"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің қалалық, аудандық (қалалардағы аудандық) төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № 60 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 9 тамыздағы № 387 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің қалалық, аудандық (қалалардағы аудандық) төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № 60 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін қылмыстық-процестік заңнамамен белгіленген құзыреті шегінде анықтауды жүзеге асыру.";
14-тармақ мынадай мазмұндағы 27-1) және 27-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"27-1) қылмыстық-процестік заңнамаға сәйкес мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін белгіленген құзыреті шегінде қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуді жүзеге асыру;
27-2) құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдардың бөлімшелерімен, сонымен қоса басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) және 3-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"3-1) сотқа дейінгі іс жүргізу жөніндегі міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін мамандандырылған есепке алуды, ақпараттық жүйелерді пайдалану;
3-2) Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін қылмыстық-процестік заңнамада белгіленген құзыреті шегінде жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды немесе хабарларды қабылдау, тіркеу және қарау;";
16-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"16. Басқармаға басшылықты анықтау органының бастығы болып табылатын бастық жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттер мен функциялардың орындалуына дербес жауап береді.";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін қылмыстық-процестік заңнамамен белгіленген құзыреті шегінде анықтауды жүзеге асыру.";
14-тармақ мынадай мазмұндағы 27-1) және 27-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"27-1) қылмыстық-процестік заңнамаға сәйкес мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін белгіленген құзыреті шегінде қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуді жүзеге асыру;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № 60 "Об утверждении положений о городских, районных (районных в городах) управлений, отделов по чрезвычайным ситуациям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 387
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № 60 "Об утверждении положений о городских, районных (районных в городах) управлений, отделов по чрезвычайным ситуациям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
пункт 13 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществление дознания в пределах компетенции, установленной уголовно-процессуальным законодательством для органов государственной противопожарной службы.";
пункт 14 дополнить подпунктами 27-1) и 27-2) следующего содержания:
"27-1) осуществление досудебного производства по уголовным правонарушениям в пределах компетенции, установленной для органов государственной противопожарной службы в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством;
27-2) осуществление взаимодействия с подразделениями правоохранительных и специальных государственных органов, а также другими организациями;";
пункт 15 дополнить подпунктами 3-1) и 3-2) следующего содержания:
"3-1) использовать специализированные учеты, информационные системы, обеспечивающие решения задач по досудебному производству;
3-2) принимать, регистрировать и рассматривать заявления или сообщения о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении в пределах компетенции, установленной уголовно-процессуальным законодательством для органов государственной противопожарной службы;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Руководство Управлением осуществляется начальником, который является начальником органа дознания и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и функций.";
в приложении 2 к указанному приказу:
пункт 13 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществление дознания в пределах компетенции, установленной уголовно-процессуальным законодательством для органов государственной противопожарной службы.";
пункт 14 дополнить подпунктами 27-1) и 27-2) следующего содержания:
"27-1) осуществление досудебного производства по уголовным правонарушениям в пределах компетенции, установленной для органов государственной противопожарной службы в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством;

"5) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін қылмыстық-процестік заңнамамен белгіленген құзыреті шегінде анықтауды жүзеге асыру.";
14-тармақ мынадай мазмұндағы 32-1) және 32-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"32-1) қылмыстық-процестік заңнамаға сәйкес мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін белгіленген құзыреті шегінде қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуді жүзеге асыру;
32-2) құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдардың бөлімшелерімен, сонымен қоса басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) және 3-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"3-1) сотқа дейінгі іс жүргізу жөніндегі міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін мамандандырылған есепке алуды, ақпараттық жүйелерді пайдалану;
3-2) Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары үшін қылмыстық-процестік заңнамада белгіленген құзыреті шегінде жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды немесе хабарларды қабылдау, тіркеу және қарау;";
16-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"16. Бөлімге басшылықты анықтау органының бастығы болып табылатын бастық жүзеге асырады, ол Бөлімге жүктелген міндеттер мен функциялардың орындалуына дербес жауап береді.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрілігінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана Төтенше жағдайлар департаменттерінің бастықтары осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір апталық мерзімде құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органдарын хабардар етілуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі генерал-майор
Ю. Ильин

"5) осуществление дознания в пределах компетенции, установленной уголовно-процессуальным законодательством для органов государственной противопожарной службы.";
пункт 14 дополнить подпунктами 32-1) и 32-2) следующего содержания:
"32-1) осуществление досудебного производства по уголовным правонарушениям в пределах компетенции, установленной для органов государственной противопожарной службы в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством;
32-2) осуществление взаимодействия с подразделениями правоохранительных и специальных государственных органов, а также другими организациями;";
пункт 15 дополнить подпунктами 3-1) и 3-2) следующего содержания:
"3-1) использовать специализированные учеты, информационные системы, обеспечивающие решения задач по досудебному производству;
3-2) принимать, регистрировать и рассматривать заявления или сообщения о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении в пределах компетенции, установленной уголовно-процессуальным законодательством для органов государственной противопожарной службы;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Руководство Отделом осуществляется начальником, который является начальником органа дознания и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и функций.".
2. Начальникам департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить в недельный срок со дня подписания настоящего приказа извещение территориальных органов юстиции областей, городов республиканского значения и столицы о внесенных изменениях и дополнениях в учредительные документы.
3. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан генерал-майор
Ю. Ильин