"Заңдастыру субъектілеріне жинақ шотына ақша енгізуді (аударуды) растайтын құжатты беру, сондай-ақ жинақ шоттарындағы ақшаны есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің және ұлттық пошта операторының жинақ шоттарын ашу мен жүргізу ерекшеліктері" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 134 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 қарашадағы № 211 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғалардың мүлікті жария етуіне байланысты оларға рақымшылық жасау мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы» 2015 жылғы 13 қарашадағы Қазақстан Республикасының № 400-V Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9703 тіркелген, 2014 жылғы 22 қыркүйекте Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған «Заңдастыру субъектілеріне жинақ шотына ақша енгізуді (аударуды) растайтын құжатты беру, сондай-ақ жинақ шоттарындағы ақшаны есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің және ұлттық пошта операторының жинақ шоттарын ашу мен жүргізу ерекшеліктері» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 134 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төлем жүйелерін дамыту және басқару департаменті (Мұсаев Р.Н.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулы қабылданған күннен бастап жеті күндік мерзімде Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне осы қаулының көшірмесін қоса бере отырып, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9703 тіркелген «Заңдастыру субъектілеріне жинақ шотына ақша енгізуді (аударуды) растайтын құжатты беру, сондай-ақ жинақ шоттарындағы ақшаны есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің және ұлттық пошта операторының жинақ шоттарын ашу мен жүргізу ерекшеліктері» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 134 қаулысының күші жойылды деп тану туралы хабарлама жіберсін;
2) осы қаулы қабылданған күннен бастап жеті күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін;

О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 134 "Об утверждении Правил выдачи субъектам легализации документа, подтверждающего внесение (перевод) денег на сберегательный счет, а также ведения учета денег, находящихся на сберегательных счетах, и особенности открытия и ведения банками второго уровня Республики Казахстан, Национальным оператором почты сберегательных счетов"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 211
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 ноября 2015 года № 400-V «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 134 «Об утверждении Правил выдачи субъектам легализации документа, подтверждающего внесение (перевод) денег на сберегательный счет, а также ведения учета денег, находящихся на сберегательных счетах, и особенности открытия и ведения банками второго уровня Республики Казахстан, Национальным оператором почты сберегательных счетов», зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9703, опубликованное в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» 22 сентября 2014 года.
2. Департаменту развития и управления платежными системами Национального Банка Республики Казахстан (Мусаев P.H.):
1) в семидневный срок со дня принятия настоящего постановления направить в Министерство юстиции Республики Казахстан уведомление о признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 134 «Об утверждении Правил выдачи субъектам легализации документа, подтверждающего внесение (перевод) денег на сберегательный счет, а также ведения учета денег, находящихся на сберегательных счетах, и особенности открытия и ведения банками второго уровня Республики Казахстан, Национальным оператором почты сберегательных счетов», зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9703, с приложением копии настоящего постановления;
2) в семидневный срок со дня принятия настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан и объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана»;

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктік ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Ж. Құсайыновқа жүктелсін.
5. Осы қаулы1 2015 жылғы 29 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                              Д. Ақышев
___________________________________
1«Заңдастыру субъектілеріне жинақ шотына ақша енгізуді (аударуды) растайтын құжатты беру, сондай-ақ жинақ шоттарындағы ақшаны есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің және ұлттық пошта операторының жинақ шоттарын ашу мен жүргізу ерекшеліктері» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 134 қаулысының күші жойылды деп тану туралы

3) разместить настоящее постановление на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту международных отношений и связей с общественностью Национального Банка Республики Казахстан (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кусайнова Н.Ж.
5. Настоящее постановление1 вводится в действие с 29 ноября 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка                        Д. Акишев
_____________________
1 О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 134 "Об утверждении Правил выдачи субъектам легализации документа, подтверждающего внесение (перевод) денег на сберегательный счет, а также ведения учета денег, находящихся на сберегательных счетах, и особенности открытия и ведения банками второго уровня Республики Казахстан, Национальным оператором почты сберегательных счетов"