Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 106 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 186315 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15127 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1035 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 170035 мың теңге;
2) шығындар – 203672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17357 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17357 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17357 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 199 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енеді).
2. 2022 – 2024 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 210602 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8450 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 202152 мың теңге;
2) шығындар – 214860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4258 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4258 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4258 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 14.10.2022 № 190 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енеді).

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2022-2024 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2021 года № 106.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 186315 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15127 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 118 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1035 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170035 тысяч тенге;
2) затраты – 203672 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17357 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17357 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 17357 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 210602 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 202152 тысяч тенге;
2) затраты – 214860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4258 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4258 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4258 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 14.10.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 14.10.2022 № 190 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енеді).
18. 2022 жылға арналған кенттер, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 52 қосымшасына сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
19. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2022 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 605630 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 81106 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 42329 мың теңге;
Шашубай кентіне – 63403 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 29184 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 23478 мың теңге;
Жидебай ауылдық округіне – 30684 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 29569 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 27506 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 29362 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 30521 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 30382 мың теңге;
Нүркен ауылдық округіне – 28269 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 25703 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 29308 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 37752 мың теңге;
Торанғалық ауылдық округіне – 31264 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 35810 мың теңге.

Сноска. Пункт 17 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 14.10.2022 № 190 (вводится в действие с 01.01.2022).
18. Учесть, что в составе расходов бюджета поселков, села, сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 52.
19. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2022 год в сумме 605630 тысяч тенге, в том числе:
село Актогай – 81106 тысячи тенге;
поселок Сарышаган – 42329 тысяч тенге;
поселок Шашубай – 63403 тысяч тенге;
сельский округ Абай – 29184 тысяч тенге;
сельский округ Айыртас – 23478 тысяч тенге;
сельский округ Жидебай – 30684 тысяч тенге;
сельский округ Кежек – 29569 тысяч тенге;
сельский округ Карабулак – 27506 тысяч тенге;
сельский округ Караменде би – 29362 тысяч тенге;
сельский округ Кусак – 30521 тысяч тенге;
сельский округ Кызыларай – 30382 тысяч тенге;;
сельский округ Нуркен – 28269 тысяч тенге;
сельский округ Ортадересин – 25703 тысяч тенге
сельский округ Сарытерек – 29308 тысяч тенге;
сельский округ Тасарал – 37752 тысяч тенге;
сельский округ Торангалық – 31264 тысяч тенге;
сельский округ Шабанбай би – 35810 тысяч тенге.

Ескерту. 52-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 199 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
641160
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
641160
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
20941
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге сыйақы беруге
21252
Ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
33759
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
241433
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға
74598
Елді мекендерді абаттандыру және санитариясын қамтамасыз етуге
149947
Елді мекенді ауыз сумен қамтамасыз етуге
2000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
97230

Сноска. Приложение 52 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
641160
в том числе:
Целевые текущие трансферты
641160
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
20941
На премирование административных государственных служащих
21252
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
33759
На жилищно-коммунальное хозяйство
241433
На освещение улиц населенных пунктов
74598
На благоустройства и обеспечение санитарии населенных пунктов
149947
На обеспечение населенного пункта питьевой водой
2000
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
97230