"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мемлекеттік мекемелерінің ережелерін бекіту туралы" 2016 жылғы 21 қазандағы № 595 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының міндетін атқарушының бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының м.а. 2016 жылғы 29 қарашадағы № 686 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мемлекеттік мекемелерінің ережелерін бекіту туралы» 2016 жылғы 21 қазандағы № 595 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының міндетін атқарушының бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Кинологиялық орталығы туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Кинологиялық орталығы (бұдан әрі - Кинологиялық орталық) маман-кинологтарды даярлау, мемлекеттік кірістер органдары, Қазақстан Республикасының арнайы және құқық қорғау органдары үшін асыл тұқымды және түрлі тұқымдағы қызметтік иттерді өсіру және бағып жетілдіру, арнайы жаттықтыру жөніндегі арнайы білім беру бағдарламасын іске асыру жөніндегі функцияларды орындауға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мамандандырылған кеден мекемесі болып табылады.»;
14-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) контрабандаға және есірткі мен психотроптық құралдардың, олардың аналогтарының, жарылғыш заттардың, прекурсорлардың, қару-жарақтың, валютаны, жойылып кету қаупі бар жабайы флора мен фаунаның объектілерін заңсыз айналымына байланысты қылмыстарды және құқық бұзушылықтарды және өзге де қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды ашуға аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына, мамандандырылған және құқық қорғау органдарына көмек көрсету;»;
15-тармақтың 4), 5), 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«4) иттерді есірткі мен психотроптық құралдарды, жарылғыш заттарды, қару-жарақты, валютаны, жойылып кету қаупі бар жабайы флора мен фаунаның объектілерін және өзге де объектілерді іздеуге үйрету;
5) Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдері (бұдан әрі - ТМД) және алыс шетелдердің жетекші кинологиялық орталықтардың озық тәжірибелерін зерделеу, қорытындылау, тарату және практикалық жұмысқа енгізу, ведоствоаралық және халықаралық курстарды өткізу;»;
9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«9) мемлекеттік кірістер органдарын қызметтік иттермен, ветеринариялық және медициналық препараттармен, азықпен, арнайы құралдармен, әдістемелік әдебиеттермен, арнайы көлікпен және техникамен, оқу деректемелерімен (ұқсатқыштармен), сондай-ақ оқыту және үйрету мақсатында қолданатын материалдармен қамтамасыз ету.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Орталық кеден зертханасы туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Орталық кеден зертханасы (бұдан әрі - Орталық кеден зертханасы) Еуразиялық экономикалық одағының және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кедендік сараптамаларды жүргізу бойынша функцияларды және өзге функцияларды орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мамандандырылған кеден мекемесі болып табылады»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдістемелік орталығы туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдістемелік орталығы (бұдан әрі - Оқу-әдістемелік орталығы) мемлекеттік мекеме нысанындағы, Қазақстан Республикасының Үкіметімен құрылатын және таралатын, мемлекеттік кірістер органдарының қызметшілері мен қызметкерлерін даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі функцияларды орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мамандандырылған кеден мекемесі болып табылады.».

О внесении изменений в приказ и.о. Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 595 "Об утверждении положений государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ и.о. Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 686
О внесении изменений в приказ и.о. Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 595 "Об утверждении положений государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 595 "Об утверждении положений государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении о Кинологическом центре Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Кинологический центр Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Кинологический центр) является специализированным таможенным учреждением Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет), уполномоченным на выполнение функций по реализации программы специального образования по подготовке специалистов – кинологов, разведения и выращивания, специальной дрессировки племенных и служебных собак различных пород для органов государственных доходов, специальных и правоохранительных органов Республики Казахстан.";
подпункт 1) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"1) оказание помощи территориальным органам государственных доходов, специализированным и правоохранительным органам в раскрытии преступлений и правонарушений, связанных с контрабандой и незаконным оборотом наркотических и психотропных средств, их аналогов, взрывчатых веществ, прекурсоров, оружия, валюты, объектов дикой флоры и фауны, находящихся под угрозой исчезновения и иных преступлений и правонарушений;";
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) дрессировка собак на поиск наркотических и психотропных средств, взрывчатых веществ, оружия, валюты, объектов дикой флоры и фауны, находящихся под угрозой исчезновения, и иных объектов;
5) изучение, обобщение, распространение и внедрение в практику работы передового опыта ведущих кинологических центров стран Содружества независимых государств (далее – СНГ) и дальнего зарубежья, проведение межведомственного и международного курса;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) обеспечение органов государственных доходов служебными собаками, ветеринарными и медицинскими препаратами, кормами, специальным снаряжением, методической литературой, специализированным транспортом и техникой, учебными реквизитами (имитаторами), а также материалами, используемыми в учебных целях и дрессировке.";
в Положении о Центральной таможенной лаборатории Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Центральная таможенная лаборатория Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Центральная таможенная лаборатория) является специализированным таможенным учреждением Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет), уполномоченным на выполнение функций по проведению таможенной экспертизы и иных функций в соответствии с законодательством Евразийского экономического союза и Республики Казахстан.";
в Положении об Учебно-методическом центре Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) Учебно-методический центр Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" (далее – Учебно-методический центр) является специализированным таможенным учреждением Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет), в форме государственного учреждения, создаваемого и упраздняемого Правительством Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функции по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников и сотрудников органов государственных доходов.".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Заң басқармасы (Ә.М. Жетібаева) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың «Әділет» ақпараттык-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Комитеттің Кинологиялық орталығының, Оқу-әдістемелік орталығының, Орталық кеден зертханасының басшылары заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың іске асырылуы үшін қажетті шараларды қабылдасын.
4. Комитеттің Даму және үйлестіру департаменті Ұйымдастыру-қаржы басқармасы (Н.В. Стрельцова) осы бұйрықты Комитеттің Кинологиялық орталығының, Оқу-әдістемелік орталығының, Орталық кеден зертханасының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
төрағасының міндетін атқарушы                     Т. Жанғарашев

2. Юридическому управлению Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Джетибаева А.М.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет";
2) направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет).
3. Руководителям Кинологического центра, Учебно-методического центра, Центральной таможенной лаборатории Комитета в установленном законодательством порядке принять меры, необходимые для реализации настоящего приказа.
4. Организационно-финансовому управлению Департамента развития и координации Комитета (Стрельцова Н.В.) настоящий приказ довести до сведения Кинологического центра, Учебно-методического центра, Центральной таможенной лаборатории Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
И.о. Председателя
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
Т. Жангарашев