Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 25 маусымдағы № 136-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 қазандағы № 322-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 20.10.2020 № 322-НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына сәйкес және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Жауапты хатшысының 2017 жылғы 6 наурыздағы № 56 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – Комитет) туралы ереженің 19-тармағының 5) тармақшасы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік аудит және тәуекелдер жөніндегі кеңес отырысы хаттамасының 2.4.3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақмола облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақтөбе облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Атырау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 июня 2018 года № 136-ОД. Утратил силу приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № 322-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 20.10.2020 № 322-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" и на основании подпункта 5) пункта 19 Положения о Комитете охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), утвержденного приказом Ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2017 года № 56, а также согласно пункту 2.4.3. протокола заседания Совета по государственному аудиту и рискам Министерства здравоохранения Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Акмолинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Актюбинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Атырауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Восточно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Жамбыл облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Батыс Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қарағанды облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қостанай облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қызылорда облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Маңғыстау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
14) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының м.а. 17.10.2018 № 188-НҚ бұйрығымен.
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

6) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Жамбылской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Западно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Карагандинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Костанайской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Кызылординской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Мангистауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Северо-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Исключен приказом и.о. Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 17.10.2018 № 188-ОД;
15) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья города Алматы Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;

17) Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының м.а. 17.10.2018 № 188-НҚ бұйрығымен.
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Көліктегі Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының м.а. 17.10.2018 № 188-НҚ бұйрығымен.
2. Комитеттің Заң қызметі басқармасы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға Ж. Бекшин
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық
сақтау комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақмола облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақмола облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

17) Исключен приказом и.о. Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 17.10.2018 № 188-ОД;
18) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья на транспорте Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 17.10.2018 № 188-ОД.
2. Управлению юридической службы Комитета в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронном форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Ж. Бекшин
Приложение 1
к приказу Председателя Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Акмолинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Акмолинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Егер Департаментке уәкілеттік берiлген болса, ол өз атынан және Комитет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Кенесары көшесі, 14-А.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақмола облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департамент қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Департаментке мемлекеттік органның функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті іске асыру құқығы берілген болса, онда мұндай қызметтен түскен табыс мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Міндеттері:
1) тиісті аумақта реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру, салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
2) тиісті аумақта медициналық қызмет, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау мәселелері бойынша үйлестіру, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру;

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени и от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, ул. Кенесары 14-А.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Акмолинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного органа.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи:
1) реализация государственной политики, осуществление межотраслевой координации и государственное управление в регулируемой сфере на соответствующей территории;
2) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сферах медицинской деятельности, санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующей территории;
3) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля за качеством медицинских услуг на соответствующей территории;

4) өз құзыреті шегінде Департаментке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) тиісті аумақта реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, реттелетін салада есепке алу және есептілік құжаттамасының нысандарын әзірлеуге қатысу;
3) Қазақстан Республикасының тиісті аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу;
5) тиісті аумақта реттелетін салада денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін үйлестіру;
6) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында ведомстволық статистикалық бақылауды қамтамасыз ету;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілердің жұмыс істеуін, Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес оларға жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
8) мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, үкіметтік емес ұйымдармен, халықаралық ұйымдармен, тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен реттелетін саладағы мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
9) денсаулық сақтау саласындағы мамандар, сондай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін тиісті біліктілік санаттарын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу;
10) тиісті аумақта шаруашылық және (немесе) өзге де қызметтің және халық тұрмысының ерекше шарттары бар шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантинді енгізу;
11) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
12) өз құзыреті шегінде тамақтан уланулар, инфекциялық, паразиттік және басқа да аурулар кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат құжаттарын бере отырып, реттелетін салаларда мемлекеттік қызметтерді көрсету, бекітілген стандарттарға сәйкес олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ одан айыру (кері қайтару);
14) тиісті аумақта инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру;
15) тиісті аумақта тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерін өткізу сатысында олардың қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;

4) осуществление иных задач, возложенных на Департамент, в пределах своей компетенции.
14. Функции:
1) реализация государственной политики в регулируемой сфере на соответствующей территории;
2) участие в разработке в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, форм учетной и отчетной документации в регулируемой сфере;
3) осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на соответствующей территории Республики Казахстан;
4) проведение санитарно-эпидемиологического мониторинга в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
5) координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в регулируемой сфере на соответствующей территории;
6) обеспечение ведомственного статистического наблюдения в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
7) обеспечение функционирования электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, организации доступа к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
8) взаимодействие с государственными органами, с физическими и юридическими лицами, неправительственными организациями, международными организациями, общественными объединениями потребителей по вопросам в регулируемой сфере;
9) выдача и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, а также для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
10) введение ограничительных мероприятий, в том числе карантина, с особыми условиями хозяйственной и (или) иной деятельности и жизни населения на соответствующей территории;
11) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам входящих в компетенцию Департамента;
12) организация и проведение в пределах своей компетенции санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при пищевых отравлениях, инфекционных, паразитарных и других заболеваниях;
13) оказание государственных услуг в регулируемых сферах, согласно утвержденных стандартов с выдачей разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
14) осуществление эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями на соответствующей территории;
15) осуществление контроля и надзора на соответствующей территории за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;

16) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою сатыларында оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
17) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамаларының және өзге де нормативтік құқықтық актілері талаптарының сақталуын қамтамасыз ету;
18) Департаменттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін жалпы ұйымдастыру, үйлестіру және бақылау;
19) реттелетін саладағы мәселелер бойынша республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
20) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртiппен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметтi жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар қабылдауды жүзеге асыру;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының анықталған бұзушылықтары туралы актілерді қабылдау;
22) өнім қауіпсіздігінің мониторингін жүзеге асыру;
23) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау және қарау;
24) медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына сыртқы сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу;
25) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
26) дәстүрлі медицина, халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсететін субъектілердің қызметін бақылау;
27) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына мемлекеттік аттестаттау жүргізуге қатысу;
28) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінде, Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерінде және мен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) тиісті аумақта халықтың пайдалануы мен қолдануына, сондай-ақ кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызметте пайдалану мен қолдануға арналған өнімді әкелуге, онда өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
2) балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін қолдануды тоқтата тұру немесе қолдануға тыйым салу;

16) обеспечение безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору на стадиях ее производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения;
17) обеспечение соблюдения требований законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
18) общая организация, координация и контроль деятельности территориальных подразделений Департамента;
19) участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций по вопросам в регулируемой сфере;
20) осуществление приема уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
21) принятие актов об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан;
22) осуществление мониторинга безопасности продукции;
23) возбуждение и рассмотрение дел об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
24) организация и проведение внешней экспертизы качества медицинских услуг;
25) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
26) контроль за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
27) участие в проведении государственной аттестации организаций образования в области здравоохранения;
28) осуществление иных функций, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Департамента:
1) запрещать ввоз, производство применение и реализацию на соответствующей территории продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в предпринимательской и (или) иной деятельности;
2) приостанавливать или запрещать применения продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека;

3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактілерін қарау үшін жеке, лауазымды тұлғаларды, заңды тұлғалардың заңды өкілдерін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау саласындағы органдарға шақыру;
4) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын, халықтың декреттелген топтарына жататын, сондай-ақ міндетті медициналық қарап-тексеруден уақтылы өтпеген адамдарды толық санациядан және міндетті медициналық қарап-тексеруден өткенін растайтын зертханалық зерттеу және маманның қорытындысын алғанға дейін жұмыстан уақытша шеттету туралы қаулылар шығару;
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган айқындайтын тәртіппен жекелеген объектілерде шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантин белгілеу;
6) инфекциялық және паразиттік аурулардың таралуының әлеуетті көздері болып табылатын, сондай-ақ инфекциялық аурумен ауыратын науқастармен қарым-қатынаста болған адамдарды жұмыстан шеттете отырып, толық санациясын растайтын зертханалық зерттеп-тексеру нәтижелерін алғанға дейін медициналық зерттеп-тексеруге жіберу;
7) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын адамдарды көрсетімдері бойынша емдеуге жатқызуға жіберу;
8) халықты міндетті түрде вакцинациялауды, үй-жайларда және көлік құралдарында, аумақтарда, инфекциялық және паразиттік аурулар ошақтарында профилактикалық және ошақтық дезинфекция, дезинсекция және дератизация жүргізуді талап ету;
9) реттелетін салада нормативтік құқықтық актілердегі бұзушылықтар жойылғанға дейін Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес қызметін тоқтата тұру;
10) адамдардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіпті деп танылған жағдайда шикізаттың, өнімнің, химиялық заттардың, технологиялық жабдықтардың, тетіктердің, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
11) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу үшін сараптама объектісінің қоршаған ортаға және тұрғындардың денсаулығына әсерін бағалауды зерделеу үшін қажетті материалдарды сұрату, сондай-ақ осы өнімнің құнына өтемақы төлемей, сараптама жүргізу үшін қажетті көлемнен аспайтын және жеткілікті көлемдерде өнімдердің сынамаларын алу және үлгілерін іріктеп алу;
12) санитариялық-қорғаныш аймақтарының көлемін белгілеу және өзгерту;
13) реттелетін салада заңнаманың бұзылуына тергеп-тексеру жүргізу;
14) халықтың инфекциялық және паразиттік аурулары, уланулары кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды жүзеге асыруға денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарын тарту;

3) вызывать в органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля качества медицинских услуг физических, должностных лиц, законных представителей юридических лиц для рассмотрения фактов нарушения законодательства Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
4) выносить постановления о временном отстранении от работы лиц, относящихся к декретированным группам населения, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний, а также своевременно не прошедших обязательные медицинские осмотры, до получения результата лабораторного исследования и заключения специалиста, подтверждающих полную санацию и прохождение обязательного медицинского осмотра;
5) устанавливать ограничительные мероприятия, в том числе карантин на отдельных объектах, в порядке, определяемом государственным органом в сфере санитарно - эпидемиологического благополучия населения;
6) направлять лиц, являющихся потенциальными источниками распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также находившихся в контакте с инфекционными больными на медицинское обследование с отстранением их от работы до получения результатов лабораторного обследования, подтверждающего полную санацию;
7) направлять по показаниям на госпитализацию лиц, являющихся источниками инфекционных и паразитарных заболеваний;
8) требовать проведения обязательной вакцинации населения, профилактической и очаговой дезинфекции, дезинсекции и дератизации в помещениях и на транспортных средствах, территориях, в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний;
9) приостанавливать деятельность до устранения нарушений нормативных правовых актов в регулируемой сфере в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
10) запрещать производства, применение и реализацию новых видов сырья, продукции, химических веществ, технологического оборудования, механизмов, процессов, инструментария, в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей;
11) для проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы запрашивать материалы, необходимые для изучения оценки влияния объекта экспертизы на окружающую среду и здоровье населения, а также снимать пробы и производить отбор образцов продукции в количествах, достаточных и не превышающих необходимых объемов для ее проведения, без компенсации стоимости этой продукции;
12) устанавливать санитарно-защитные зоны и изменять их размеры;
13) проводить расследования нарушений законодательства в регулируемой сфере;
14) привлекать специалистов организаций здравоохранения к осуществлению санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при инфекционных и паразитарных заболеваниях, отравлениях населения;

15) Қазақстан Республикасының заңнамасының анықталған бұзушылықтары туралы шешім қабылдау үшін заңнамаға сәйкес нұсқамалар, қаулылар және басқа актілер қабылдау;
16) Департамент және оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметтерді уақтылы көрсетуін, рұқсат құжаттарын беруін, олардың қолданысын тоқтата тұруын, сондай-ақ одан айыруын (кері қайтарып алу), жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауын қамтамасыз ету;
17) жоғары тұрған, бақылаушы және басқа да мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына ақпарат, мәліметтер, статистикалық және ведомстволық есептілікті уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету;
18) лауазымды тұлғалардың Департаменттің қызметін регламенттейтін заңнаманың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамасының, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың, мемлекеттік қызметшілердің Әдеп кодексінің талаптарын сақтауын қамтамасыз ету;
19) реттелетін салада аумақтық бөлімшелерге практикалық және әдістемелік көмек көрсету;
20) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
21) бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті құрастыру;
22) реттелетін салада кадрлардың біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру және өткізу бойынша ұсыныстар енгізу;
23) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментті басқаруды Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға жеке жауапты болатын Департаменттің басшысы жүзеге асырады.
17. Департаменттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен лауазымына тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Департамент басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен лауазымына тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің мамандарын лауазымдарына тағайындайды және лауазымдарынан босатады, сонымен қатар Департамент аумақтық бөлімшелерінің басшыларын және орынбасарларын тағайындау және лауазымынан босату жөнінде Комитетке ұсыныс енгізеді;
2) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарын іссапарға жіберу, еңбек демалыстарын беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;

15) для принятия решений об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан выносить предписания, постановления и другие акты в соответствии с законодательством;
16) обеспечить своевременное оказание государственных услуг, выдачу разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв), рассмотрение обращений физических и юридических лиц Департаментом и его территориальными подразделениями;
17) обеспечить своевременное представление в вышестоящие, контролирующие и другие государственные органы, и органы местного самоуправления информации, сведений, статистической и ведомственной отчетности;
18) обеспечить соблюдение должностными лицами требований законодательства, регламентирующего деятельность Департамента, антикоррупционного законодательства, законодательства о государственной службе, Этического кодекса государственных служащих;
19) оказывать практическую и методическую помощь территориальным подразделениям в регулируемой сфере;
20) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
21) вести бухгалтерский учет и формировать финансовую отчетность;
22) внесение предложений по организации и проведению повышения квалификации и переподготовки кадров в регулируемой сфере;
23) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департамента осуществляется Руководителем Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Департамента и его территориальных подразделений, а также вносит предложение о назначении на должность, либо об освобождении от должности руководителей и заместителей территориальных подразделений Департамента в Комитет;
2) в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан решает вопросы предоставления отпусков, поощрения, оказания материальной помощи, выплаты надбавок, премирования и командирования работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақтөбе облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Ақтөбе облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Актюбинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Актюбинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Атырау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Атырау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Атырауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Атырауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Восточно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Восточно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Жамбыл облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Егер Департаментке уәкілеттік берiлген болса, ол өз атынан және Комитет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 080012, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Әйтеке би көшесі, 13.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Жамбыл облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Жамбылской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени и от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 080012, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Айтеке би 13.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Жамбылской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Батыс Қазақстан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Батыс Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Западно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Западно-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қарағанды облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қарағанды облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Карагандинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Карагандинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қостанай облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қостанай облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Костанайской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Костанайской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қызылорда облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Қызылорда облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Кызылординской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Кызылординской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Маңғыстау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Маңғыстау облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Мангистауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Мангистауской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Северо-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Северо-Казахстанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Егер Департаментке уәкілеттік берiлген болса, ол өз атынан және Комитет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Желтоқсан көшесі, 46.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени и от имени Комитета, если оно уполномочено на это.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Сарыарка, улица Желтоксан 46.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 25 маусымдағы
№ 136-НҚ бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 июня 2018 года № 136-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья города Алматы Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья города Алматы Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Көліктегі Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Көліктегі департамент) өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, көліктегі салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Көліктегі департаменттің аумақтық бөлімшелері - бөлімшелік көліктегі қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.
2. Көліктегі департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Көліктегі департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Егер Көліктегі департаментке уәкілеттік берiлген болса, ол өз атынан және Комитет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Егер Көліктегі департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
6. Көліктегі департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Көліктегі департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Көліктегі департаменттің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы - 010000, Астана қаласы, Қарасай батыр көшесі, 2а үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Көліктегі Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья на транспорте Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее – Департамент на транспорте) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на транспорте.
Департамент на транспорте имеет территориальные подразделения - отделенческие управления охраны общественного здоровья на транспорте.
2. Департамент на транспорте осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент на транспорте является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Департамент на транспорте вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени и от имени Комитета, если оно уполномочено на это.
5. Департамент на транспорте имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент на транспорте по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента на транспорте.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента на транспорте утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента на транспорте - 010000, город Астана, район Сарыарка, улица Карасай батыра, дом 2а.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья на транспорте Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

10. Осы Ереже Көліктегі департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Көліктегі департамент қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Көліктегі департаментке мемлекеттік органның функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Көліктегі департаментке заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті іске асыру құқығы берілген болса, онда мұндай қызметтен түскен табыс мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Көліктегі департаменттің міндеттері:
1) реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру, салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
2) қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша үйлестіру, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Департаментке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) көлікте реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, реттелетін салада есепке алу және есептілік құжаттамасының нысандарын әзірлеуге қатысу;
3) көлікте мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу;
5) көлікте реттелетін салада денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін үйлестіру;
6) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында ведомстволық статистикалық бақылауды қамтамасыз ету;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілердің жұмыс істеуін, Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес оларға жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
8) мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, үкіметтік емес ұйымдармен, халықаралық ұйымдармен, тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен реттелетін саладағы мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
9) денсаулық сақтау саласындағы мамандар, сондай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін тиісті біліктілік санаттарын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу;

10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента на транспорте.
11. Финансирование деятельности Департамента на транспорте осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту на транспорте запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного органа.
Если Департаменту на транспорте законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента на транспорте
13. Задачи Департамента на транспорте:
1) реализация государственной политики, осуществление межотраслевой координации и государственное управление в регулируемой сфере на соответствующей территории;
2) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, на соответствующей территории;
3) осуществление иных задач, возложенных на Департамент, в пределах своей компетенции.
14. Функции:
1) реализация государственной политики в регулируемой сфере на транспорте;
2) участие в разработке в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, форм учетной и отчетной документации в регулируемой сфере;
3) осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на транспорте;
4) проведение санитарно-эпидемиологического мониторинга в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
5) координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в регулируемой сфере на транспорте;
6) обеспечение ведомственного статистического наблюдения в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
7) обеспечение функционирования электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, организации доступа к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
8) взаимодействие с государственными органами, с физическими и юридическими лицами, неправительственными организациями, международными организациями, общественными объединениями потребителей по вопросам в регулируемой сфере;
9) выдача и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, а также для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;

5-тарау. Көліктегі Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Көліктегі департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента на транспорте
24. Реорганизация и упразднение Департамента на транспорте осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.