"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары ─ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 221 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 250 бұйрығы.
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 221 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 13 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, Кенесары көшесі, 36-үй.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы Ережеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Комитеттің облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада, қалалар мен аудандарда аумақтық бөлімшелері, оның ішінде фитосанитариялық бақылау бекеттері, сондай-ақ Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.";
15-тармақта:
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия береді;";
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасын сақтауына бақылауды жүзеге асырады;";
17-тармақта:2) және 3) тармақшалар алып тасталсын;
6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының астық заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
18-тармақта:
9) тармақша алып тасталсын;
11) тармақша алып тасталсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";

О внесении изменений и дополнения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2017 года № 221 "Об утверждении Положения о Комитете государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2019 года № 250.
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2017 года № 221 "Об утверждении Положения о Комитете государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (опубликован 13 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Положении о Комитете государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район Сарыарка, улица Кенесары, дом 36.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Комитет имеет территориальные подразделения в областях, городах республиканского значения и столицы, в городах и районах, в том числе фитосанитарные контрольные посты, а также подведомственные организации Комитета, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Положению.";
в пункте 15:
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области карантина растений местными исполнительными органами;";
в пункте 16:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) выдает лицензию на импорт средств защиты растений (пестицидов);";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области защиты растений местными исполнительными органами;";
в пункте 17:
подпункты 2) и 3) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о зерне;";
в пункте 18:
подпункт 9) исключить;
подпункт 11) исключить;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о племенном животноводстве;";

19-тармақтың 6) және 7) тармақшалары алып тасталсын;
20-тармақтың 6) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"72. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алтай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі".";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"101. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бәйтерек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі".";
213-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"213. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі".".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров

подпункты 6) и 7) пункта 19 исключить;
подпункт 6) пункта 20 исключить;
в приложении 1 к указанному Положению:
пункт 72 изложить в следующей редакции:
"72. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Алтай Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"101. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Бәйтерек Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
пункт 213 изложить в следующей редакции:
"213. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по городу Нур-Султан Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".".
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров