2022-2024 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 115 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 252,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 281,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 604 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 134 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 70 233 мың теңге;
2) шығындар – 158 521,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43 269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 269 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 43 269 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 143; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 183; 17.08.2022 № 205; 08.11.2022 № 231; 15.12.2022 № 240 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен Төретам кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 32 566 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2021 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 784 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 143 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,8 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 143 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете поселка Торетам на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 115.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Торетам на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 252,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 281,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 604 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 134 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 233 тысяч тенге;
2) затраты – 158 521,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43 269 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43 269 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 43 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 143; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 183; 17.08.2022 № 205; 08.11.2022 № 231; 15.12.2022 № 240 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что на 2022 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет поселка Торетам установлен в размере 32 566 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2021 году в районный бюджет в сумме 784 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 143 (вводится в действие с 01.01.2022).
2-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 143 (вводится в действие с 01.01.2022).

2-3. 2021 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 29 847,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 143 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 29 847,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 143 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.

4. 2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 115 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджеті

4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2022 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 115
Бюджет поселка Торетам на 2022 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.11.2022 № 231 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
8 393,0
1
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
7 077,0
2
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
1 316,0
Қармақшы аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 115 шешіміне 5-қосымша
2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
13 292,0
1
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
13 292,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 115 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.11.2022 № 231 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
8 393,0
1
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
7 077,0
2
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
1 316,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2021 года № 115
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2022 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
13 292,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
13 292,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 115
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2022 год за счет районного бюджета

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.11.2022 № 231 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
15 982,0
1
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
8 082,0
2
Төретам кенті әкімі аппаратына көшелерінде орналасқан жарық шамдарға қосалқы бөлшектер алуға
5 500,0
3
Төретам кентінде орналасқан шағын архитектуралық құрылыстарға қажетті қосалқы бөлшектер сатып алуға
500,0
4
Төретам кентінің көшелеріне жол белгілерін сатып алуға
1 900,0

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.11.2022 № 231 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
15 982,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
8 082,0
2
На приобретение запасных частей для уличного освещения в аппарат акима роселка Торетам
5 500,0
3
На приобретение необходимых запасных частей для малых архитектурных построек, расположенных в поселке Торетам
500,0
4
На приобретение дорожных знаков для улиц поселка Торетам
1 900,0