"Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 560 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда аталған ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
Қостанай
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 560 қаулысымен
бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқармада осы ережеге қосымшада көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 7 декабря 2021 года № 560.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области".
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
Костанайской области
от 7 декабря 2021 года
№ 560
Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта.
2. Управление имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма мемлекеттік мекеме ретінде ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы мемлекеттік тілде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарма егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретiнiң мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, М. Дулатов көшесі, 68-құрылыс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 04.04.2023 № 139 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсiпкерлiк субъектілерімен Басқарманың өкілеттігі болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге рұқсат етілмейді.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жiберiледi.
2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттігі
13. Мақсаттары:
1) дене шынықтырумен және спортпен айналысатын адамдардың, сондай-ақ дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шаралардың қатысушылары мен көрермендерінің өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігін қамтамасыз ету және спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу орындарында қоғамдық тәртіпті сақтау;
2) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
3) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру.
4) спорттық инфрақұрылымды, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестікті қолдана отырып, дамыту.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымдық тұлғалардан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды сұрату және алу;
ақпараттық-тұсаукесерлік іс-шараларды, сондай-ақ Басқарманың қызметі мәселелері бойынша кеңестерді ұйымдастыру және өткізу;
Басқарманың құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де құқықтары;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица М. Дулатова, строение 68.
Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления акимата Костанайской области от 04.04.2023 № 139 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Управлению не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) обеспечение безопасности жизни и здоровья лиц, занимающихся физической культурой и спортом, а также участников и зрителей физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий и соблюдение общественного порядка в местах проведения спортивно-массовых мероприятий;
2) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
3) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
4) развитие спортивной инфраструктуры, в том числе с применением механизма государственно-частного партнерства.
14. Полномочия:
1) права:
в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций;
организовывать и проводить информационно-презентационные мероприятия, а также совещания по вопросам деятельности Управления;
предоставлять юридическим и физическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции Управления;
иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;

2) міндеттері:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімі мен әкімдіктің актілері мен тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындау;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де міндеттері.
15. Функциялары:
1) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
2) спорт түрлері бойынша облыстық жарыстарды өткізеді, сондай-ақ спорт түрлері бойынша республикалық және халықаралық жарыстарды өткізуге, сондай-ақ жергілікті аккредиттелген республикалық және (немесе) жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спортшы-мүгедектер арасында, оның ішінде ұлттық,техникалық және қолданбалы, бұқаралық спорт бойынша жарыстарға қатысады;
3) спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларын даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз етедi;
4) облыс аумағында бұқаралық спортты және мүгедектігі бар адамдар арасындағы және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
5) облыс аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
6) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді;
7) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді;
8) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;
9) облыс аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
10) облыс аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;
11) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
12) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асырады;
13) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттардың үлгілік оқу жоспарларын келіседі;

2) обязанности:
соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области;
повышать качество предоставления государственных услуг;
иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
2) проводит областные спортивные соревнования по видам спорта, а также участвует в проведении республиканских и международных соревнований по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
3) обеспечивает подготовку областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
4) обеспечивает развитие массового спорта, спорта среди лиц с инвалидностью и национальных видов спорта на территории области;
5) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории области;
6) присваивает спортсменам спортивные разряды: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
7) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
8) утверждает единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
9) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории области;
10) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
12) реализует типовые образовательные учебные программы по видам спорта для областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
13) согласовывает типовые учебные планы областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;

14) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
15) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
16) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
17) спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелері беріледі;
18) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келіседі;
19) Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларының құрамына кіретін (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалары), спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы құрама командаларының құрамына кіретін (ұлттық құрама командалары) спортшыларға ай сайын ақшалай үлес төлеуін әзірлейді және бекітеді;
20) дене шынықтыру мен спорт саласындағы басым спорт түрлерінің өңірлік тізбесін әзірлейді және уәкілетті органның келісуі бойынша бекітеді;
21) өз құзыреті шегінде "Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де қызметтерді жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 04.04.2023 № 139 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
17. Басқарманың бiрiншi басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарманың бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарманың бiрiншi басшысының өкілеттігі:
1) Басқарма қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
2) Басқарманың құрылымын, құрылымдық бөлімдері туралы ережені және қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
3) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын бекітеді;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Басқарманың атынан мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда әрекет етеді;

14) формирует и утверждает областные списки сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
15) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
16) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
17) присваивает статусы "специализированная" спортивная школа, "специализированное" отделениям спортивных школ;
18) согласовывает с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями техническую спецификацию и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
19) разрабатывает и утверждает размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а так же спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд;
20) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта региональный перечень приоритетных видов спорта;
21) в пределах своей компетенции осуществляет иные функции, возложенные на Управление.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 04.04.2023 № 139 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Управления:
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников Управления;
2) утверждает структуру, положения о структурных подразделениях и должностные инструкции работников Управления;
3) утверждает план финансирования по обязательствам и платежам;
4) представляет Управление в государственных органах, иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

5) бірінші қол қою құқығына ие;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдамағаны үшін дербес жауапкершілікті атқарады;
7) Басқарма қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
8) Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, материалдық көмек көрсету шараларын қабылдайды және тәртіптік жаза қолданады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Бiрiншi басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Басқармада заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Басқармаға бекiтiлген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзіне бекiтiлген мүлiктi және оған қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлiктi өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай
облысы әкімдігінің
дене шынықтыру және
спорт басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге
қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бағынысты болып табылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 04.04.2023 № 139 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қадырбек Оспанов атындағы № 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "№ 2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "№ 3 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

5) обладает правом первой подписи;
6) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками Управления;
8) принимает меры поощрения, оказания материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
23. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению о государственном
учреждении "Управление
физической культуры и спорта
акимата Костанайской области"
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области"
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 04.04.2023 № 139 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 1 имени Кадырбека Оспанова" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 2" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 3" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.

4. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Олимпиадалық резервті даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Владимир Матвиенко атындағы балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерві мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қостанай қалалық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Лисаков қалалық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Қостанай облысы әкімдігі дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мүгедектер спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтынсарин аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ералхан Сейкенов атындағы Аманкелді аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Арқалық қалалық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Әулиекөл аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Денисов аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жангелдин аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Футболдан балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қостанай қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ұлттық спорт түрлерінен балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

4. Коммунальное государственное учреждение "Школа высшего спортивного мастерства" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская школа олимпийского резерва имени Владимира Матвиенко" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Костанайская городская детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Лисаковская городская детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Спортивный клуб инвалидов" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Алтынсаринская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Амангельдинская районная детско-юношеская спортивная школа имени Ералхана Сейкенова" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Аркалыкская городская детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Аулиекольская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Денисовская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Джангельдинская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа футбола" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
17. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Костаная" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
18. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская школа национальных видов спорта" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.

19. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жітіқара аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қамысты аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қарабалық аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қарасу аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қостанай аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
24. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Меңдіқара аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Науырзым аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Рудный қалалық № 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Рудный қалалық № 2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бейімбет Майлин ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Гольфтан спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Сарыкөл аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
31. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ұзынкөл аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
32. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Федоров аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шахматтан балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

19. Коммунальное государственное учреждение "Житикаринская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
20. Коммунальное государственное учреждение "Камыстинская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
21. Коммунальное государственное учреждение "Карабалыкская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
22. Коммунальное государственное учреждение "Карасуская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
23. Коммунальное государственное учреждение "Костанайская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
24. Коммунальное государственное учреждение "Мендыкаринская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
25. Коммунальное государственное учреждение "Наурзумская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
26. Коммунальное государственное учреждение "Рудненская городская детско-юношеская спортивная школа № 1" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
27. Коммунальное государственное учреждение "Рудненская городская детско-юношеская спортивная школа № 2" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
28. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа района Беимбета Майлина" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
29. Коммунальное государственное учреждение "Спортивная школа гольфа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
30. Коммунальное государственное учреждение "Сарыкольская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
31. Коммунальное государственное учреждение "Узункольская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
32. Коммунальное государственное учреждение "Федоровская районная детско-юношеская спортивная школа" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.
33. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа шахмат" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.

34. Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жекпе жек спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

34. Коммунальное государственное учреждение "Спортивный клуб единоборств" Управления физической культуры и спорта акимата Костанайской области.