Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 шілдедегі № 51 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының хатшысы
Ж. Ерғалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2021 жылғы 29 шілдедегі
№ 51 шешімімен бекітілген
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 12.09.2022 № 225 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Осы Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы жоспардың 1 - 21 қосымшасына сәйкес;

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Кобдинскому району на 2021-2022 год
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29 июля 2021 года № 51. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Кобдинскому району на 2021-2022 год, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Утвержден решением
Кобдинского районного
маслихата от 29 июля 2021 года
№ 51
План по управлению пастбищами и их использованию в Кобдинском районе на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 12.09.2022 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящий план управления и использования пастбищ Кобдинского района на 2021-2022 годы (далее - План) к Законам Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Заместитель Премьер-Министра - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 г № 173 Приказ Министра сельского хозяйства РК от 14 апреля 2015 г № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нагрузки на общую площадь пастбищ" " (В Минсельхозе Юстиция Республики Казахстан от 15 мая 2015 года № 11064 зарегистрирован).
План принят с целью рационализации использования пастбищ, обеспечения стабильных кормовых запасов и предотвращения ухудшения состояния пастбищ.
Содержание плана:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы на основании правоустанавливающих документов по категориям земель, землевладельцам и земельным участкам пользователи согласно приложению 1-21 к настоящему плану;

2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы жоспардың 22 қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы жоспардың 23 қосымшасына сәйкес;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы жоспардың 24 қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
6) аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы осы жоспардың 26 қосымшасына сәйкес;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы жоспардың 27 қосымшасына сәйкес;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Қобда ауданда 16 ауылдық округтер, 32 ауылдық елді - мекендер орналасқан.
Қобда ауданының жалпы көлемі 1402980 га, оның ішінде жайылымдық жерлер-1160244 га, суармалары жерлер-487591 га.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер-925786 га;
елді мекен жерлері-162837 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер -1953 га;
су қорының жерлері-1507 га;
қорықтағы жерлер-186 га.

2) благоприятные схемы пастбищных севооборотов согласно 22 приложениям к настоящему плану;
3) карта пастбищ, включая внешние и внутренние границы и участки сезонных пастбищ, созданные объекты пастбищной инфраструктуры согласно 23 приложениям к настоящему плану;
4) схема доступа пастбищепользователей к источникам воды (озера, реки, пруды, оросительные или водопойные каналы, трубные или шахтные колодцы), выполненная в соответствии с нормами водопотребления согласно 24 приложениям к этому плану;
5) схема передела пастбищ для размещения скота физических и (или) юридических лиц без пастбищ и перевода его на выделенные пастбища в соответствии с 25 приложениям к настоящему плану;
6) схема размещения скота на отдаленных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в окрестностях города районного значения, села, сельского округа согласно 26 приложениям к этому плану;
7) календарный график использования пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и прогона сельскохозяйственных животных согласно 27 приложениям к настоящему плану;
8) другие требования, необходимые для рационального использования пастбищ в соответствующей административно-территориальной единице.
План информация о состоянии геоботанического обследования пастбищ, информация о ветеринарно-санитарных сооружениях, данные о поголовье скота с указанием собственников-пользователей пастбищ, физических и (или) юридических лиц, данные по сельскому хозяйству на количество стад, отар, сформированных по видам и возрастным группам животных, данные о формировании поголовья для выпаса на удаленных пастбищах, особенности выпаса сельскохозяйственных животных на вакцинированных и засушливых пастбищах, сведения о сервитутах для скота, госорганы и другие данные, предоставленные физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Кобдинском районе 16 сельских округов, 32 сельских поселения.
Общая площадь Кобдинского района 1402980 га, в том числе пастбищ - 1160244 га, орошаемых земель - 487591 га.
Распределение земель по категориям:
земли сельскохозяйственного назначения - 925786 га;
населенные пункты - 162837 га;
земли промышленности, транспорта, связи, космоса, обороны, национальной безопасности и прочие несельскохозяйственные земли - 1953 га;
водные ресурсы - 1570 га; Земли в заповеднике - 186 га.

Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында – -14; -35°С, шілде айында – +24; +38°С. Жауынның орташа түсімі 30 мм, ал жылдық 214 мм.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 118 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі бидайлы және күрделі гүлділер шөптері.
Топырағы қызылқоңыр, оңтүстікте сортаң топырақты жерлер кездеседі. Топырақтың құнарлы қабаттың қалыңдығы 40-50 см.
Ауданда 16 мал дәрігерлік пункті және 18 малға арналған көмінділер бар, оның 5 типтік , 13 қарабайыр.
Қазіргі уақытта Қобда ауданында мүйізді ірі қара 57589 бас, ұсақ мал 149971 бас, 21501 бас жылқы, 26 бас түйе және 74270 құс саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Қобда ауданы бойынша барлығы 1160244 га жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 155944 га жайылым саналады, қордағы жерлерде 168 га жайылымдық алқаптар бар.
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 1 қосымша
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 2 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 3 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 4 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 5 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 6 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 7 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 8 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 9 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың оналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 10 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 11 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 12 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 13 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 14 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 15 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 16 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 17 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 18 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 19 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 20 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 21 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 22 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 23 қосымша
Жайылымдардың, соның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым обьектілері белгіленген карта
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 24 қосымша
Жайылымпайдалнушылардың су тұтынунормасынасәйкесжасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 25 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 26 қосымша
Аудандықмаңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдар мен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қобда ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарға 27 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ атауы
Шалғай жайылымға малдардың айдап шығарылу мерзімі
Шалғай жайылымнан малдардың қайтарылу мерзімі
Ескерту
1
Қобда
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
2
Беғалы
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
3
Бұлақ
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
4
Талдысай
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
5
Бестау
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
6
Білтабанов ат.
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
7
Жарсай
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
8
Жарық
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
9
Терісаққан
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
10
Жиренқопа
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
11
Ақырап
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
12
Өтек
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
13
Қызылжар
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
14
Сарбұлақ
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
15
Сөгәлі
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
16
И. Құрманов ат.
Сәуірдің екінші жартысы
Қазан екінші он күндігі
Сонымен қатар жайылымның кезеңінің ұзақтығы топырақтық –климаттық аймақ зонасына байланысты, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай-ақ жайылым өнімділігіне байланысты біркелкі құрғақ - селеулі - бетегелі –жусандыдалада 180-200 күнді құрайды.
Бұл жағдайда жайылымның ұзақ тығымүйізді іріқара, ұзақ мүйізді малдар, жылқы және түйелер үшін максималды қаржамылғысың қалыңдыңымен тереңдігіне және басқада факторларға байланысты.
Ескерту: аббревиатураның шешуі:
С – Цельсия көрсеткіші;
га-гектар;
мм- милиметр;
см-сантиметр;
РФ- Ресей Федерациясы;
а/о-ауылдық округ.

Климатическая зона района резко континентальная, зима относительно холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе -14; -35 ° С, в июле - +24; + 38 ° С. Среднее количество осадков составляет 30 мм и 214 мм в год.
Растительность местности разнообразна, насчитывает около 118 видов. Наиболее распространены из них пшеница и сложные цветущие травы.
В районе есть 16 ветеринарных пунктов и 18 скотомогильников для животных из них 5 типовые и 13 примитивные.
В настоящее время в Кобдинском районе насчитывается 57589 голов КРС, 149971 голов мелкого рогатого скота, 21501 голов лошадей, 26 голов верблюдов и 74270 голов птиц.
В Кобдинском районе 1160244 га пастбищ для животноводства. Пастбища в пределах поселка составляют 155944 га пастбищ, в заповеднике 168 га пастбищ.
Приложение 1 к плану
по управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2 к плану
по управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 3 к плану
по управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 4 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 5 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 6 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 7 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 8 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 9 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 10 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 11 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 12 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 13 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей насновании правоустанавливающих документов
Приложение 14 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 15 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 16 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 17 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 18 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 19 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 20 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 21 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 22 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Карта с обозначением площадей, объектов пастбищной инфраструктуры с внешними и внутренними границами пастбищ, в том числе сезонных
Приложение 23 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, беднякам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормами водопотребления пастбищных пользователей
Приложение 24 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ, и перевода их на предоставляемые пастбища
Приложение 25 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи города районного значения, поселка, села, сельского округа, на отгонных пастбищах
Приложение 26 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи города районного значения, поселка, села, сельского округа, на отгонных пастбищах
Приложение 27 к плану по
управлению пастбищамии их
управлению по Кобдинскому
районуна 2021-2022 годы
Календарный график об использовании пастбищ, которые определяют сезонные маршруты выпаса и вождения сельскохозяйственных животных
Наименование сельского округа
Период отгона животных на отдаленные пастбища
Период возврата животных на отдаленные пастбища
Примечание
1
Қобда
Первая половина апреля
Вторая декада октября
2
Бегала
Первая половина апреля
Вторая декада октября
3
Булак
Первая половина апреля
Вторая декада октября
4
Талдысай
Первая половина апреля
Вторая декада октября
5
Бестау
Первая половина апреля
Вторая декада октября
6
с/о им И.Бильтабанова
Первая половина апреля
Вторая декада октября
7
Жарсай
Первая половина апреля
Вторая декада октября
8
Жарык
Первая половина апреля
Вторая декада октября
9
Терсаккан
Первая половина апреля
Вторая декада октября
10
Жиренкопа
Первая половина апреля
Вторая декада октября
11
Акрап
Первая половина апреля
Вторая декада октября
12
Отек
Первая половина апреля
Вторая декада октября
13
Кызылжар
Первая половина апреля
Вторая декада октября
14
Сарбулак
Первая половина апреля
Вторая декада октября
15
Сугала
Первая половина апреля
Вторая декада октября
16
с/о им И. Курманова
Первая половина апреля
Вторая декада октября
В то же время продолжительность периода выпаса скота зависит от почвы и климатической зоны, в зависимости от типа сельскохозяйственных животных, а также от продуктивности пастбищ.
В этом случаи длина пастбища зависит от максимальной толщины и глубины снежного покрова для крупного рогатого скота, лошадей, верблюдов и других факторов.
Примечание: заключение аббревиатуры:
С – Показатель Цельсия;
га-гектар;
мм-милиметр;
см-сантиметр;
РФ-Рессийская Федерация;
с/о- сельский округ.