2022-2024 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 16/100 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 399 089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 64 719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 121 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 334 249 мың теңге;
2) шығындар – 420 334 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 21 245 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 245 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 245 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.12.2022 № 36/226 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 676 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 830 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58 773 мың теңге;
2) шығындар – 61 410 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 734 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 734 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 734 мың теңге.

О бюджете поселков и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 27 декабря 2021 года № 16/100.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жанаарка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 399 089 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 64 719 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 121 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 334 249 тысяч тенге;
2) затраты – 420 334 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 245 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 245 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 245 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 20.12.2022 № 36/226 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 676 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 830 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 73 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 773 тысяч тенге;
2) затраты – 61 410 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -734 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 734 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 734 тысяч тенге.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 34/218 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2022 жылға арналған бюджет кірістерінің құрамында 43 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
16. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов

Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 15.11.2022 № 34/218 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Учесть в составе поступлений бюджета на 2022 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета нижестоящим бюджетам согласно приложению 43.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

10000
14
Борышқа қызмет көрсету
15224
1
Борышқа қызмет көрсету
15224
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
15224
042
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімі аппаратының аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15224
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-21245
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
21245
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
21245
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№16/100
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 2 қосымша
2023 жылға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

10000
14
Обслуживание долга
15224
1
Обслуживание долга
15224
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
15224
042
Обслуживание долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из районного (города областного значения) бюджета
15224
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
V.Дефицит (профицит) бюджета
-21245
VІ.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
21245
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступление займов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
21245
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года
№16/100
Бюджет поселка Жаңаарқа на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы