2022-2024 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 100 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 211 179 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 584 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 073 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 201 522 мың теңге;
2) шығындар – 211 891 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -712 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 712 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 712 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 200 304 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 278 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 184 026 мың теңге;
2) шығындар – 200 315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах поселков, сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2021 года № 100.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 211 179 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 584 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 073 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 201 522 тысяч тенге;
2) затраты – 211 891 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -712 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 712 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 712 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 07.12.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 200 304 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 278 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 184 026 тысяч тенге;
2) затраты – 200 315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 07.12.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2022-2024 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 203 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 423 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 780 мың теңге;
2) шығындар – 42 203 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 542 960 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 113 747 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 61 893 мың теңге;
Ақтас кентіне – 30 118 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 33 615 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 26 173 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 188 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 27 361 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 32 771 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 23 651 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 25 981 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 25 620 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 07.12.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 203 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 423 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 780 тысяч тенге;
2) затраты – 42 203 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 07.12.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
16. Предусмотреть субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов на 2022 год в сумме 542 960 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 113 747 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 61 893 тысяч тенге;
поселок Актас – 30 118 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 33 615 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 26 173 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 188 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 27 361 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 32 771 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 23 651 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 25 981 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 25 620 тысяч тенге;

Жанкелді ауылдық округіне – 30 524 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 26 612 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 28 070 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 30 636 мың теңге.
17. 2022 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 46 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы А. Мырзабеков
Ұлытау аудандық
мәслихатының XII
сессиясының 2021 жылғы
28 желтоқсандағы №100
шешіміне 1 қосымша
Жезді кентінің 2022 жылға арналған бюджеті

Жанкельдинский сельский округ – 30 524 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 26 612 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 28 070 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 30 636 тысяч тенге.
17. Установить в составе бюджетов поселков, сельских округов на 2022 год целевые трансферты согласно приложению 46.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мырзабеков А.
Приложение 1
к решению XII сессии
Улытауского районного
маслихата от 28 декабря
2021 года №100
Бюджет поселка Жезды на 2022 год

Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
393153
Ағымдағы нысаналы трансферттер
393153
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
393153
Жезді кенті бюджетінің құрамында
87775
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
5127
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
9864
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
911
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
21685
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1393
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
31520
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
11975
Коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алу
5300
Ұлытау ауылдық округі бюджетінің құрамында
122133
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
11576
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
11052
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
57052
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
33183
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1000
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1602
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
6668
Ақтас кенті бюджетінің құрамында
36767
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1691
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2679
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3512
Автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
22642
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
800
Әкім аппаратының ағымдағы шығындарына
5443
Қарсақпай кенті бюджетінің құрамында
3000
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
800
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
300
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
700
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1200
Қаракеңгір ауылдық округі бюджетінің құрамында
9039
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1500
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1533
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

Сноска. Приложение 46 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 07.12.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
393153
Целевые текущие трансферты
393153
в том числе:
Целевые текущие трансферты
393153
Бюджет поселка Жезды
87775
Установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
5127
Освещение улиц населенных пунктов
9864
Обеспечение санитарии населенных пунктов
911
Благоустройство и озеленение населенного пункта
21685
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1393
Организация водоснабжения населенных пунктов
31520
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11975
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5300
Бюджет Улытауского сельского округа
122133
Освещение улиц населенных пунктов
11576
Обеспечение санитарии населенных пунктов
11052
Благоустройство и озеленение населенного пункта
57052
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
33183
Организация водоснабжения населенных пунктов
1000
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1602
На текущие затраты аппарата акима
6668
Бюджет поселка Актас
36767
Освещение улиц населенных пунктов
1691
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2679
Организация водоснабжения населенных пунктов
3512
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог
22642
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
800
На текущие затраты аппарата акима
5443
Бюджет поселка Карсакпай
3000
Освещение улиц населенных пунктов
800
Благоустройство и озеленение населенного пункта
300
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
700
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1200
Бюджет Каракенгирского сельского округа
9039
Освещение улиц населенных пунктов
1500
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1533
Организация водоснабжения населенных пунктов