2022-2024 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-11/10 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 311,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 790,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 96 502,1 мың теңге;
2) шығындар – 111 159,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 847,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 847,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 40 289 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2022-2024 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 317 822 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 793,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 298 013,5 мың теңге;
2) шығындар – 332 542,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 720,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 720,8 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға арналған Бестөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 26 320 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
5. 2022-2024 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144 944,7 мың теңге, соның ішінде:

О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 7С-11/10.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 311,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 790,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 96 502,1 тысячи тенге;
2) затраты – 111 159,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 847,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 847,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 40 289 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 317 822 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 793,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 298 013,5 тысяч тенге;
2) затраты – 332 542,8 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 14 720,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 720,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что в бюджете поселка Бестобе на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 26 320 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2022-2024 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 944,7 тысячи тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 10 268 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 719 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 133 957,7 мың теңге;
2) шығындар – 147 597,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 652,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 652,9 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған Заводской кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 31 329 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
7. 2022-2024 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 912,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 940,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 962,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 008,9 мың теңге;
2) шығындар – 71 124,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 211,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 211,8 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2022 жылға арналған Шаңтөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 37 908 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
9. 2022-2024 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 273,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 398,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 761 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 112 113,9 мың теңге;
2) шығындар – 115 798,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 525,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 525,5 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

налоговые поступления – 10 268 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 719 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 133 957,7 тысяч тенге;
2) затраты – 147 597,6 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 652,9 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 652,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в бюджете поселка Заводской на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 31 329 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2022-2024 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 912,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 940,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 962,8 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 008,9 тысяч тенге;
2) затраты – 71 124,1 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1 211,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 211,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в бюджете поселка Шантобе на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 37 908 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2022-2024 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 273,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 398,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 761 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 112 113,9 тысяч тенге;
2) затраты – 115 798,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 525,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 525,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).

10. 2022 жылға арналған Қарабұлақ ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 37 258 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
11. 2022-2024 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 146,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 298,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 35 707,3 мың теңге;
2) шығындар – 37 277,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2022 жылға арналған Изобильный ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 27 058 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
13. 2022-2024 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 192,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 942,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63 198,3 мың теңге;
2) шығындар – 64 353,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 161,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 161,3 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2022 жылға арналған Қырық құдық ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 28 526 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
15. 2022-2024 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 813,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25 704,9 мың теңге;
2) шығындар – 26 969,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

10. Учесть, что в бюджете села Карабулак на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 37 258 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2022-2024 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 146,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 298,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 707,3 тысяч тенге;
2) затраты – 37 277,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 131 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Учесть, что в бюджете села Изобильное на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 27 058 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2022-2024 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 192,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 942,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 52 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 198,3 тысяч тенге;
2) затраты – 64 353,8 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 161,3 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 161,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Учесть, что в бюджете села Кырык кудык на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 28 526 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 813,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 704,9 тысячи тенге;
2) затраты – 26 969,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 155,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 155,4 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 7С-21/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2022 жылға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен 23 690 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.

4) дефицит (профицит) бюджета – - 155,4 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 155,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.11.2022 № 7С-21/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
16. Учесть, что в бюджете Богенбайского сельского округа на 2022 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 23 690 тысяч тенге.