2022-2024 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-98 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 290,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 587,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 99,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 603,8 мың теңге;
2) шығындар – 38 114,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 824,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 824,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 156,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 477,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 669,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 389,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -233,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 233,4 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2022-2024 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № 15-98.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 290,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 587,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 99,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 603,8 тысячи тенге;
2) затраты – 38 114,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -824,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 824,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 156,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 477,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 669,0 тысячи тенге;
2) затраты – 33 389,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -233,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 233,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

1) кірістер – 74 705,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 913,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 289,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 503,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 748,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 042,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 042,9 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 412 353,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 970,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 708,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 327,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 361 346,7 мың теңге;
2) шығындар – 424 374,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -57,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 57,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 964,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 964,3 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 111 506,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 517,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 474,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 91 315,0 мың теңге;
2) шығындар – 113 941,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

1) доходы – 74 705,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 913,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 289,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 503,0 тысячи тенге;
2) затраты – 75 748,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 042,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 042,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 412 353,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47 970,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 708,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 327,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 361 346,7 тысяч тенге;
2) затраты – 424 374,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -57,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 57,1 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 964,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 964,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 506,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –19 517,6 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 474,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91 315,0 тысяч тенге;
2) затраты – 113 941,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 435,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 435,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 137,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 274,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 113,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 749,3 мың теңге;
2) шығындар –38 672,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -535,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 535,1 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Зеренді ауданының Чаглинка ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 7-1, 7-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 296,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 624,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 5,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 237,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 429,2 мың теңге;
2) шығындар – 75 270,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -974,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 974,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Зеренді ауданының Айдабол ауылының 2022–2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 8, 8-1, 8-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 109,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 285,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 435,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 435,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 137,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 274,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 113,2 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 27 749,3 тысяч тенге;
2) затраты – 38 672,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -535,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 535,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить бюджет Чаглинского сельского округа Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 7, 7-1, 7-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 296,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 624,9 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 237,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 429,2 тысяч тенге;
2) затраты – 75 270,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -974,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 974,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Утвердить бюджет села Айдабол Зерендинского района на 2022–2024 годы, согласно приложениям 8, 8-1, 8-2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 109,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 285,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -580,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 580,2 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-178 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2022 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 370 460 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -580,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 580,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 29-178 (вводится в действие с 01.01.2022).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2022 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 370 460 тысяч тенге.