырылсын.
5. 271-баптың екiншi бөлiгi "164-2" сандарынан кейiн "169-4"
сандарымен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi