2022-2024 жылдарға арналған Қордай ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 19-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Қордай аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округ бюджеттері 1-19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Алға ауылдық округі 2022 жылға:
1)кірістер – 47801 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 676 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 065 мың теңге;
2)шығындар – 48089 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -288 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 288 мың теңге;
7) Бюджет қаражатының бос қалдықтары – 288 мың теңге.
1-2. Ауқатты ауылдық округі 2022 жылға:
1) кірістер – 53 219 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24359 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1038 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27822 мың теңге;
2) шығындар – 56355 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3136 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3136 мың теңге;
7) Бюджет қаражатының бос қалдықтары – 3136 мың теңге.
1-3. Бетқайнар ауылдық округі 2022 жылға:
1)кірістер – 76655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61481 мың теңге;
2) шығындар – 78 161 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

О бюджете сельских округов Кордайского района на 2022-2024 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2021 года № 19-2
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1-1. Алгинский сельский округ на 2022 год:
1) доходы – 47801 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 676 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 065 тысяч тенге;
2) затраты – 48089 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета(профицит) – -288 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 288 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 288 тысяч тенге;
1-2. Аухаттинский сельский округ на 2022 год:
1) доходы – 53219 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 359 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 038 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27822 тысяч тенге;
2) затраты – 56355 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета(профицит) – -3136 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 3136 тысяч тенге.
7) используемые остатки бюджетных средств-3136 тысяч тенге;
1-3. Беткайнарский сельский округ на 2022 год:
1) доходы– 76 655тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 174тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61481 тысяч тенге;
2) затраты –78161 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 303 мың теңге.
7) Бюджет қаражатының бос қалдықтары – 303 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 12.12.2022 № 31-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 419 037 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 25 154 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округіне – 13 330 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округіне –21 259 мың теңге;
Жамбылауылдық округіне – 29 062 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округіне – 27 944 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округіне – 23 466 мың теңге;
Қарасай ауылдық округіне – 31 205 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне – 29 715 мың теңге;
Қасық ауылдық округіне – 23 945 мың теңге;
Кенен ауылдық округіне – 23 646 мың теңге;
Қордай ауылдық округіне – 0 мың теңге;
Масаншы ауылдық округіне – 884 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округіне – 20 224 мың теңге;
Отар ауылдық округіне – 31 834 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета(профицит)– -303 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 303 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств –303 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 12.12.2022 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Объем субвенции передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2022 год установить в размере 419 037 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 25154 тысяч тенге;
Аухатинский сельский округ – 13 300 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ– 21 259 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ– 29 062 тысяч тенге;
Какпатаский сельский округ – 27 944 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ– 23 466 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ– 31 205 тысяч тенге;
Карасуйский сельский округ–29 715 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ– 23 945 тысяч тенге;
Кененский сельский округ– 23 646 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Масанчинский сельский округ – 884 тысяч тенге;
Ногайбайский сельский округ– 20 224 тысяч тенге;
Отарский сельский округ– 31 834 тысяч тенге;

Сарыбулақ ауылдық округіне – 30 026 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округіне – 16 690 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 29 677 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округіне – 17 255 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округіне – 23 721мың теңге;
3. Заң талаптарына сәйкес осы шешімнің орындалуын бақылау Қордай аудандық мәслихатының экономика, қаржы, бюджет, жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық дамыту, аймақты, көлік пен байланысты, орта және шағын бизнесті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрайымы Қ.Қыпшақбаеваға жүктелсін.

Сарыбулакский сельский округ – 30 026 тысяч тенге;
Сортобинский сельский округ – 16 690 тысяч тенге;
Степновский сельский округ– 29 677 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ– 17 255 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ– 23 721 тысяч тенге;
3. В соответствии с требованиями закона контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Кордайского районного маслихата К.Кыпшакбаева по вопросам экономики, финансов, бюджета, развития местного самоуправления, индустриально-инновационного развития, развития региона, транспорта и связи, малого и среднего бизнеса.