О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам штатной численности и заимствования
Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года № 360-1
Статья 1. Внести в некоторые законодательные акты Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. В Закон Республики Казахстан от 23 июня 1992 г. Z922200_ "О внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 11-12, ст.290; № 24, ст. 592; 1993 г., № 8, ст.179; 1995 г., № 1-2, ст.17; № 23, ст.155; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст.79; № 12, ст.184; № 13-14, ст.205; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. Z980307_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и признании утратившими силу Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу закона, "О специальных государственных органах Республики Казахстан, осуществляющих дознание и следствие" и "О Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 1998 г.; Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. Z980327_ "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам финансирования государственных учреждений", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 26 декабря 1998 г.):
1) в абзаце третьем статьи 2 слова "исправительно-трудовых" заменить словом "исправительных";
2) в части третьей статьи 4 слова "исправительно-трудовых" заменить словом "исправительных";
3) абзац второй статьи 8 изложить в следующей редакции:
"- утверждает структуру, лимит штатной численности, дислокацию внутренних войск, Положение о прохождении воинской службы и Положение о Главном управлении Командующего внутренними войсками;";
4) абзац пятый статьи 10 изложить в следующей редакции:
"устанавливает структуру, дислокацию и штатную численность соединений (частей) внутренних войск МВД в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;";
5) в статье 13:
в абзацах втором, третьем, четвертом и седьмом слова
"исправительно-трудовых" заменить словом "исправительных";
в абзаце пятом слова "исправительно-трудовые" заменить  словом
"исправительные";
6) в абзаце втором статьи 21 слова "исправительно-трудовых" заменить
словом "исправительных";

Қазақстан Республикасының штат саны және қарыз алу мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 5 сәуір N 360-I
1-бап. Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ішкі әскерлері туралы" 1992 жылғы 23 маусымдағы Z922200_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 11-12, 290-құжат; N 24, 592-құжат; 1993 ж., N 8, 179-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; 23, 155-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 жылы 15 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының анықтау мен тергеуді жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдары туралы" және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тергеу комитеті және оның органдары туралы" заң күші бар Жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы" 1998 жылғы 9 желтоқсандағы Z980307_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылғы 26 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Z980327_ Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 2-баптың үшінші азатжолында "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 4-баптың үшінші бөлігінде "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 8-баптың екінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
" - ішкі әскерлердің құрылымын, штат саны лимитін, орналастырылуын, Әскери қызметті өтеу туралы ережені және Ішкі әскерлер Қолбасшысының Бас басқармасы туралы ережені бекітеді;";
4) 10-баптың бесінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер министрлігінің ішкі әскерлері құрамаларының (бөлімдерінің) құрылымын, орналастырылуын және штат санын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен штат санының лимитті шегінде белгілейді;";
5) 13-бапта:
екінші, үшінші, төртінші және жетінші азатжолдарда "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші азатжолда "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
6) 21-баптың екінші азатжолында "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;

7) в подпунктах 1), 8)  статьи 25 слова "исправительно-трудовых"
заменить словом "исправительных";
8) в подпункте 1) статьи 26 слова "исправительно-трудовых" заменить
словом "исправительных";
9) в части третьей статьи 39 слова "исправительно-трудовых" заменить
словом "исправительных".
2. В Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 г. Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 8, ст.202; 1995 г., № 8, ст.56; № 20, ст.120; № 22, ст.136):
1) в части второй статьи 6:
слова "Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы" заменить словами "Командующего Силами охраны государственной границы - Председателя Комитета по охране государственной границы Республики Казахстан";
слова "Государственного комитета" заменить словом "Агентства";
2) в абзаце втором части второй статьи 12 слово "численность" заменить словами "структуру, лимит штатной численности";
3) абзац седьмой части второй статьи 16 изложить в следующей редакции:
"устанавливает структуру, штатную численность видов, родов войск Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также штатную численность подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан государственных учреждений в пределах лимита штатной численности Вооруженных Сил, утвержденного Президентом Республики Казахстан, обеспечивает в рамках своих полномочий подготовку и расстановку кадров;".
3. В Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. Z934100_ "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 23-24, ст.516; 1995 г., № 7, ст.48; № 20, ст.120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст.175, 180; 1997 г., № 12, ст.181; Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 г. Z980303_ "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам заимствования", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 24 ноября 1998 г.):
1) статью 34 изложить в следующей редакции:
"Статья 34. Экономическая и финансовая основа
административно-территориальной единицы
Экономическую и финансовую основу области, района (кроме района в
городе) и города республиканского и областного значения составляют:
1) местный бюджет;
2) имущество, закрепленное за коммунальными юридическими лицами;
3) иное имущество, находящееся в собственности административно-
территориальных единиц, в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.";

7) 25-баптың 1), 8) тармақшаларында "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
8) 26-баптың 1) тармақшасында "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
9) 39-баптың үшінші бөлігінде "еңбекпен түзеу" деген сөздер "түзеу" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" 1993 жылғы 9 сәуірдегі Z931500_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 8, 202-құжат; 1995 ж., N 8, 56-құжат; N 20, 120-құжат; N 22, 136-құжат):
1) 6-баптың екінші бөлігінде:
"Мемлекеттік шекара күзеті жөніндегі мемлекеттік комитеті төрағасының" деген сөздер "Мемлекеттік шекара күзеті күштерінің қолбасшысы - Қазақстан Республикасының Шекара күзеті жөніндегі комитеті төрағасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мемлекеттік комитеті" деген сөздер "агенттігі" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 12-баптың екінші бөлігінің екінші азатжолындағы "санын" деген сөз "құрылымын, штат саны лимитін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 16-баптың екінші бөлігінің жетінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылымын, әскер түрлерінің, тектерінің штат санын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен Қарулы Күштердің штат санының лимиті шегінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне бағынысты мемлекеттік мекемелердің штат санын белгілейді, өз өкілеттігі шеңберінде кадрлар даярлау мен орналастыруды қамтамасыз етеді;".
3. "Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді және атқарушы органдары туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Z934100_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 516-құжат; 1995 ж., N 7, 48-құжат; N 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 175, 180-құжаттар; 1997 ж., N 12, 181-құжат; 1998 жылы 24 қарашада "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының қарыз алу мәселелері жөніндегі кейбір заң
актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы
Z980303_
Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 34-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"34-бап. Әкімшілік-аумақтық мекеннің
экономикалық және қаржылық негізі
Облыстың, аудан (қаладағы ауданнан басқа) мен республикалық және
облыстық маңызы бар қаланың экономикалық және қаржылық негізін мыналар
құрайды:
1) жергілікті бюджет;
2) коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілген мүлік;
3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әкімшілік-аумақтық
мекендердің меншігіндегі өзге де мүлік.";

2) в статье 36:
в части третьей слово "сбалансированное" исключить;
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Источники поступлений в местный бюджет, порядок его разработки,
утверждения и исполнения устанавливаются Законом Республики Казахстан
"О бюджетной системе" и иными нормативными правовыми актами.";
3) статью 37 изложить в следующей редакции:
"Статья 37. Доходы и расходы местного бюджета
Доходы и расходы местного бюджета формируются в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе".";
4) статьи 38 и 39 исключить;
5) в статье 40:
в пункте 1:
в абзаце седьмом слово "общей" исключить;
абзац пятнадцатый исключить;
в пункте 2:
подпункт а) дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"- принятие решений о выпуске, условиях, размещении и реализации лотерей, а также о заимствовании в пределах лимита заимствования, утвержденного Правительством Республики Казахстан по областям и городам Астане и Алматы;";
в подпункте б):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"б) к полномочиям Маслихатов - Собраний депутатов городов Астаны и Алматы относятся:";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"- принятие решений о выпуске, условиях, размещении и реализации лотерей, а также о заимствовании в пределах лимита заимствования, утвержденного Правительством Республики Казахстан по областям и городам Астане и Алматы;";
6) в статье 42:
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"- назначает и освобождает от должности руководителей аппарата, органов местной администрации и иных государственных учреждений, создаваемых по его решениям и финансируемых из местного бюджета, утверждает лимит их штатной численности и условия материально- технического обеспечения в пределах предусмотренных ассигнований, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами;";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"- дает согласие на назначение первых руководителей территориальных органов министерств, государственных комитетов и ведомств Республики Казахстан (за исключением прокуратуры, судов и государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан), организаций республиканского подчинения, вносит предложения об их освобождении от должности;";
в абзаце четырнадцатом слово "организует" заменить словом "осуществляет";
7) абзац второй статьи 43 изложить в следующей редакции:
"- разрабатывает проекты местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе", проекты планов и программ экономического и социального развития области, района, города;".

2) 36-бапта:
төртінші бөліктегі "теңгермеленіп" деген сөз алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Жергілікті бюджетке түсімдер көздері, оны әзірлеу, бекіту және
атқару тәртібі "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының
Заңымен және өзге де нормативтік-құқықтық актілермен белгіленеді.";
3) 37-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"37-бап. Жергілікті бюджеттердің кірістері мен шығыстары
Жергілікті бюджеттердің кірістері мен шығыстары "Бюджет жүйесі
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалыптасады.";
4) 38 және 39-баптар алып тасталсын;
5) 40-бапта:
1-тармақта:
жетінші азатжолдағы "жалпы" деген сөз алып тасталсын;
он бесінші азатжол алып тасталсын;
2-тармақта:
а) тармақшасы мынадай мазмұндағы екінші азатжолмен толықтырылсын:
" - лотереялар шығару, олардың шарттары, оларды орналастыру және өткізу туралы шешімдер, сондай-ақ облыстар мен Астана және Алматы қалалары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен қарыз алу лимиті шегінде қарыз алу туралы шешімдер қабылдау;";
б) тармақшасында:
бірінші азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"б) Астана және Алматы қалалары Мәслихаттарының-Депутаттар жиналыстарының өкілеттігіне мыналар жатады:";
мынадай мазмұндағы екінші азатжолмен толықтырылсын:
" - лотереялар шығару, олардың шарттары, оларды орналастыру және өткізу туралы шешімдер, сондай-ақ облыстар мен Астана және Алматы қалалары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен қарыз алу лимиті шегінде қарыз алу туралы шешімдер қабылдау;";
6) 42-бапта:
тоғызыншы азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
" - аппараттың, жергілікті әкімшілік органдарының және оның шешімдері бойынша құрылатын және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын өзге мемлекеттік мекемелердің басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, заң актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, көзделген қаржы бөлу шегінде олардың штат санының лимитін және материалдық-техникалық қамтамасыз ету шарттарын бекітеді;";
оныншы азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
" - Қазақстан Республикасы министрліктерінің, мемлекеттік комитеттері мен ведомстволарының, аумақтық органдарының (прокуратура мен соттардан және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардан басқасы), республикалық бағыныстағы ұйымдардың бірінші басшыларын қызметке тағайындауға келісім береді, оларды қызметтен босату туралы ұсыныс енгізеді;";
он төртінші азатжолдағы "ұйымдастырады" деген сөз "жүзеге асырады" деген сөздермен ауыстырылсын.
7) 43-баптың екінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
" - "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті бюджет жобаларын, облыстың, ауданның, қаланың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарлары мен бағдарламаларының жобаларын әзірлейді;".

4. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 21 декабря 1995 г. № 2707 U952707_ "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст.154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст.79; № 12, ст.184; 1998 г., № 17-18, ст.225; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. Z980307_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и признании утратившими силу Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу закона, "О специальных государственных органах Республики Казахстан, осуществляющих дознание и следствие" и "О Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 1998 г.; Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. Z980327_ "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам финансирования государственных учреждений", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 26 декабря 1998 г.):
1) часть четвертую статьи 4 изложить в следующей редакции:
"Типовая организационная структура и лимит штатной численности системы органов внутренних дел, финансируемых из республиканского бюджета, утверждаются Правительством Республики Казахстан по представлению министра внутренних дел Республики Казахстан.";
2) в пункте 2 статьи 6:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) устанавливает структуру и штатную численность системы органов внутренних дел в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан, а штатную численность органов внутренних дел, финансируемых из местных бюджетов, устанавливает по согласованию с акимами областей, городов Астаны и Алматы не ниже нормативов численности, утвержденных Правительством Республики Казахстан;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) назначает на должности и освобождает от должностей, устанавливает порядок назначения на должности и освобождения от должностей руководителей системы органов внутренних дел, при этом назначение на должности и освобождение от должностей руководителей подразделений органов внутренних дел, финансируемых из местных бюджетов, осуществляются по согласованию с акимами областей, городов Астаны и Алматы;".
5. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 21 декабря 1995 г. № 2710 Z952710_ "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст.157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 10, ст.108; № 12, ст.184; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. Z980307_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и признании утратившими силу Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу закона, "О специальных государственных органах Республики Казахстан, осуществляющих дознание и следствие" и "О Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 1998 г.; Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. Z980327_ "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам финансирования государственных учреждений", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 26 декабря 1998 г.):
пункт 3 статьи 16 изложить в следующей редакции:

4. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 U952707_ заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; 1998 жылғы 15 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының анықтау мен тергеуді жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдары туралы" және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік тергеу комитеті және оның органдары туралы" заң күші бар Жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы" 1998 жылғы 9 желтоқсандағы Z980307_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылы 26 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Z980327_ Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 4-баптың төртінші бөлігін мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істер органдары жүйесінің үлгілік ұйымдық құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының үкіметі бекітеді.";
2) 6-баптың 2-тармағында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен штат санының лимиті шегінде ішкі істер органдары жүйесінің құрылымы мен штат санын белгілейді, ал жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істер органдарының штат санын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен келісе отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен сан нормативтерінен төмен емес мөлшерде белгілейді;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ішкі істер органдары жүйесінің басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібін белгілейді, бұл орайда жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын ішкі істер органдары бөлімшелерінің басшыларын қызметке тағайындау және қызметтен босату облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдерімен келісе отырып жүзеге асырылады;".
5. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2710 Z952710_ заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 жылы 15 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының анықтау мен тергеуді жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдары туралы" және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тергеу комитеті және оның органдары туралы" заң күші бар Жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы" 1998 жылғы 9 желтоқсандағы Z980307_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылы 26 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Z980327_ Қазақстан Республикасының Заңы):
16-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Лимит штатной численности военнослужащих, рабочих и служащих системы органов национальной безопасности утверждается Президентом Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета национальной безопасности.
Штатная численность военнослужащих, рабочих и служащих органов
национальной безопасности, а также подведомственных Комитету национальной
безопасности государственных учреждений устанавливается Председателем
Комитета национальной безопасности в пределах лимита штатной численности
военнослужащих, рабочих и служащих системы органов национальной
безопасности, утвержденного Президентом Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

"3. Ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесі әскери қызметшілерінің, жұмысшылары мен қызметшілерінің штат санының лимитін Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті белгілейді.
Ұлттық қауіпсіздік органдары, сондай-ақ Ұлттық қауіпсіздік
комитетіне ведомстволық бағыныстағы  мемлекеттік мекемелер әскери
қызметшілерінің, жұмысшылары мен қызметшілерінің штат санын ұлттық
қауіпсіздік органдары жүйесі әскери қызметшілері, жұмысшылары мен
қызметшілері штат саны лимитінің Қазақстан Республикасының Президенті
бекіткен шегінде Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы белгілейді.".
2-бап. Осы Заң жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Үмбетова А.М.)