2022–2024 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 157 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 365 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 258 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 680 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 325 693 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 217 376 мың теңге;
2) шығындар – 368 000,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 459,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 459,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 459,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 274 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстартарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар, оның ішінде:
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй– жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер:
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

Об утверждении бюджета Шубаркудыкского сельского округа на 2022–2024 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 157. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районый маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 365 541 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 680 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 325 693 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 217 376 тысяч тенге;
2) затраты – 368 000,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 459,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 459,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 459,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 274 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета Шубаркудыкского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, в том числе:
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 21.06.2022 № 215 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2022 жылға аудандық бюджеттен Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 217 376 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2022 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 2 910 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 261 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 21.06.2022 № 215 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы" предусмотрены на 2022 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Шубаркудыкского сельского округа в сумме 217 376 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 2 910 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2022 № 261 (вводится в действие с 01.01.2022).

5–1. 2022 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 105 407 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 05.04.2022 № 185 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 274 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

5–1. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 105 407 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих транфертов определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 05.04.2022 № 185 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 274 (вводится в действие с 01.01.2022).

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 157 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 274 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 157
Бюджет Шубаркудыксого сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 274 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы