Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 97 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жітіқара қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 690 261,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 111 465,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 257,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 268,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 558 271,4 мың теңге;
2) шығындар – 698 081,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 820,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 820,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 97 640,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Жітіқара қаласының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2022 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5-1. Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.

О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 29 декабря 2021 года № 97.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Житикара на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 690 261,4 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 111 465,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 257,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 17 268,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 558 271,4 тысяча тенге;
2) затраты – 698 081,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 820,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 820,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.08.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету города Житикара на 2022 год, предусмотрен в сумме 97 640,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета города Житикара в районный бюджет на 2022 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете города Житикара, не подлежащих секвестру не установлен.
5. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2022 год.
5-1. Учесть, что в бюджете города Житикары Житикаринского района на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 179 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2021 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге;
2) 5В шағын ауданда 11А, 12, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
3) Зинатулла Зулхаиров көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін ағымдағы жөндеуге;
4) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 11 шағын ауданда № 1, 2 ,3 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге.
7. 2022 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне жаңа ақы төлеуді енгізуге;
2) 30 лет ВЛКСМ көшесі бойындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
3) Айнабұлақ шағын аудандағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
4) 12 шағын аудандағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
5) Жітіқара қаласының аумағында балалар ойын алаңдарын жасауға және орнатуға;
6) Жітіқара қаласының аумағында спорт алаңдарын жасауға және орнатуға;
7) Жітіқара қаласының аумағында футбол алаңын жасау және орнату жөніндегі жұмыстарға;
8) Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, 6 шағын аудан мекенжайындағы хоккей кортын абаттандыруға;
9) Досқали Асымбаев көшесіндегі № 7 үйден № 6/4 үйге дейін тротуарды ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарға;
10) тротуармен Истая Ищанова көшесі, 13 бойына орын тұрағын ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарға;
11) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 11 шағын ауданда № 1 ,2, 3 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
12) тротуармен Павлова көшесінің автомобиль жолының учаскесін ағымдағы жөндеуге;
13) Ахмета Байтурсинова көшесіне шығумен 6 шағын ауданда № 3А үйдің бойындағы № 29 үйге дейінгі кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
14) Хажыкея Жакупова көшесіне шығумен 7 шағын ауданда 19, 20, 21, 22 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
15) Ақсұлу Ақын көшесіне шығумен 6 шағын ауданда № 7, 8, 9, 10 үйлердің бойындағы кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге;
16) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыру;
17) көшені жарықтандыру тіректерін сатып алу;
18) Октябрьскаая көшесінен 30 лет ВЛКСМ көшесіне дейінгі шекараларда Шокана Уалиханова көшесі бойындағы тротуарды салу бойынша жұмыстар;
19) "Юбилейное" ЖШС балабақша алдындағы Ибрая Алтынсарина көшесі бойында автокөлік тұрағын орналастыруға техникалық құжаттаманы әзірлеу;

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.08.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
2) текущий ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 11А, 12, 13;
3) текущий ремонт участка автомобильной дороги по улице Зинатуллы Зулхаирова;
4) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне, вдоль домов № 1, 2, 3 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина.
7. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) внедрение новой оплаты труда государственных служащих;
2) текущий ремонт уличного освещения по улице 30 лет ВЛКСМ;
3) текущий ремонт уличного освещения в микрорайоне Айнабулак;
4) текущий ремонт уличного освещения в 12 микрорайоне;
5) изготовление и установка детских игровых площадок на территории города Житикары;
6) изготовление и установка спортивных площадок на территории города Житикары;
7) работы по изготовлению и установке футбольного поля на территории города Житикары;
8) благоустройство хоккейного корта, по адресу: Костанайская область, город Житикара, 6 микрорайон;
9) работы по текущему ремонту тротуара по улице Доскали Асымбаева от дома № 7 до дома № 6/4;
10) работы по текущему ремонту парковки по улице Истая Ищанова, 13 с тротуаром;
11) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне, вдоль домов № 1, 2, 3 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
12) текущий ремонт участка автомобильной дороги улицы Павлова с тротуаром;
13) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль дома № 3А до дома № 29 с выездом на улицу Ахмета Байтурсинова;
14) текущий ремонт внутриквартального проезда в 7 микрорайоне вдоль домов 19, 20, 21, 22 с выездом на улицу Хажыкея Жакупова;
15) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне, вдоль домов № 7, 8, 9, 10 с выездом на улицу Аксулу Акын;
16) освещение улиц города Житикары;
17) приобретение опор уличного освещения;
18) работы по укладке тротуара по улице Шокана Уалиханова, в границах от улицы Октябрьская до улицы 30 лет ВЛКСМ;
19) разработка технической документации на обустройство автомобильной парковки по улице Ибрая Алтынсарина, перед детским садом ТОО "Юбилейное";

20) өзге де ағымдағы шығыстарды өтеу;
21) Жітіқара қаласы, Доскали Асымбаев көшесі, 51 мекенжайы бойынша орналасқан ғимаратта пандустарды, кіреберіс тобын дайындау және орнату бойынша жұмыстар;
22) 6 шағын ауданда № 29 үйдің бойындағы тротуармен кварталішілік өткелдің учаскесін ағымдағы жөндеу;
23) 11 шағын ауданда № 18 үйдің бойындағы автомобиль жол жабынын ағымдағы жөндеу;
24) Жітіқара қаласы көшелерінің автомобиль жолдарын және кварталішілік өткелдерін ағымдағы жөндеу объектілері бойынша жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізу;
25) Жітіқара қаласын абаттандыру бойынша қоғамдық жұмыстарға қатысатын тұлғалардың қызметтеріне ақы төлеу;
26) Жітіқара қаласының автомобиль жолдарындағы нөсер құдықтарын ағымдағы жөндеу;
27) Жітіқара қаласының орталық саябағы аумағындағы көлді толтыру үшін сумен жабдықтау жөніндегі қызметтер;
28) пайдаланылған шамдарды кәдеге жаратумен жинауға, жинақтауға және уақытша сақтауға арналған контейнерлерге қызмет көрсету жөніндегі қызмет;
29) баннерлерді жасау бойынша жұмыстар;

20) возмещение прочих текущих расходов;
21) работы по изготовлению и установке пандусов, входной группы в здании расположенного по адресу город Житикара, улица Доскали Асымбаева, 51;
22) текущий ремонт участка внутриквартального проезда с тротуаром в 6 микрорайоне вдоль дома № 29;
23) текущий ремонт автомобильного дорожного покрытия в 11 микрорайоне вдоль дома № 18;
24) проведение экспертизы качества работ и материалов, по объектам текущего ремонта автомобильных дорог улиц и внутриквартальных проездов г.Житикара;
25) оплата услуг лиц участвующих в общественных работах по благоустройству города Житикара;
26) текущий ремонт ливневых колодцев на автомобильных дорогах города Житикары;
27) услуги по водоснабжению, для заполнения озера на территории центрального сквера города Житикары;
28) услуга по обслуживанию контейнеров для сбора, накопления и временного хранения отработанных ламп с утилизацией;
29) работы по изготовлению баннеров;

30) Жітіқара қаласының көшелерін күтіп ұстау жөніндегі жұмыстар (бейіндеу);
31) Жітіқара қаласының Дружба шағын ауданындағы кварталішілік жолдарды күтіп ұстау жөніндегі жұмыстар (бейіндеу).
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.03.2022 № 140 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.08.2022 № 179 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың

30) работы по содержанию дорог улиц города Житикары (профилировка);
31) работы по содержанию внутриквартальных дорог в микрорайоне Дружба города Житикары (профилировка).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.03.2022 № 140 (вводится в действие с 01.01.2022); от 10.08.2022 № 179 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата