Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 13 -тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 219 565 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 900 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 319 220 мың теңге;
2) шығындар 1 271 878 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 52 313 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 52 313 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 52 313 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 142 505 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 92 623 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 49 882 мың теңге;
2) шығындар 148 706 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 201 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 201 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2022-2024 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 31 декабря 2021 года № 15-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 1 219 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 900 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 319 220 тысяч тенге;
2) затраты 1 271 878 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 52 313 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 52 313 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 52 313 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 142 505 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 92 623 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 49 882 тысячи тенге;
2) затраты 148 706 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 201 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 201 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 201 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 235 781 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 120 357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 115 424 мың теңге;
2) шығындар 235 792 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 11 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтры 11 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қарасай ауданы Жібек жолы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 234 372 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 168 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 65 529 мың теңге;
2) шығындар 234 439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 67 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 67 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 67 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств 6 201 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 235 781 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 120 357 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от подажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 115 424 тысячи тенге;
2) затраты 235 792 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 11 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 тысяч тенге, в тои числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 11 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы Карасайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 234 372 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 168 843 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 65 529 тысяч тенге;
2) затраты 234 439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 67 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 67 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 67 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

Қаскелең қаласы 819 677 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 31 553 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 51 531 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 72 819 мың теңге;
Райымбек ауылдық округі 228 241 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 18 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 19 550 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 68 431 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 109 631 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 172 879 мың теңге;
Әйтей ауылдық округі 4 244 мың теңге.

Города Каскелен 819 677 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 31 553 тысячи тенге;
Елтайского сельского округа 51 531 тысяча тенге;
Сельского округа Жибек жолы 72 819 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 228 241 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 18 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 19 550 тысяч тенге;
Умтылский сельского округа 68 431 тысяча тенге;
Шамалганского сельского округа 109 631 тысяча тенге;
Иргелинского сельского округа 172 879 тысяч тенге;
Айтейского сельского округа 4 244 тысячи тенге.

13. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық маслихат Б.Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-3 шешіміне 1-қосымша
Қаскелең қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Должность ФИО
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 31 декабря 2022 года № 15-3
Бюджет города Каскелен на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-3 шешіміне 4-қосымша
Жамбыл ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 29-3 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы Атауы
І. Кірістер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Карасайского районного маслихата от 31 декабря 2022 года № 15-3
Бюджет Жамбылского сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2022 № 29-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы