Абай ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарды бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 16/156 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Абай ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Д. Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 16/156 шешіміне қосымша
Абай ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022 - 2023 жылдарға арналған жоспар
Жалпы мәліметтер
Абай ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылдын 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді. Осы жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалануды, мал азығына деген қажеттілікті тұрақты қамтамасыз етуді және жайылымдардың тозу процестерін болдырмауды қамтамасыз етеді.
Жоспар құрамында:
1) Абай ауданының қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағында жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылардың жайылымдарын орналастыру схемалары (1- 30 қосымшалар);
2) Абай ауданы бойынша елді мекендердің жерлеріне 2020-2021 жылдарға арналған жайылым айналымының схемасы (31 қосымша);
3) Абай ауданының қала, ауыл, кент, ауылдық округтері шекараларындағы жайылымдар, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекараларының және алаңдарының схемалары (32-67 қосымшалар);
4) Абай ауданының шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекараларының және жайылым алаңдарының схемалары (68 - 80 қосымшалар);
5) Абай ауданының қала, ауыл, кент, ауылдық округтері шекараларындағы жайылымды пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемалары (81 - 116 қосымшалар);
6) Абай ауданының шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің су көздеріне жайылымды пайдаланушылардың қол жеткізу схемалары (117 - 129 қосымшалар);
7) Абай ауданының қала, ауыл, кент, ауылдық округ шекараларында ауыл шаруашылығы мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу схемалары (130165 қосымшалар);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2022-2023 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2021 года № 16/156
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О пастбищах", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Абайского районного маслихата Д. Сакенов
Приложение к решению
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 16/156
План по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2022-2023 годы
Общие сведения
План по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах". Настоящий План обеспечивает рациональное использование пастбищ, устойчивое обеспечение потребности в кормах и предотвращение процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схемы расположения пастбищ собственников земельных участков и землепользователей на территории города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 1 - 30);
2) схема пастбищеоборотов на землях населенных пунктов по Абайскому району на 2020-2021 годы (приложение 31);
3) схемы внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 32 - 67);
4) схемы внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры города, сел, поселков, сельских округов в границах отгонных земельных участков Абайского района (приложения 68 - 80);
5) схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 81 - 116);
6) схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам города, сел, поселков, сельских округов в границах отгонных земельных участков Абайского района (приложения 117 - 129);
7) схемы перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 130 - 165);