"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 ақпандағы № 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 462 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 28 қазандағы № 561 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 28.10.2020 № 561 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 7 ақпандағы № 67 бұйрығына (2019 жылғы 21 ақпандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) өз құзыреті шегінде индустрия және индустриялық-инновациялық қызметтің: тау-кен металлургия, зергерлік және басқа да бұйымдар, бағалы металдардан жасалған монеталар, көмір, машина жасау, химия, фармацевтика, жеңіл, ағаш өңдеу, жиһаз өнеркәсібі; жергілікті қамтуды дамыту; арнайы экономикалық аймақтардың жұмыс істеуі және тарату; экспорттық бақылау және қызметтің жекелеген түрлерін лицензиялау; өндірістік қауіпсіздік; энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру; арнайы инвестициялық келісімшарт жасасу және бұзу салаларында (бұдан әрі – реттелетін салалар) басшылықты жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.";
13-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 февраля 2019 года № 67 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 сентября 2020 года № 462. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 561
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.10.2020 № 561.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 февраля 2019 года № 67 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 21 февраля 2019 года) следующие изменения и дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет) является ведомством Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство в сферах индустрии и индустриально-инновационной деятельности: горно-металлургической, ювелирных и других изделий, монет из драгоценных металлов, угольной, машиностроении, химической, фармацевтической, легкой, деревообрабатывающей, мебельной промышленности; развития местного содержания; функционирования и упразднения специальных экономических зон; экспортного контроля и лицензирования отдельных видов деятельности; промышленной безопасности; энергосбережения и повышения энергоэффективности; заключение и расторжение специального инвестиционного контракта (далее – регулируемые сферы).";
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"13. Міндеті: өнеркәсіптің тау-кен металлургия, көмір, машина жасау, химия, фармацевтика, жеңіл, ағаш өңдеу, жиһаз өнеркәсібі салаларын дамыту бойынша индустриялық-инновациялық қолдаудың мемлекеттік саясатын қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
8) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
мынадай мазмұндағы 22-1) және 23-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"22-1) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кiрмейтiн елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылау актісін береді;
23-1) Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлейді;";
мынадай мазмұндағы 36-1) және 36-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"36-1) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ оны өзгерту және бұзу үшін негіздерді және оның үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;
36-2) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ оны өзгерту және бұзу үшін негіздерді және оның үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;";
38-1), 38-2), 38-3), 38-4), 38-5) және 38-6) тармақшалармен толықтырылсын:
38-1) "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-2) "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-3) "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;

"13. Задача: участие в формировании и реализации государственной политики индустриально-инновационной поддержки по развитию отраслей промышленности: горно-металлургической, угольной, машиностроения, химической, фармацевтической, легкой, деревообрабатывающей, мебельной промышленности";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
дополнить подпунктами 22-1) и 23-1) следующего содержания:
"22-1) выдает акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий, монет из драгоценных металлов;
23-1) разрабатывает правила ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса;";
дополнить подпунктами 36-1) и 36-2) следующего содержания:
"36-1) разрабатывает правила и условия заключения, а также основания для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке транспортных средств с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовой формы;
36-2) разрабатывает правила и условия заключения, а также основания для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовой формы;";
дополнить подпунктами 38-1), 38-2), 38-3), 38-4), 38-5) и 38-6) следующего содержания:
"38-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан";
38-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан";
38-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)";

38-4) "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-5) "Минералдық шикізатты кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу рәсіміне орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-6) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу және жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында ішкі тұтыну үшін тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді";"
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 21-1), 21-2), 21-3), 21-4) және 21-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"21-1) "Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету әзірлейді;
21-2) "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді";
21-3) "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді";
21-4) уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия береді;
21-5) тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия береді;";
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 24-1), 24-2), 24-3), 24-4), 24-5), 24-6), 24-7), 24-8), 24-9) және 24-10) тармақшалармен толықтырылсын:
24-1) "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-2) "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-3) "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-4) "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;

38-4) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)";
38-5) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории";
38-6) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии";";
в пункте 15:
дополнить подпунктами 21-1), 21-2), 21-3), 21-4) и 21-5) следующего содержания:
"21-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств";
21-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов";
21-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции";
21-4) выдача лицензии для осуществления деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов;
21-5) выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств";
в пункте 16:
дополнить подпунктами 24-1), 24-2), 24-3), 24-4), 24-5), 24-6), 24-7), 24-8), 24-9) и 24-10) следующего содержания:
24-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств";
24-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств";
24-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта";
24-4) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности";

24-5) "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-6) "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-7)  "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-8) "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-9) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
24-10) газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды әзірлейді;";
мынадай мазмұндағы 18-1 тармақпен толықтырылсын:
"18-1. Міндет: арнайы инвестициялық келісімшарт жасасу және бұзу
Функциялары:
1) арнайы инвестициялық келісімшартты жасасу және бұзу тәртібі мен талаптарын әзірлейді;
2) арнайы инвестициялық келісімшарттың үлгісін әзірлейді;
3) арнайы инвестициялық келісімшарт дайындайды;
4) арнайы инвестициялық келісімшартты мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешімдер жасасады, тіркейді және қабылдайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын қауіпті өндірістік объектілерді, қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде заңды және жеке тұлғалардың, қауіпті өндірістік объектілер иелерінің және қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:

24-5) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов";
24-6) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением";
24-7) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе";
24-8) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство взрывных работ";
24-9) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
24-10) разрабатывает требования по безопасности объектов систем газоснабжения;";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Задача: заключение и расторжение специального инвестиционного контракта
Функции:
1) разрабатывает порядок и условия заключения и расторжения специального инвестиционного контракта;
2) разрабатывает типовой специальный инвестиционный контракт;
3) подготавливает специальный инвестиционный контракт;
4) заключает, регистрирует и принимает решения о досрочном прекращении специального инвестиционного контракта.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур-Султан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных производственных объектов, опасных технических устройств, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет государственный надзор за соблюдением юридическими и физическими лицами, владельцами опасных производственных объектов и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", в части обеспечения промышленной безопасности, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:

"16-1) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік бақылау;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын қауіпті өндірістік объектілерді, қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде заңды және жеке тұлғалардың, қауіпті өндірістік объектілер иелерінің және қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын қауіпті өндірістік объектілерді, қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде заңды және жеке тұлғалардың, қауіпті өндірістік объектілер иелерінің және қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:

"16-1) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;";
в Положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы", утвержденном указанным приказом:
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных производственных объектов, опасных технических устройств, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет государственный надзор за соблюдением юридическими и физическими лицами, владельцами опасных производственных объектов и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", в части обеспечения промышленной безопасности, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;";
в Положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области", утвержденном указанным приказом:
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных производственных объектов, опасных технических устройств, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет государственный надзор за соблюдением юридическими и физическими лицами, владельцами опасных производственных объектов и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", в части обеспечения промышленной безопасности, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:

"16-1) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамқұлов

"16-1) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;".
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов