"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2021 жылғы 29 қазандағы № 1117 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
490 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 042 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
076 "Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 145 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"145 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
628 "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Сотқа дейінгі тексеру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"003 Сотқа дейінгі тергеп-тексеру";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
098 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 121 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"121 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 133 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"133 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 130 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"130 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 октября 2021 года № 1117. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 490 "Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог":
дополнить бюджетной подпрограммой 042 следующего содержания:
"042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 076 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 145 следующего содержания:
"145 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел";
по администратору бюджетных программ 628 "Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу":
в наименование бюджетной программы 003 "Досудебное расследование" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения":
дополнить бюджетной подпрограммой 121 следующего содержания:
"121 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 133 следующего содержания:
"133 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием":
дополнить бюджетной подпрограммой 130 следующего содержания:
"130 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 051 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"051 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
016 "Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
025 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Жылу-энергетикалық жүйені дамыту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
819 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
052 ""Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" функционалдық кіші тобында:
459 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
024 "Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 049 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
03 "Ағымдағы трансферттер" сыныбында:
320 "Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер" кіші сыныбында:
321 "Арнайы мемлекеттік органдардың, жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының қызметкерлеріне және əскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдері" ерекшелікті мынадай редакцияда жазылсын:
"321 Арнайы мемлекеттік органдардың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының, ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдері";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
320 "Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер" кіші сыныбында:
"

дополнить бюджетной программой 051 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 048 следующего содержания:
"051 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 016 "Функционирование системы водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
по администратору бюджетных программ 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 025 "Освещение улиц в населенных пунктах":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетных программ 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 009 "Развитие теплоэнергетической системы":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
по бюджетной программе 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
по администратору бюджетных программ 819 "Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)":
по бюджетной программе 052 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
по администратору бюджетных программ 459 "Отдел экономики и финансов района (города областного значения)":
по бюджетной программе 024 "Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства":
дополнить бюджетной подпрограммой 049 следующего содержания:
"049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";
в экономической классификации расходов:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 03 "Текущие трансферты":
в подклассе 320 "Трансферты физическим лицам":
специфику 321 "Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции и военнослужащим" изложить в следующей редакции:
"321 Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции, органов внутренних дел и военнослужащим";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 320 "Трансферты физическим лицам":
строку
"

321
Арнайы мемлекеттік органдардың, жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының қызметкерлеріне және əскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдері
Осы ерекшелік бойынша "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" 2012 жылғы 13 ақпандағы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі және "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тұрғын үй төлемдері бойынша шығындар көрсетіледі.
"
деген жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
321
Арнайы мемлекеттік органдардың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының, ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдері
Осы ерекшелік бойынша "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы", "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тұрғын үй төлемдері бойынша шығындар көрсетіледі.
";
"
324
Стипендиялар
Осы ерекшелік бойынша білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, дайындық бөлімшесі мен резидентура тыңдаушыларына, докторанттарға стипендиялар төлеу жөніндегі шығындар, сондай-ақ ішкі істер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың офицерлер құрамы қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын әскери (арнаулы) оқу орындары тыңдаушыларының, магистранттарының, докторанттарының стипендияларын, ақшалай ризығын төлеу жөніндегі шығындар көрсетіледі. Офицерлер құрамы және ішкі істер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың басшы құрамы қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын әскери (арнайы) оқу орындары тыңдаушыларының, магистранттарының, докторанттарының ақшалай қаражаты мөлшерінің 20% мөлшерінде міндетті зейнетақы жарналарын аудару;
Әскери (арнаулы) оқу орындары (әскери факультеттер) курсанттарының лауазымдық жалақысының (стипендиясының) 20%-ы осы ерекшелік бойынша жүргізіледі.
"
деген жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
324
Стипендиялар
Осы ерекшелік бойынша білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, дайындық бөлімшесі мен резидентура тыңдаушыларына, докторанттарға стипендиялар төлеу жөніндегі шығындар, сондай-ақ ішкі істер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың офицерлер құрамы қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын әскери (арнаулы) оқу орындары тыңдаушыларының, магистранттарының, докторанттарының стипендияларын, ақшалай ризығын төлеу жөніндегі шығындар көрсетіледі.
".

321
Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции и военнослужащим
По данной специфике отражаются затраты по жилищным выплатам в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих".
"
изложить в следующей редакции:
"
321
Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции, органов внутренних дел и военнослужащим
По данной специфике отражаются затраты по жилищным выплатам в соответствии с законами Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан", "О жилищных отношениях", "О воинской службе и статусе военнослужащих" и "Об органах внутренних дел Республики Казахстан".
";
строку
"
324
Стипендии
По данной специфике отражаются затраты по выплате стипендий студентам, магистрантам, интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта, а также затраты по выплате стипендий, денежного довольствия слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований. Перечисление обязательных пенсионных взносов в размере 20 % от размера денежного содержания слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава и начальствующего состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;
20 % размера должностного оклада (стипендии) курсантов военных (специальных) учебных заведений (военных факультетов) производиться по данной специфике.
"
изложить в следующей редакции:
"
324
Стипендии
По данной специфике отражаются затраты по выплате стипендий студентам, магистрантам, интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта, а также затраты по выплате стипендий, денежного довольствия слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрінің м.а. М. Султангазиев

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра М. Султангазиев