"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 маусымдағы № 369 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына (2019 жылғы 31 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
12-тармақта:
164) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"164) мемлекеттік кызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 170), 171), 172), 173), 174) және 175) тармақшалармен толықтырылсын:
"170) магистральдық теміржол желісін және теміржол көлігінің жылжымалы құрамын дамыту мақсатында шығарылған тасымалдаушының облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын әзірлеу;
171) магистральдық теміржол желісін және теміржол көлігінің жылжымалы құрамын дамыту мақсатында шығарылған тасымалдаушының облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған үлгілік шартты әзірлеу;
172) магистральдық, станциялық жолдарды және магистральдық теміржол желісінің өзге де объектілерін магистральдық, станциялық жолдар және магистральдық теміржол желісінің жұмыс істеуі үшін технологиялық тұрғыдан қажетті өзге де объектілер тізбесіне енгізу және одан алып тастау қағидаларын әзірлеу;
173) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларын әзірлеу;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 июня 2020 года № 369
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (опубликован 31 мая 2019 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 12:
подпункт 164) изложить в следующей редакции:
"164) разработка подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
дополнить подпунктами 170), 171), 172), 173), 174) и 175) следующего содержания:
"170) разработка правил субсидирования ставок купонного вознаграждения по облигациям перевозчика, выпущенным в целях развития магистральной железнодорожной сети и подвижного состава железнодорожного транспорта;
171) разработка типового договора на субсидирование ставок купонного вознаграждения по облигациям перевозчика, выпущенным в целях развития магистральной железнодорожной сети и подвижного состава железнодорожного транспорта;
172) разработка правил включения и исключения магистральных, станционных путей и иных объектов магистральной железнодорожной сети из перечня магистральных, станционных путей и иных объектов, технологически необходимых для функционирования магистральной железнодорожной сети;
173) разработка правил долгосрочного субсидирования расходов оператора локомотивной тяги в пассажирском движении по социально значимым сообщениям;

174) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесін әзірлеу;
175) су объектілерін кеме қатынасы санатына жатқызу қағидаларын және кеме қатынасы су жолдарының тізбесін әзірлеу.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Комитеттің қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталар болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Нұр-Сұлтан қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

174) разработка методики определения объемов долгосрочного субсидирования расходов оператора локомотивной тяги в пассажирском движении по социально значимым сообщениям;
175) разработка правил отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Сотрудники Комитета могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Нур-Султану" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Түркістан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік куәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Инспекция қызметкерлері қызметтік бір үлгідегі киімді киюі, нөмірлі төс белгілерінің және қызметтік күәліктері не сәйкестендіру карталары болуы мүмкін.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Алматинской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Туркестанской области" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Шымкент" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сотрудники Инспекции могут носить служебную униформу, иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения либо идентификационные карты.".
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамқұлов

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развити
Республики Казахстан
Б. Атамкулов