2022 - 2024 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 111/15 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 362584 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9492 мың теңге;
трансферттер түсімі – 353092 мың теңге;
2) шығындар – 364421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1837 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 201/30 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қызылжар ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80453 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5197 мың теңге;
трансферттер түсімі – 75256 мың теңге;
2) шығындар – 103594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23141 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 201/30 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Алғабас ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 253726 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 274 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243837 мың теңге;
2) шығындар – 255222 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;

О бюджете сельских округов города Аксу на 2022 - 2024 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 29 декабря 2021 года № 111/15.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 362584 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9492 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 353092 тысячи тенге;
2) затраты – 364421тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1837 тысяч тенге";
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.11.2022 № 201/30 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 80453 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5197 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 75256 тысяч тенге;
2) затраты –103594тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23141 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.11.2022 № 201/30 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 253726 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9615 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 274 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243837тысяч тенге;
2) затраты – 255222 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;

7. 2022 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде 436329 мың теңге сомасында Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, соның ішінде:
Қызылжар ауылдық округі – 56018 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 95340 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 61793 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 70003 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 63295 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 89880 мың теңге.
7-1. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 717929 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 28254 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5980 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен -15743 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 6531 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 12847 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 8972 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1157 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 2718 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 1200 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1200 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру" - 22918 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 22918 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 14917 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 14917 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 100119 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 100119 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 64376 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 64376 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 174784 мың теңге:

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2022 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 436329 тысяч тенге, в том числе:
Кызылжарский сельский округ – 56018 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 95340 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова - 61793 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ- 70003 тысячи тенге;
Достыкский сельский округ - 63295 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ - 89880 тысяч тенге.
7-1. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме717929 тысяч тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 28254 тысяч тенге:
011 за счет трансфертов из республиканского бюджета – 5980 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) -15743 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 6531 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" - 12847 тысяч тенге:
011 за счет трансфертов из республиканского бюджета –8972 тысяч тенге;
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1157 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 2718 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 1200 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1200 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 22918 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 22918 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 14917 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 14917 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 100119 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 100119 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 64376 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 64376 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 174784 тысяч тенге:

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 174784 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 21321 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 21321 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 032 "Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" - 12466 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 12466 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 4825 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 4825 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 259902 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 25157 мың теңге;
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен – 48517 мың теңге;
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен – 186228 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды- Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 201/30 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 295431 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға - 5478 мың теңге;
Мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге - 14000 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны бірлесіп қаржыландыруға -25521 мың теңге;
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 12877 мың теңге;
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 7868 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 229687 мың теңге.
8-1. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 465850 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
8585 мың теңге – футбол алаңын жөндеуге;
26500 мың теңге – елді мекендердің көшелері мен жолдарын қиыршықтауға;
31000 – мың теңге жолдар мен көшелерді күрделі жөндеуге;
47478 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
26674 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
1300 мың теңге – "Шағын футбол алаңын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
500 мың теңге – электр энергиясын төлеуге;
18513 мың теңге – ғимаратты күрделі жөндеуге;
215 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Достық ауылдық округі Береке ауылының жерін ресімдеуге;
1500 мың теңге – "Кентішілік жолдарды орташа жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
2502 мың теңге – "Көше жарығын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
1200 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға;
4000 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша ауылдық елді мекендердегі жолдарды сараптауға;
1000 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
14000 мың теңге - мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге;
25521 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны бірлесіп қаржыландыруға;
13985 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 174784 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 21321 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 21321 тысяч тенге.
По программе: 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций" - 12466 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 12466 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 4825 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 4825 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 259902 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 25157 тысяч тенге;
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 48517 тысяч тенге;
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 186228 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 - в соответствии с решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.11.2022 № 201/30 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 295431 тысяч тенге, в том числе:
5478 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
14000 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
25521 тысяч тенге на софинансирование мероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
12877 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций,содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 35%;
1688 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 1,23%;
229687 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
8-1. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 465850 тысяч тенге, в том числе:
8585 тысяч тенге на ремонт футбольного поля;
26500 тысяч тенге – на щебенение улиц и дорог населенных пунктов;
31000 тысяч тенге – на капитальный ремонт дорог и улиц;
47478 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
26674 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
1300 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт мини футбольного поля”;
500 тысяч тенге – на оплату электроэнергии;
18513 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания;
215 тысяч тенге – на оформление земли в селе Береке, Достыкского сельского округа в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1500 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Средний ремонт внутри поселковых дорог”;
2502 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт уличного освещения”;
1200 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
4000 тысяч тенге – на экспертизы дорог в сельских населенных пунктах по проектам реализуемых в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1000 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
14000 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
25521 тысяч тенге на софинансирование мероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
13985 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций,содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

6180 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 35% қосымша ақы белгілеуге;
5510 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 1,23% қосымша ақы белгілеуге;
229687 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 35%;
5510 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 1,23%;
229687 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 29.04.2022 № 151/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 - в соответствии с решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 29.04.2022 № 151/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.