Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 130 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 15-бабының 1-тармағының 2-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1-тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспардың орындалуын қамтамасыз ету "Ақтөбе қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. "Ақтөбе қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының хатшысы
А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 130 шешімімен бекітілген
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 22.07.2022 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Осы Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ауыл шаруашылғы Министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылы 28 сәуірде No 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің, 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы ауданына шекті рұқсат етілген жүктемені бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 мамырда № 11064 болып тіркелген) сәйкес жасалынған.
Жоспар жайылымдық жерлерді ұтымды пайдалану, жемшөпке деген сұранысты тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерінің алдын алу мақсатында қабылданған.
Жоспар мыналарды қамтиды:

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 декабря 2021 года № 130. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 2-1) пункта 1 статьи 15 Земельного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению и использованию пастбищ по городу Актобе на 2021-2022 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Возложить на государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Актобе" обеспечение выполнения плана по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы.
3. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего решения на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Актобе А. Даржанова
Утвержден решением маслихата города Актобе от 28 декабря 2021 года № 130
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.07.2022 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:

1) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес жер санаттары, жер учаскелерiнiң меншiк иелерi және жер пайдаланушылар белгiсiнде құқық белгiлеушi құжаттардың негiзiнде әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында жайылымдарды орналастыру схемасын (картасын);
2) осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес жайылымдық революциялардың қолайлы схемалары;
3) осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта;
4) осы Жоспардың 4-қосымшасына сәйкес су тұтыну нормасына сәйкес ресімделетін жайылым пайдаланушылардың су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазбаларға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы Жоспар;
5) осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес жайылымдық жерлері жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылық жануарларын орналастыру және оларды берілген жайылымдарға көшіру үшін жайылымдарды қайта бөлу схемасы;
6) осы Жоспардың 6- қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қала айналасында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етiлмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың шалғайдағы жайылымдарында ауыл шаруашылығы жануарлар мал басын орналастыру схемасы.
7) осы Жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдын және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі;
7-1) осы Жоспардың 8-қосымшасына сәйкес жергiлiктi жағдайлар мен ерекшелiктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшiн қажеттi жайылымдардың сыртқы мен iшкi шекаралары және аландары белгіленген картаны;
8) Ақтөбе қаласы әкімшілік-аумақтық бірліктігінде жайылым жерлерін ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптар.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеудің жай-күйі туралы мәліметтерді, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтерді, олардың иелері – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарларының мал басының саны туралы мәліметтерді, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректерді, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтерді, ауыл шаруашылығы жануарларын мәдени және құрғақ жайылымдарда жаю ерекшеліктері , мал айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынатын басқа да мәліметтерді ескере отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Ақтөбе қаласында екі аудан – Алматы мен Астана және 22 тұрғын алаптары бар.

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенные при городе областного значения согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану;
7-1) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей, согласно приложению 8 к настоящему Плану;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице города Актобе.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в городе Актобе имеются два района – Алматы и Астана и 22 жилых массива.

Ақтөбе қаласы аумағының жалпы жер көлемі 233758 гектар (бұдан әрі – га), оның ішінде жайылымдық жерлер – 97037 га, шаруа қожалықтарының жерлері – 58127 га, мемлекеттік емес ауыл шаруашылығы заңды тұлғаларының жерлері – 34820 га.
Категориялары бойынша жер учаскелері мынадай түрлерге бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер – 138883 га;
елді мекендердің жерлері – 53262 га, оның ішінде. елді мекендердің жайылымдық жерлері – 35771 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметi, қорғаныс, ұлттық қауiпсiздiк және ауыл шаруашылығына жатпайтын өзге де мұқтаждықтар үшiн жерлер - 14570 га;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер – 1020 га;
орман қорының жерлері – 12102 га
су қорының жерлері – 2421 га;
босалқы жерлер – 30929 га, оның ішінде жайылымдық жерлер 10878 га.
Өңірдің климаты күрт континенттік, қысы салыстырмалы түрде суық, жазы ыстық және құрғақ. Қаңтардағы орташа жылдық ауа температурасы -14; -35°С, шілдеде +24;+38°С. Жауын-шашынның орташа мөлшері -30 мм, жылдық жауын-шашын мөлшері - 214 мм.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, 118 шақты түрі бар. Олардың ең көп тарағандары дәндер мен астротүсті шөптер.
Топырағы ақшыл каштан, оңтүстігінде сортаңды жерлер кездеседі. Құнарлы топырақтың қалыңдығы 40-50 см.
Қазіргі уақытта Ақтөбе қаласында шаруашылықтардың барлық санаттарында 15564 бас ірі қара, 27059 бас ұсақ мүйізді мал (қой, ешкі), 4628 бас жылқы, 212 бас түйе және 864808 құс бар.
Қала аудандарының елді мекендерінде 5 ветеринарлық пункт, 2 мал қорымдары және 7 сібір-ойық қорымдары бар.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Ақтөбе қаласында бар болғаны 97037 га жайылымдық жер бар. Тұрғын алаптар мен елді мекен шекараларында 35771 га жайылымдар, босалқы жерлерде 24868 га жайылымдар бар.
Елді мекендерде, сондай-ақ көптеген шаруа қожалықтарында мал басының, әсіресе жылқы санының өсуіне байланысты жайылымдық жерлер тапшылығы байқалады, жалпы жеке қосалқы шаруашылықтарға қосымша 40150 га жайылымдық жерлер қажет.
Осы мәселелерді шешу үшін жер қатынастары бөлімімен жеке сектордың мал шаруашылығына жайылымдық жерлерді беру үшін қосымша қаланың 13 тұрғын алабынан 9093 га жайылым жерлер бөлінді, оның ішінде Ақшат-420 га, Белогорка-220 га, Белогор карьері-400 га. га, Өлке-1290 га, К. Нокин - 245 га, Садовый - 396 га, Құрайлы - 181 га, Георгиевка - 431 га, Елек - 137 га, Өрлеу - 343 га, Жаңақоныс - 1000 га, Құршасай - 1100 га, Шилісай- 1064 га. Халықтың жеке қосалқы шаруашылығында мал жаю үшін бөлінген жайылымдық жерлерді ұтымды пайдалану және мүмкіндігінше Ақтөбе қаласының босалқы жерлерінен қосымша аумақтар бөлу қажет.
Сондай-ақ, ветеринариялық-санитариялық нысандармен қамтамасыз ету үшін, Ақтөбе қаласының барлық елді мекендерінде мал шомылуға арналған орындардың құрылысын жоспарлау, ауыл шаруашылығы жануарларын бекіту және өңдеудің жаңа пункттерін салу және қолданыстағыларын жаңарту.
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 130 шешіміне 1 қосымша
Әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы жайылымдық жерлерді жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар негізінде орналастыру схемасы (картасы)

Общая площадь земель территории города Актобе 233758 гектар (далее – га), из них пастбищные земли – 97037 га, земли крестьянских хозяйств – 58127 га, земли негосударственных сельскохозяйственных юридических лиц-34820 га,
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 138883 га;
земли населенных пунктов – 53262 га, в том числе пастбища населенных пунктов-35771 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 14570 га;
земли особо охраняемых природных территорий, земли оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения – 1020 га;
земли лесного фонда – 12102 га
земли водного фонда – 2421 га;
земли запаса – 30929 га, в том числе земли пастбищ 10878 га.
Климат региона резко континентальный, зима сравнительно холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе – -14; -35°С, в июле +24; +38°С. Средний размер осадков составляет -30 мм, а годовой - 214 мм.
Растительный покров района разнообразный, включает примерно 118 видов. Самые распространенные из них зерновые и астроцветные травы.
Почвы светлокаштановые, на юге встречаются солончаковые земли. Толщина плодородной почвы 40-50 см.
В настоящее время по городу Актобе по всем категориям хозяйств имеются 15564 голов крупного рогатого скота, 27059 голов мелкого рогатого скота (овцы, козы), 4628 голов лошадей, 212 голов верблюда и 864808 птиц.
В жилых массивах районов города действуют 5 ветеринарных пунктов, 2 скотомогильника и 7 сибиро-язвенных захоронений.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по городу Актобе имеются всего 97037 га пастбищных угодий. В границах жилых массивов и населенного пункта числится 35771 га пастбищ, в землях запаса имеются 24868 га пастбищных угодий.
В населенных пунктах, а также во многих крестьянских хозяйствах в связи ростом поголовья скота особенно поголовья лошадей ощущается недостаток пастбищных угодий, всего личным подворьям необходимо дополнительно 40150 га пастбищных угодий.
Для решения этих проблем отделом земельных отношений для обеспечения пастбищными угодиями скот частного сектора были дополнительно выделены 9093 га пастбищ в 13 жилых массивах города, в том числе Акшат-420 га, Белогорка-220 га, Белогорский карьер-400 га, Олке- 1290 га, К.Нокина-245 га, Садовый-396га, Курайли-181 га, Георгиевка-431 га, Елек-137 га, Орлеу-343 га, Жанаконыс-1000 га, Куршасай-1100 га, Шилисай-1064 га. Необходимо рационально использовать выделяемые пастбищные угодья для пастьбы скота личных подсобных хозяйств населения и при возможности дополнительно выделить площади из земель запаса города Актобе.
Также, для обеспечения ветеринарно–санитарными объектами запланировать строительство мест для купания животных по всем населенным пунктам города Актобе, строительство новых и обновление имеющихся пунктов фиксации и обработки сельскохозяйственных животных.
Приложение 1 к решению
маслихата города Актобе
от 28 декабря 2021 года № 130
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании

Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 22.07.2022 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша
Жайылымдардың рұқсат етілген айналым схемалары
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасы бойынша ресімделген су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазбаларға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша
Жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша
Облыстық маңызы бар қала айналасында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етiлмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың шалғайдағы жайылымдарында ауыл шаруашылығы жануарлар мал басын орналастыру схемасы.
Ақтөбе қаласы бойынша 2021-2022 жылдарға жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 130 шешіміне 8 қосымша
Жаңақоныс тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Ескерту. Жоспар 8 қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 22.07.2022 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Құрашасай тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Сазды тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Ақжар тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Ақшат тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Белогор тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Белогор карьері тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Қурайлы тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Өлке тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Өрлеу тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы
Шиелісай тұрғын үй алабы бойынша жеке тұрғындардың жайылым жерлерінің картасы

Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.07.2022 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе областного значения.
Приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по городу Актобе на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Приложение 8 к решению
маслихата города Актобе
от 28 декабря 2021 года № 130
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Жанаконыс
Сноска. План дополнен приложением 8 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.07.2022 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Курашасай
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Сазда
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Акжар
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Акшат
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Белогорка
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Белогорский карьер
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Курайли
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Ульке
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Орлеу
Карта пастбищных земель частного сектора жилого массива Шилисай