2022-2024 жылдарға арналған Үшқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 134 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Үшқұдық ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 56 992,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 243 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54 721,2 мың теңге;
2) шығындар – 57 092,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 100,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 100,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 237 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының (әрі қарай – Заңы) 9 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;

Об утверждении бюджета Ушкудыкского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2021 года № 134. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ушкудыкского сельского округа на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 992,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 878 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 243 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 721,2 тысяч тенге;
2) затраты – 57 092,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 100,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 100,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2022 № 237 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" (далее – Закон) установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 22.06.2022 № 190 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 22.06.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).

4. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 38 614 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттертүскені ескерілсін:
1) азаматтық қызметшілердің жекеленген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 840 мың теңге.

4. Учесть в сельском бюджете на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 38 614 тысяч тенге.
5. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 840 тысяч тенге.

6. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 17 208 мың теңге.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 134 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Үшқұдық ауылдық округінің бюджеті

6. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год:
1) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 17 208 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение 1 к решению Алгинского районного маслихата от 29 декабря 2021 года № 134
Бюджет Ушкудыкского сельского округа на 2022 год