Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 19 тамыздағы № 245 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Қарашөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 19 тамыздағы
№ 245 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекеменің қамтамасыз етудің заттай нормалары
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі нормасы
Пайдалану мерзімі, жыл
Қолдану саласы
Таралу саласы
1
2
3
4
5
6
7

Об утверждении натуральных норм обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 августа 2021 года № 245
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 августа 2021 года № 245
Натуральные нормы обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
1
2
3
4
5
6
7

1-тарау. Көлік құралдарының заттай нормалары
1
Жүріп өту мүмкіндігі жоғары кезекші жеңіл автокөлік
(арнайы автокөлік)
дана
2
7
Көліктік қызмет көрсету
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің "Республикалық эпизоотияға қарсы отряд" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – "РЭО" РММ) орталық аппаратына
21
7
Ветеринариялық препараттарды, қан сынамаларын, биологоиялық материалды зертханаға жеткізу, жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарына бару үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына
2
Кезекші микроавтобус
дана
1
7
Көліктік қызмет көрсету
"РЭО" РММ-ның орталық аппаратына
3
Жүк-жолаушы тасымалдайтын кезекші автомобиль (арнайы автокөлік)
дана
39
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде ветеринариялық дәрігерлерді, ветеринариялық фельдшерлерді, жұмысшыларды, дезинфекциялық құралдарды, құрал-жабдықтарды, дәрі-дәрмектерді жеткізу үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына
4
Дезинфекциялау сұйықтығын шашуға арналған автомашина (шассиге орнатылған жүк автомашина базасындағы дезинфекциялық қондырғы) (арнайы автокөлік)
дана
26
7
Дезинфекциялық жұмыстарды жүргізу үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына
5
Жүк автомашинасы (арнайы автокөлік)
дана
21
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде ауру жануарларды өртеу, көму орындарына дейін тасымалдау және ірі мүкәммалды тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына
6
Автомобиль (рефрижератор)
дана
5
7
Ветеринариялық препараттарды тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның орталық аппаратына, оның ішінде 3 бірлік франко-қоймаға: Нұр-Сұлтан қаласы (филиал) – 1 бірлік, Алматы қаласы (филиал) – 1 бірлік және Ақтөбе қаласы (филиал) – 1 бірлік
7
Автоотын құйғыш
дана
2
7
Жануарлардың аса қауіпті аурулар ошағына дейін қажетті жанар-жағармай жеткізу үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
8
Инсинератор (жартылай тіркеме базасында)
дана
2
10
Аса қауіпті ауруларды жұқтырған жануарларды жою үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
9
Экскаватор трактор
дана
1
10
Шұңқыр қазуға және жануарлардың аса қауіпті ауруларының аумағын қоршау үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
10
Кран-манипулятор
дана
1
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде пайдаланылатын арнайы техниканы, ауыр салмақты жабдықтар мен аспаптарды көтеру, көшіру, тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
11
Тиегіш
(арнайы техника)
дана
1
10
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарында ауру жануарларды тиеу үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына
12
Грейферлік тиегішімен ершікті тартқыш
дана
2
7
Инсинераторды тасымалдау үшін және аса қауіпті ауруларды жұқтырған жануарлардың өлексесін өртеген кезде
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
13
Жеңіл автомашинаға арналған тіркеме
дана
5
7
Жануарлардың аса қауіпті аурулар ошағына дейін қажетті жанар-жағармай жеткізуге үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
14
Шассиге орнатылған жылытылған вагон
дана
14
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларын жою кезінде қызметкерлерді орналастыру үшін, шекара маңындағы бекеттерде көлік құралдарын дезинфекциялау үшін
"РЭО" РММ-ның 14 облыстық филиалына

Глава 1. Натуральные нормы транспортных средств
1
Дежурный легковой автомобиль повышенной проходимости (специальный автотранспорт)
штук
2
7
Транспортное обслуживание
Для центрального аппарата республиканского государственного учреждения "Республиканский противоэпизоотический отряд" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РГУ "РПО")
21
7
Для доставки ветеринарных препаратов, проб крови, биологического материала в лаборатории, выезда в очаги особо опасных болезней животных
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"
2
Дежурный микроавтобус
штук
1
7
Транспортное обслуживание
Для центрального аппарата РГУ "РПО"
3
Дежурный автомобиль грузопассажирский (специальный автотранспорт)
штук
39
7
Для доставки ветеринарных врачей, ветеринарных фельдшеров, рабочих, дезинфекционных средств, инвентаря, медикаментов при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"
4
Автомашина для распыления дезинфицирующих жидкостей (дезинфекционная установка на базе шасси грузовой автомашины) (специальный автотранспорт)
штук
26
7
Для проведения дезинфекционных работ
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"
5
Грузовая автомашина (специальный автотранспорт)
штук
21
7
Для транспортировки больных животных до места сжигания, захоронения и перевозки крупного инвентаря при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"
6
Автомобиль (рефрижератор)
штук
5
7
Для транспортировки ветеринарных препаратов
Для центрального аппарата РГУ "РПО", из них 3 единицы на франко-склад: города Нур-Султан (филиал) – 1 единица, города Алматы (филиал) – 1 единица и города Актобе (филиал) – 1 единица
7
Автотопливо-заправщик
штук
2
7
Для доставки горюче-смазочных материалов до особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
8
Инсинератор
(на базе полуприцепа)
штук
2
10
Для уничтожения животных, зараженных особо опасными болезнями
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
9
Трактор экскаватор
штук
1
10
Для рытья ямы и оканавлевания территорий особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
10
Кран-манипулятор
штук
1
7
Для подъема, переноса, транспортировки специальной техники, тяжеловесных оборудований и приборов, используемых при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
11
Погрузчик (специальная техника)
штук
1
10
Для погрузки больных животных в очагах особо опасных болезней животных
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"
12
Седельный тягач с грейферным погрузчиком
штук
2
7
Для транспортировки инсинератора и при сжигании трупов животных, зараженных особо опасными болезнями
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
13
Прицеп для легковой автомашины
штук
5
7
Для доставки горюче-смазочных материалов до очага особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
14
Вагон, утепленный на шасси
штук
14
7
Для размещения сотрудников при ликвидации особо опасных болезней животных, дезинфекции транспортных средств на приграничных постах
Для 14 областных филиалов РГУ "РПО"