2022-2024 жылдарға арналған Мойынқұм ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 231 147 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 912 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 206 235 мың теңге;
2) шығындар – 237 714 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 567 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 567 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 567 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 69 326 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 64 448 мың теңге;
2) шығындар – 73 263 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 937 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3937 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3937 мың теңге.
1.3. Кеңес ауылдық округі бойынша:

О бюджете сельских округов Мойынкумского района на 2022-2024 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2021 года № 14-2
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы– 231 147тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления– 24 912 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –206 235 тысяч тенге;
2) затраты –237 714 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 567тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 567 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 567 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы– 69 326тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления– 4 878 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –64 448 тысяч тенге;
2) затраты –73 263 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3937тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3937 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3937 тысяч тенге.
1.3. По Кенесскому сельскому округу:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 791 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 791 мың теңге.
1.15. Ақсүйек ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 42 459 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 954 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 40 505 мың теңге;
2) шығындар – 42 638мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 179 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 179 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 мың теңге.
1.16. Мыңарал ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 50 454 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 070 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 49 384 мың теңге;
2) шығындар – 51 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 060 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 060 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 23-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 605437 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 84434 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 39284 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 37889 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне - 60145 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 31526 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне - 46399 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне –26511 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 30809 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 29340 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне - 30229 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне –30911 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 30658 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 36349 мың теңге;
Ақбақай ауылдық округіне - 21655 мың теңге;
Ақсүйек ауылдық округіне –32379 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 36919 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 791 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 791 тысяч тенге.
1.15. По Аксуекскому сельскому округу:
1) доходы– 42 459тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления–1 954 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –40 505 тысяч тенге;
2) затраты –42 638 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 179тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 179 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 тысяч тенге.
1.16. По Мынаралскому сельскому округу:
1) доходы– 50 454тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления–1 070 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –49 384тысяч тенге;
2) затраты –51 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 060тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 060 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 060 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2022 год в сумме 605437 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 84434 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 39284 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 37889 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 60145 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 31526 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 46399 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 26511 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 30809 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 29340 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 30229 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 30911 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 30658 тысяч тенге;
Мирненскому сельскому округу – 36349 тысяч тенге;
Акбакайскому сельскому округу – 21655 тысяч тенге;
Аксуекскому сельскому округу – 32379 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 36919 тысяч тенге.

3. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3. Предусмотреть в бюджете сельских округов на 2022 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.