"Шымкент қаласының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 33 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 1230 қаулысы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 65-бабының 3 тармағына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 33 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік орган туралы үлгілік ережеге сәйкес және Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 22 маусымдағы № 31/252-6с "Шымкент қаласының басқару схемасы туралы" шешімі негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шымкент қаласының цифрландыру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуы "Шымкент қаласының цифрландыру басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысы Ә.Әбдірахановқа жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары М.Исаховқа жүктелсін.
Шымкент қаласының әкімі М. Әйтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2021 жылғы "15" қазандағы
№ 1230 қаулысына қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 11 шілдедегі
№ 33 қаулысымен бекітілген
"Шымкент қаласының цифрландыру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Шымкент қаласының цифрландыру басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) Шымкент қаласының аумағында жергілікті атқарушы органдарының қызметінде пайдаланылатын цифрландыру, ақпараттандыру, байланыс және ақпараттық-коммуникациялар саласында басшылық ететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Шымкент қаласының цифрландыру басқармасының "Шымкент қаласының ситуациялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Басқармаға бағынысты мекеме болып табылады.
3. Басқарма өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

О внесении изменения в постановление акимата города Шымкент от 11 июля 2018 года № 33 "О создании государственного учреждения "Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 15 октября 2021 года № 1230
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 11 июля 2018 года № 33 "О создании государственного учреждения "Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов города Шымкент" следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", инструкцией по разработке и утверждению положения о государственном органе, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590, решением маслихата города Шымкента от 22 июня 2018 года № 31/252-6с "О схеме управления города Шымкент" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
положение о государственном учреждении "Управление цифровизации города Шымкент", утвержденное указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Исполнение настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Управление цифровизации города Шымкент" Абдраханова А.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент Исахова М.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение к постановлению
акимата города Шымкент
от "15" октября 2021 года № 1230
Утверждено постановлением
акимата города Шымкент
от 11 июля 2018 года № 33
Положение о государственном учреждении "Управление цифровизации города Шымкент"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление цифровизации города Шымкент" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере цифровизации, информатизации, связи и информационных – коммуникации на территории города Шымкент.
2. Коммунальное государственное учреждение "Ситуационый центр города Шымкент" управления цифровизации города Шымкент" является подведомственным учреждением Управления.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері, және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Басқармаға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқада актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Қаратау ауданы, Нұрсат шағын ауданы, "Nursultan Nazarbaev" даңғылы 10, индекс 160023.
10. Осы ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарма қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
12. Басқарма кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады. Егер Басқарма заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері:
13. Мақсаттары:
Шымкент қаласының аумағында цифрландыру, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асырудағы жергілікті атқарушы органдардың жұмысын ұйымдастыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қала әкімі шешімдерінің, өкімдерінің, қала әкімдігі қаулыларының жобасын дайындауға қатысады;
2) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, аудандардың жергілікті атқарушы органдарынан, басқа да ұйымдардар өзіне жүктелген қызметті жүзеге асыруға қажетті мәліметтер сұратады, сондай-ақ, басқа мемлекеттік органдарға мәліметтер ұсынады;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изоброжением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, город Шымкент, Каратауский район, микрорайон Нурсат, проспект "Nursultan Nazarbaev"10, индекс 160023.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Управление запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в доход государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
Организация работ местных государственных органов по реализации единой государственной политики в сфере цифровизации, информационно-коммуникационной технлогии на территории города Шымкент.
14. Полномочия:
1) права:
1) участвовать в подготовке проектов решений, распоряжений акима города, постановлений акимата города по вопросам, относящимся к компетенции Управления;
2) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных органов, местных исполнительных органов районов, городов, иных организаций информацию, необходимую для выполнения возложенных функций, а также предоставлять информацию другим государственным органам;

3) Басқарманың қарамағындағы ұйымдарды құру, қайта құру және тарату бойынша қала әкімдігіне ұсыныстар енгізеді;
4) өз құзыреті шегінде Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың қызметін басқаруды жүзеге асырады;
5) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарға әдістемелік, кеңестік, практикалық көмек көрсетеді;
6) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметтерді жүзеге асырады.
2) міндеттері:
1) экономиканың негізгі салаларына цифрлық технологияларды енгізу, цифрландыру жобаларын әзірлеу, енгізу жөніндегі жұмысты үйлестіру, бақылау және мониторинглеу;
2) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
15. Функциялары:
1) Шымкент қаласы бойынша "Цифрлық Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру және бақылау;
2) цифрландыру саласындағы мемлекеттік бағдарламаларда қарастырылған бағыттар мен жобалар бойынша цифрландыру жобаларын іске асыру;
3) мемлекеттік органдардың мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарын және ақпараттық жүйелерін құруды және дамытуды қамтамасыз ету;
4) қала әкімдігінің электрондық ақпараттық ресурстарының толықтырылуын жүзеге асыру, олардың анықтығын және жаңартылып отырылуын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау үшін "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторына беруді қамтамасыз ету;
6) техникалық құжаттаманың қағаз жеткізгіштердегі түпнұсқаларын сақтауды қамтамасыз ету және оларды "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторына оның сұрау салуы бойынша ұсыну;
7) ақпараттық жүйелерді құру немесе дамыту кезінде стандартты шешімдерді пайдалануды жүзеге асыру;
8) мемлекеттік органдардың мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарына және ақпараттық жүйелеріне жеке және заңды тұлғалардың қоғамдық қол жеткізу пункттерін, оның ішінде осы қол жеткізуді ұйымдастыру үшін тұрғын емес үй-жайларды бөлу жолымен ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
9) цифрлық сауаттылықты арттыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және іске асыру;
10) мемлекеттік органдардың "Ашық деректер" интернет-порталына ақпараттардың қазақ және орыс тілдерінде орналастырылуына мониторинг жүргізу;
11) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасына деректерді орналастыру, сондай-ақ олардың анықтығын және жаңартылып отырылуын қамтамасыз ету;

3) вносить предложения в акимат города по созданию, реорганизации и ликвидации организаций, находящихся в ведении Управления;
4) осуществлять в пределах своей компетенции руководство деятельностью государственных учреждений, находящихся в ведении Управления;
5) оказывать методическую, консультационную, практическую помощь государственным органам, иным организациям по вопросам, относящимся к компетенции Управления;
6) осуществлять деятельность в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".
2) функции:
1) обеспечение условий для развития и внедрения своевременных и коммуникационных координация работы по внедрению цифровых технологий в основные отрасли экономики;
2) обеспечение соблюдения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий;
15. Функции:
1) координация и контроль за исполнением мероприятий по реализации государственной программы "Цифровой Казахстан" по городу Шымкент;
2) реализация проектов цифровизации по направлениям и проектам, предусмотренными государственными программами в сфере цифровизации;
3) создание и развитие государственных электронных информационных ресурсов и информационных систем государственных органов;
4) организация работы по наполнению, обеспечению достоверности и актуальности электронных информационных ресурсов городского акимата;
5) обеспечение передачи сервисному интегратору "электронного правительства" для учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов;
6) обеспечение хранения оригиналов технической документации на бумажных носителях и представление их сервисному интегратору "электронного правительства";
7) осуществление использования стандартных решений при создании и развитии информационных систем;
8) организация пунктов общественного доступа физических и юридических лиц к государственным электронным информационным ресурсам и информационным системам государственных органов.
9) организация и реализация работ по повышению цифровой грамотности;
10) мониторинг размещения открытых данных на казахском и русском языках на интернет-портале открытых данных государственных органов;
11) размещение данных на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов, а также обеспечение их достоверности и актуализации;

12) мемлекеттік органдардың интранет-порталына (МОИП) бекітілген тізбеге сәйкес, Басқармаға қатысты ақпараттардың дер кезінде салынуын қамтамасыз ету;
13) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларына қатысты конкурс немесе тікелей келіссөздер ұйымдастыру;
14) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын жасау;
15) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның келісімімен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, жергілікті атқарушы органдар көрсететін қызметтер бойынша қызмет көрсету процесін автоматтандыруды және оңтайландыруды жүзеге асыру;
16) қызмет көрсетілетін ақпараттық жүйелердің үздіксіз, сапалы жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
17) өңіраралық байланыс инспекциясымен бірлесе қала аумағындағы интернет сапасына талдау жұмыстарын жүргізу;
18) қала аумағын және шалғай орналасқан елді мекендерді талшықты оптикалық байланыс желісін тарту жұмыстарын ұйымдастыру;
19) мобильді байланыс операторларымен бірлесе қала аумағының байланысын дамыту мен жетілдірудің негізгі бағыттары және басымдықтары жөнінде ұсыныстарды әзірлеу;
20) байланыс операторларымен көрсетілетін байланыс қызметтерінің сапасына бақылау ұйымдастыру;
21) IT салаға қатысты инвестициялар тарту және инвестициялық жобаларды іске асыру;
22) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Басқарма басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Басқарманың бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Басқарманың бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Басқарманың қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) Басқарманың жұмыс жоспарларын бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзінің орынбасарларының, Басқарманың құрылымдық бөлімшелері басшыларының және басқа да қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Басқарма қызметкерлерін, сондай-ақ Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың басшылары мен басшыларының орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

12) размещение информации Управления на интранет-портале (ИПГО), согласно утвержденного перечня открытых данных;
13) организация конкурса либо прямых переговоров в отношении проектов государственно-частного партнерства;
14) заключение договоров государственно-частного партнерства по проектам государственно-частного партнерства;
15) обеспечение принятия мер по оптимизации и автоматизации бизнес процессов оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
16) обеспечение бесперебойного, качественного предоставления услуг информационными системами;
17) проведение анализа работ по качеству интернета на территории города совместно с межрегиональной инспекцией связи;
18) организация работ по обеспечению интернетом через волокно-оптическую линию связи отдаленных жилых массивов и микрорайонов города Шымкент;
19) совместно с мобильными операторами проводить работы по разработке и внесению предложений по развитию основных направлении мобильной сети города Шымкент;
20) осуществление работ по контролю качества предоставления мобильной связи совместно с мобильными операторами;
21) организация работ по привлечению инвестиции в IT сферу и реализация инвестиционных проектов;
22) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
17. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Управления:
1) организует и руководит деятельностью Управления;
2) утверждает планы работ Управления;
3) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и других работников Управления в соответствии с действующим законодательством;
4) назначает на должность и освобождает от должности работников Управления, а также руководителей и заместителей руководителей учреждений, находящихся в ведении Управления в соответствии с действующим законодательством;

5) Басқарма атынан сенiмхатсыз әрекет етеді;
6) мемлекеттiк органдарда, басқа да ұйымдарда Басқарманың мүдделерін бiлдiреді;
7) шарттар жасасады;
8) сенімхаттар береді;
9) банктік шоттар ашады;
10) барлық қызметкерлер үшiн мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
11) заңнамамен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін жоғарылату, көтермелеу, үстемеақы белгілеу, сыйлықақы беру, сонымен қатар оларға тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
12) Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың басшыларын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көтермелеу шараларын және оларға тәртіптік жаза қолданады;
13) Басқарманың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды өз құзыреті шегінде жүргізеді;
14) бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге, іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты болады;
15) Басқарманың қаржы-шаруашылық қызметіне және оған берілген мүлкінің сақталуы үшін дербес жауаптылықта болады;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Ережемен және қала әкімдігімен оған жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкінің болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі өзіне бекітіліп берілген, өзінің балансында тұрған мүлікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын Қазақстан Республикасының атынан дербес жүзеге асырады.
22. Басқарманың бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе Басқарманың өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5) без доверенности действует от имени Управления;
6) представляет интересы Управления в государственных органах, иных организациях;
7) заключает договоры;
8) выдает доверенности;
9) открывает банковские счета;
10) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
11) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, установления надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Управления, налагает на них дисциплинарные взыскания в порядке, установленном законодательством;
12) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на руководителей, засместителей руководителей учреждений, находящихся в ведении Управления, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
13) в пределах своей компетенции ведет противодействие коррупции в Управлении;
14) несет ответственность за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программ;
15) несет персональную ответственность за финансово-хозяйственную деятельность и сохранность переданного Управлению имущества;
16) осуществление предусмотренными законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением и иные функции возложенные городским акиматом.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Национальный Банк Республики Казахстан от имени Республики Казахстан самостоятельно осуществляет права владения, пользования и распоряжения закрепленным за ним имуществом, находящимся на его балансе.
22. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
23. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
"Шымкент қаласының цифрландыру басқармасының "Шымкент қаласының ситуациялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Басқармаға бағынысты мекеме болып табылады.

Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень подведомственных учреждении Управления:
Коммунальное государственное учреждение "Ситуационый центр города Шымкент" управления цифровизации города Шымкент" является подведомственным учреждением Управления.