2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № С-12/15 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылы бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 631,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 635 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 996,6 мың теңге;
2) шығындар – 30 121,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 490 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 490 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/15 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2022 жылға арналған Мамай ауылы бюджетінде 2022 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 490 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.06.2022 № С-17/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

О бюджете села Мамай района Биржан сал на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № С-12/15.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2022 – 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 631,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 635 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 996,6 тысяч тенге;
2) затраты – 30 121,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 490 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/15 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Учесть, что в бюджете села Мамай на 2022 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2022 года, в сумме 490 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.06.2022 № С-17/16 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить доходы бюджета села Мамай района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

3. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджетінде субвенция көлемі 15 154 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

3. Учесть, что в бюджете села Мамай района Биржан сал на 2022 год предусмотрен объем субвенции в сумме 15 154 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета села Мамай района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета села Мамай района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/15 шешіміне
4-қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 17.08.2022 № С-20/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
564,6
Мамай ауылы әкімінің аппараты
564,6
Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферттер
390
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
390
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
174,6
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
174,6
Біржан сал ауданы мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/15 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер

от 27 декабря 2021 года
№ С-12/15
Целевые трансферты из республиканского бюджета и гарантированные трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 17.08.2022 № С-20/9 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
564,6
Аппарат акима села Мамай
564,6
Гарантированные трансферты из Национального фонда
390
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
390
Целевые трансферты из республиканского бюджета
174,6
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
174,6
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2021 года
№ С-12/15
Целевые трансферты из районного бюджета на 2022 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/15 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
7165
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7165
оның ішінде:
Мамай ауылы әкімінің аппараты
7165
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
2679
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
390
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2500
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
596
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1000
Біржан сал ауданы мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/15 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 22.07.2022 № С-18/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/15 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
2853
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2853
оның ішінде:
Мамай ауылы әкімінің аппараты
2853
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
130
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеруге
2723

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/15 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
7165
Целевые текущие трансферты
7165
в том числе:
Аппарат акима села Мамай
7165
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2679
На освещение улиц в населенных пунктах
390
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2500
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
596
На организация водоснабжения населенных пунктов
1000
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2021 года
№ С-12/15
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 22.07.2022 № С-18/16 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/15 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
2853
Целевые текущие трансферты
2853
в том числе:
Аппарат акима села Мамай
2853
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
130
На повышение оплаты труда государственных служащих
2723