Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 18-62 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 801 753 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 628 243 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 173 510 мың теңге;
2) шығындар 823 306 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 21 553 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін
пайдалану) 21 553 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 21 553 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 37-113 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 150 255 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 105 160 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 45 095 мың теңге;
2) шығындар 153 402 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 147 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін
пайдалану) 3 147 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 147 мың теңге.

О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2022-2024 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2021 года № 18-62.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы 801 753 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 628 243 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 173 510 тысяч тенге;
2) затраты 823 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 553 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 553 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 21 553 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 37-113 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы 150 250 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 105 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 45 095 тысяч тенге;
2) затраты 153 402 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 147 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 147 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 147 тысяч тенге.

Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 37-113 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2022 жылға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне 463 946 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 365 058 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 5 717 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі 25 796 мың теңге;

Сноска. Пункт 11 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 37-113 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Предусмотреть в бюджетах города и сельских округов на 2022 год бюджетные изьятия в районный бюджет в сумме 463 946 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город 365 058 тысяч тенге;
Белбулакский сельский округ 5 717 тысяч тенге;
Бесагашский сельский округ 25 796 тысяч тенге;