Бұланды ауданының 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 7С-8/5 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік баскару және өзін-өзі баскару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бұланды ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі қоса беріліп отырған жоспар бекітілсін
2. Осы шешiм оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ш.Құсайынов
Бұланды аудандық маслихатының
2021 жылғы "19" шілдедегі
№ 7С-8/5 шешімімен
бекітілген
Бұланды ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және пайдалану жоспары
Бұланды ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы Жоспар (бұдан әрі-Жоспар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) осы жоспарға 1-қосымшаға сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Бұланды ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасы);
2) 2-қосымшаға сәйкес жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын;
3) 3-қосымшаға сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта;
4) 4-15-қосымшаға сәйкес су тұтыну нормасына сәйкес жасалған жайылым пайдаланушылардың су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, копаньяларға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын;
5) 16-27-қосымшаға сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемаларын;
6) 28-39-қосымшаға сәйкес жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын;
7) 40-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және жылжытудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестені;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Буландынскому району на 2021-2022 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19 июля 2021 года № 7С-8/5
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Буландынскому району на 2021-2022 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата Ш.Кусаинов
Утвержден
решением Буландынского
районного маслихата
от "19" июля 2021 года
№ 7С-8/5
План по управлению пастбищами и их использованию по Буландынскому району на 2021-2022 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Буландынскому району на 2021-2022 годы (далее-План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах".
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Буландынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры согласно приложению 3;
4) схему доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаньям, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4-15;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 16-27;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, согласно приложению 28-39;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 40.

8) 41-қосымшаға сәйкес тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды құрайды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеудің жай-күйі туралы ақпаратты, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы, ауыл шаруашылық жануарларының саны туралы деректерді олардың иелері - жайылым пайдаланушылар, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып нысандар, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жынысы мен жас топтары бойынша құрылған табындар, отарлар, отарлар саны туралы мәліметтер; ауылшаруашылық жануарларының алыс жайылымдарда жайылымға шығуы туралы, ауылшаруашылық жануарларын мәдени және құрғақ жайылымдарда жаю ерекшеліктері туралы мәліметтер, малды айдау сервитуттары туралы мәліметтер және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынатын өзге де мәліметтерді есепке ала отырып қабылданды.
Бұланды ауданының жалпы ауданы 508 335 га құрайды, оның ішінде егістік - 298 872 га, көпжылдық екпелер - 63 га, тыңайған жерлер – 2 965 га, шабындықтар – 4 525,4 га, жайылымдық жерлер - 89 473,6 га, оның ішінде жақсартылған - 33 874,5 га.
Санаттар бойынша жерлер мыналарға бөлінеді:ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 393 783,9 гектар ауыл шаруашылығы алқаптары, оның ішінде егістік - 298 872 гектар, тыңайған жерлер - 2 876 гектар, шабындықтар – 4525,4 гектар, жайылымдар – 89 473,6 гектар, оның ішінде жақсартылғаны - 33 874,5 гектар;
Бұланды ауданы бойынша 100 шаруа қожалығы бар, ауыл шаруашылығы алып жатқан жалпы алқаптары – 39 728,8 гектар, оның ішінде егістік - 26 074,7 гектар, шабындық - 511,4 гектар, жайылым – 13 142,7 гектар, оның ішінде жақсартылғаны - 0 гектар;
Бұланды ауданы бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың саны 43, ауыл шаруашылығы алқаптарының алып жатқан жалпы алаңы - 353 870,1 гектар, оның ішінде егістік - 272 675,3 гектар, шабындық - 4013 гектар, жайылым - 76 330,9 гектар, оның ішінде жақсартылғаны - 29 936,7 гектар;
Бұланды ауданы бойынша мемлекеттік заңды тұлғалардың саны 0, ауыл шаруашылығы алқаптарының жалпы алаңы - 0 гектар; елді мекендердің жерлері – 52 405,9 гектар (23 елді мекен),
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер - 2507,03 гектар; орман қорының жері - 49977,3 гектар; су қорының жері - 5631 гектар; босалқы жер - 4029,8 гектар.
Бұланды ауданы аумағының рельефі әр түрлі: көп бөлігін дала, ұсақ шоқылар, жазық және өзен аңғарлары алып жатыр.
Өсімдіктер әр түрлі шөптердің дала түрлерімен және сәйкесінше ландшафтпен, қайың ормандарымен ұсынылған. Топырақ негізінен чернозем және өсімдік бірлестіктері түрлі-түсті және әр түрлі, құрғақшылыққа төзімді. Климаты шұғыл континентті және өте қуаң.

8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, согласно приложению 41.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь территории Буландынского района 508 335 гектар, в том числе пашни - 298 872 гектар, многолетние насаждения - 63 гектар, залежи - 2965 гектар, сенокосов - 4525,4 гектар, пастбищные земли - 89 473,6 гектар, из них улучшенных-33 874,5 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 393 783,9 гектар сельскохозяйственных угодий, в том числе пашни 298 872 гектар, залежи - 2 876 гектар, сенокосов - 4525,4 гектар, пастбищ - 89473,6 гектар, из них улучшенных - 33 874,5 гектар;
крестьянских хозяйств по Буландынскому району числится 100, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий - 39728,8 гектар, в том числе пашни - 26 074,7 гектар, сенокосы - 511,4 гектар, пастбищ - 13142,7 гектар, из них улучшенных - 0 гектар;
негосударственных юридических лиц по Буландынскому району числится 43, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий - 353 870,1 гектар, в том числе пашни - 272 675,3 гектар, сенокосы - 4013 гектар, пастбищ - 76 330,9 гектар, из них улучшенных - 29 936,7 гектар;
государственных юридических лиц по Буландынскому району числится 0, занимает общую площадь сельскохозяйственных угодий - 0 гектар; земли населенных пунктов - 52405,9 гектар (23 населенных пункта);
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения - 2507,03 гектар; земли лесного фонда - 49977,3 гектар; земли водного фонда - 5631 гектар; земли запаса - 4029,8 гектар.
Рельеф территории Буландынского района разнообразен: большую часть занимают степи, мелкосопочники, равнинные и речные долины. Растительность представлена степными видами разнотравья и соответственно ландшафтом, березовыми лесами. Почвы в основном черноземные и растительные ассоциации пестры и разнообразны, засухоустойчивы. Климат резко континентальный и крайне засушливый.

100.
"Жолболды 2017" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі (халықтың табынындағы мал)
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
2 қосымша
Бұланды ауданының жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
Қалам 1
Қалам 2
Қалам 3
Қалам 4
2021
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
Күзгі маусымы
демалушы қалам
2022
демалушы қалам
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
күзгі маусымы
Ескерту: 1.2.3.4 – қаламдарды жыл сайын кезекпен пайдалану
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
3 қосымша
Бұланды ауданының жайылымдары, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
4 қосымша
Бұланды ауданы Никольск ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
5 қосымша
Бұланды ауданы Новобратск ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
6 қосымша
Бұланды ауданы Вознесенка ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
7 қосымша
Бұланды ауданы Журавлевка ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
8 қосымша
Бұланды ауданы Карамышевка ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
9 қосымша
Бұланды ауданы Айнакөл ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
10 қосымша
Бұланды ауданы Амангелді ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
11 қосымша
Бұланды ауданы Ерголка ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
12 қосымша
Бұланды ауданы Капитоновка ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
13 қосымша
Бұланды ауданы Қараөзек ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
14 қосымша
Бұланды ауданы Алтынды ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
15 қосымша
Бұланды ауданының Макинск қаласының жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы

100.
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Жолболды 2017" (поголовье в составе гурта населения)
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Буландынского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2021
весеннее-летний сезон
летний сезон 2
осенний сезон
отдыхающий загон
2022
отдыхающий загон
весеннее-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
Примечание: 1,2,3,4 – ежегодное использование загонов по очереди
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры Буландынского района
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Никольского сельского округа Буландынского района
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Новобратского сельского округа Буландынского района
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Вознесенского сельского округа Буландынского района
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Журавлевского сельского округа Буландынского района
Приложение 8 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Карамышевского сельского округа Буландынского района
Приложение 9 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Айнакольского сельского округа Буландынского района
Приложение 10 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Амангельдинского сельского округа Буландынского района
Приложение 11 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Ергольского сельского округа Буландынского района
Приложение 12 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Капитоновского сельского округа Буландынского района
Приложение 13 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Караузекского сельского округа Буландынского района
Приложение 14 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды Алтындынского сельского округа Буландынского района
Приложение 15 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищ пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды города Макинск Буландынского района

Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бекітілген жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес айқындалады.
Бір ауылшаруашылық жануарларына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы тәулігіне 45 литр.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
16 қосымша
Бұланды ауданы Никольск ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
17 қосымша
Бұланды ауданы Новобратск ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
18 қосымша
Бұланды ауданы Вознесенка ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
19 қосымша
Бұланды ауданы Журавлевка ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
20 қосымша
Бұланды ауданы Карамышевка ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
21 қосымша
Бұланды ауданы Амангелді ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
22 қосымша
Бұланды ауданы Ерголка ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
23 қосымша
Бұланды ауданы Айнакөл ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
24 қосымша
Бұланды ауданы Капитоновка ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
25 қосымша
Бұланды ауданы Қараөзек ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
26 қосымша
Бұланды ауданы Алтынды ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
27 қосымша
Бұланды ауданы Макинск каласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
28 қосымша
Бұланды ауданы Никольск ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
29 қосымша
Бұланды ауданы Новобратск ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
30 қосымша
Бұланды ауданы Вознесенка ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
31 қосымша
Бұланды ауданы Журавлевка ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
32 қосымша
Бұланды ауданы Карамышевка ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
33 қосымша
Бұланды ауданы Амангелді ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
34 қосымша
Бұланды ауданы Ерголка ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
35 қосымша
Бұланды ауданы Айнакөл ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
36 қосымша
Бұланды ауданы Капитоновка ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
37 қосымша
Бұланды ауданы Қараөзек ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
38 қосымша
Бұланды ауданы Алтынды ауылдық округінің маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
39 қосымша
Бұланды ауданы Макинск каласының маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
40 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Қала, ауыл, ауылдық округ атауы
2021 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Макинск
Демалушы калам
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
2
Никольск
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалушы калам
3
Новобратск
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
4
Вознесенка
Көктемгі-жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
5
Журавлевка
Демалушы калам
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
6
Карамышевка
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалушы калам
7
Амангелді
Көктемгі-жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
8
Ерголка
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
9
Айнакөл
көктемгі-жазғы маусым
демалыс маусым
жазғы-күзгі маусым
жазғы маусым
10
Капитоновка
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалыс маусым
11
Қараөзек
Демалушы калам
Көктемгі-күзгі маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
12
Алтынды
Көктемгі-күзгі маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
кестенің жалғасы
2022 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
Көктемгі-жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалушы калам
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалушы калам
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалыс маусым
жазғы-күзгі маусым
жазғы маусым
Көктемгі-күзгі маусым
Жазғы маусым
Демалушы калам
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-күзгі маусым
Демалушы калам
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгіжазғы маусым
Демалушы
Жазғымаусым
жазғы-күзгі маусым
Бұланды ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
41 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының мал басының саны туралы мәліметтер
Ауылдық округ, қала және ауыл-шаруашылық өндірістік кооператив атауы
Ірі қара мал. бас
Ұсақ қара мал, бас
Жылқылар, бас
Макинск

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное составляет 45 л в сутки.
Приложение 16 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Никольского сельского округа Буландынского района
Приложение 17 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Новобратского сельского округа Буландынского района
Приложение 18 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Вознесенского сельского округа Буландынского района
Приложение 19 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Журавлевского сельского округа Буландынского района
Приложение 20 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Карамышевского сельского округа Буландынского района
Приложение 21 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Амангельдинского сельского округа Буландынского района
Приложение 22 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Ергольского сельского округа Буландынского района
Приложение 23 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Айнакольского сельского округа Буландынского района
Приложение 24 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Капитоновского сельского округа Буландынского района
Приложение 25 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Караозекского сельского округа Буландынского района
Приложение 26 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища Алтындынского сельского округа Буландынского района
Приложение 27 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища города Макинск Буландынского района
Приложение 28 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Никольском сельском округе Буландынского района
Приложение 29 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Новобратском сельском округе Буландынского района
Приложение 30 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Вознесенском сельском округе Буландынского района
Приложение 31 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Журавлевском сельском округе Буландынского района
Приложение 32 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Карамышевском сельском округе Буландынского района
Приложение 33 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Амангельдинском сельском округе Буландынского района
Приложение 34 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Ергольском сельском округе Буландынского района
Приложение 35 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Айнакольском сельском округе Буландынского района
Приложение 36 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Капитоновском сельском округе Буландынского района
Приложение 37 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Караозекском сельском округе Буландынского района
Приложение 38 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Алтындынском сельском округе Буландынского района
Приложение 39 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в городе Макинск сельском округе Буландынского района
Приложение 40 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование города и сельских округов
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
Макинск
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Никольский
весеннее-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
отдыхающий загон
3
Новобратский
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
4
Вознесенский
весеннее-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне- осенний сезон
5
Журавлевский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
6
Карамышевский
весеннее-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
отдыхающий загон
7
Амангельдинский
весеннее-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Ергольский
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
9
Айнакольский
весенне-летний сезон
отдыхающий сезон
летне-осенний сезон
летний сезон
10
Капитоновский
весеннее-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
отдыхающий загон
11
Караозекский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
12
Алтындынский
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
продолжение таблицы
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летние- осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
весеннее-летний сезон
летний сезон
летне- осенний сезон
отдыхающий загон
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
весеннее-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне- осенний сезон
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
весеннее-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне- осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий сезон
летне-осенний сезон
летний сезон
весеннее-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне- осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летние- осенний сезон
весеннее-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне- осенний сезон
Приложение 41 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Буландынскому району
на 2021-2022 годы
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных
Наименование города, сельских округов и сельскохозяйственный производственный кооператив
КРС, голов
МРС, голов
Лошади, голов
Макинск