Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 125-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 53-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 21.04.2022 № 53-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 31 тамыздағы № 551 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті төрағасының 2020 жылғы 5 желтоқсандағы № 4 Н/Қ бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің Персоналды басқару қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға А. Есмағамбетова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
комитеті төрағасының
2021 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 125-НҚ бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптары

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям
Приказ Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 125-НҚ. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 21 апреля 2022 года № 53-НҚ.
Сноска. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 21.04.2022 № 53-НҚ.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б" утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 августа 2021 года № 551 "Об утверждении структуры и штатной численности Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Отменить приказ Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 декабря 2020 года № 4 Н/Қ.
3. Службе управления персоналом Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель А. Есмагамбетова
Приложение к приказу
Председателя Комитета
санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
от 14 сентября 2021 года № 125-НҚ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан

Жұртшылықпен байланыс басқармасы 1. Жұртшылықпен байланыс басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 02-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (денсаулық сақтау және / немесе профилактикалық медицина және / немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және / немесе тілдер мен әдебиет (филология және / немесе аударма және / немесе шетелдік филология) және/немесе мұғалімдерді тілдер мен әдебиеттерге даярлау (қазақ тілі мен әдебиеті және / немесе орыс тілі мен әдебиеті) және / немесе шет тілі: екі шет тілі) және/немесе журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе қоғаммен байланыс) және/немесе әлеуметтік ғылымдар (саясаттану және /немесе халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және менеджмент (мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе менеджмент және/немесе маркетинг және /немесе қаржы және/немесе экономика), мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтер ұйымдастыру және өткізу. Денсаулық сақтау және/немесе халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды іріктеу. Комитет, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Медиа-жоспарларды әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру және мониторингілеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өтініштерін қарау. Комитеттің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді дайындау және ұсыну. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление по связям с общественностью 1. Руководитель Управления, категория C-3 (1 единица), № 02-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или языки и литература (филология и/или переводческое дело и/или иностранная филология) и/или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка) и/или журналистика и информация (журналистика и/или связь с общественностью) и/или социальные науки (политология и/или международные отношения) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление и/или менеджмент и/или маркетинг и/или финансы и/или экономика) желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление взаимодействия Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения и/или санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Комитетом, Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство). Осуществление разработки и реализации Медиа - планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений Комитета и подведомственных организаций Комитета со средствами массовой информации. Координация работы и мониторинга раздела "Новости" Web-сайта Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц, средств массовой информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка и представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

2. Жұртшылықпен байланыс басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (1 бірлік), № 02-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (денсаулық сақтау және/ немесе профилактикалық медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе тілдер мен әдебиет (филология және/немесе аударма және/немесе шетелдік филология) және/немесе мұғалімдерді тілдер мен әдебиеттерге даярлау (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе шет тілі: екі шет тілі) және/немесе журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе қоғаммен байланыс) және/немесе әлеуметтік ғылымдар (саясаттану және/немесе халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе бизнес және менеджмент (мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе менеджмент және/немесе маркетинг және/немесе қаржы және/немесе экономика), мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтер ұйымдастыру және өткізу. Денсаулық сақтау және/немесе халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды іріктеу. Комитет, Министрлік өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Медиа-жоспарларды әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы бойынша жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру және мониторингілеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өтініштерін қарау. Комитеттің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді дайындау және ұсыну. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

2. Главный эксперт Управления по связям с общественностью, категория C-4 (1 единица), № 02-2
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или языки и литература (филология и/или переводческое дело и/или иностранная филология) и/или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка) и/или журналистика и информация (журналистика и/или связь с общественностью) и/или социальные науки (политология и/или международные отношения) и/или право (юриспруденция) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление и/или менеджмент и/или маркетинг и/или финансы и/или экономика) желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия Комитета со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения и/или санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Комитетом, Министерством. Осуществление разработки и реализации Медиа - планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений Комитета и подведомственных организаций Комитета со средствами массовой информации. Координация работы и мониторинга раздела "Новости" Web-сайта Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц, средств массовой информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка и представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Ішкі қауіпсіздік басқармасы 3. Ішкі қауіпсіздік басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 03-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе кеден ісі және/немесе құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (мемлекеттік және жергілікті басқару, экономика, менеджмент, есеп және аудит, мемлекеттік аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппаратының, аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Сыбайлас жемқорлыққа, қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша іс-шаралар жоспарларын, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар мен шаралар әзірлеу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы бұзу фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление внутренней безопасности 3. Руководитель управления внутренней безопасности, категория C-3 (1 единица), № 03-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или таможенное дело и/или юриспруденция) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление, экономика, менеджмент, учет и аудит, государственный аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета. Реализация планов мероприятий, Государственных программ по вопросам противодействия коррупции. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, территориальными подразделениями и подведомственными организациями Комитета по вопросам, входящим в компетенцию управления. Выработка предложений и мер по повышению эффективности деятельности в сфере противодействия коррупции. Организация и проведение служебных расследований по фактам нарушения законодательства в сфере противодействия коррупции. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделениях и подведомственных организациях Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

4. Ішкі қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (2 бірлік), № 03-2, 03-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе кеден ісі және/немесе құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (мемлекеттік және жергілікті басқару, экономика, менеджмент, есеп және аудит, мемлекеттік аудит).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының, аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Сыбайлас жемқорлыққа, қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша іс-шаралар жоспарларын, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, Комитеттің аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар мен шаралар әзірлеу. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы бұзу фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

4. Главный эксперт управления внутренней безопасности, категория C-4 (2 единицы), № 03-2, 03-3
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или таможенное дело и/или юриспруденция) и/или бизнес и управление (государственное и местное управление, экономика, менеджмент, учет и аудит, государственный аудит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета. Реализация планов мероприятий, Государственных программ по вопросам противодействия коррупции. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, территориальными подразделениями и подведомственными организациями Комитета по вопросам, входящим в компетенцию управления. Выработка предложений и мер по повышению эффективности деятельности в сфере противодействия коррупции. Организация и проведение служебных расследований по фактам нарушения законодательства в сфере противодействия коррупции. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделениях и подведомственных организациях Комитета в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Персоналды басқару қызметі 5. Персоналды басқару қызметінің басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 04-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (денсаулық сақтау және/ немесе профилактикалық медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе құқық (халықаралық құқық және/немесе юриспруденция) және /немесе тілдер мен әдебиет (аударма ісі), экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы және несие).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандықтар мен біліктіліктер бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлармен қамтамасыз етілуге мониторинг жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кадрларды кәсіби бейімдеу және олардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау бойынша қызметті, оның ішінде тәлімгерлік, қайта даярлау, біліктілікті арттыру, тағылымдамадан өту жолымен үйлестіру және ұйымдастыру. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік қызметке кіру, өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауын үйлестіру, мониторингілеу және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Служба управления персоналом 5. Руководитель Службы управления персоналом, категория C-3 (1 единица), № 04-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или право (международное право и/или юриспруденция) и/или языки и литература (переводческое дело), экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы и кредит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Координация и организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров, в том числе путем наставничества, переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа. Координация, мониторинг и обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы сотрудниками центрального аппарата и территориальных подразделений Комитета. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

6. Персоналды басқару қызметінің бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 04-2, 04-3, 04-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (денсаулық сақтау және / немесе профилактикалық медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе құқық (халықаралық құқық және/немесе юриспруденция) және/немесе тілдер мен әдебиет (аударма ісі), экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы және несие).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандықтар мен біліктіліктер бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлармен қамтамасыз етілуге мониторинг жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кадрларды кәсіби бейімдеу және олардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету үшін жағдай жасау бойынша қызметті, оның ішінде тәлімгерлік, қайта даярлау, біліктілікті арттыру, тағылымдамадан өту жолымен үйлестіру және ұйымдастыру. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік қызметке кіру, өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауын үйлестіру, мониторингілеу және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

6. Главный эксперт Службы управления персоналом, категория C-4 (3 единицы), №№ 04-2, 04-3, 04-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или право (международное право и/или юриспруденция) и/или языки и литература (переводческое дело), экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы и кредит).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга обеспеченности кадрами и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Координация и организация деятельности по созданию условий для профессиональной адаптации и обеспечения профессионального развития кадров, в том числе путем наставничества, переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа. Координация, мониторинг и обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы сотрудниками центрального аппарата и территориальных подразделений Комитета. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Бюджеттік жоспарлау басқармасы 8. Бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 05-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысқа жалпы басшылық ету, ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша басқару, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының даму жоспарын бекіту және түзету, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
9. Бюджеттік жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 05-2, 05-3, 05-4, 05-5
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысқа жалпы басшылық ету, ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша басқару, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының даму жоспарын бекіту және түзету, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление бюджетного планирования 8. Руководитель управления бюджетного планирования, категория C-3 (1 единица), № 05-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, способность и стремление к саморазвитию, сотрудничеству и взаимодействию, управлению деятельностью, принятию решений, лидерству
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы Управления по вопросам бюджетного планирования по бюджетным программам Комитета, утверждения и корректировки плана развития подведомственных организаций Комитета, участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений в пределах компетенции. Взаимодействие c государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Главный эксперт управления бюджетного планирования, категория C-4 (4 единицы), №№ 05-2, 05-3, 05-4, 05-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, способность и стремление к саморазвитию, сотрудничеству и взаимодействию, управлению деятельностью, принятию решений, лидерству
Функциональные обязанности
Формирование сводного проекта бюджета по подведомственным Комитету республиканским государственным учреждениям на соответствующий трехлетний период. Рассмотрение и подготовка к утверждению корректировок к планам развития и отчетов об исполнении планов развития подведомственных республиканских государственных предприятий; Участие в оценке эффективности бюджетных программ по курации по отчетному периоду, при разработке проекта бюджета; Формирование индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам на планируемый финансовый год, а также внесение изменений; Формирование заявок от курируемых подведомственных территориальных органов к уточнению республиканского бюджета, разработка предложений к проекту постановления Правительства Республики Казахстан, связанных с уточнением республиканского бюджета; Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных актов по вопросам планирования; Подготовка справок, информаций и аналитических материалов по курируемому участку; Исполнение иных поручений руководства;
Работа с текущей корреспонденцией.

Бухгалтерлік есеп басқармасы 10. Бухгалтерлік есеп басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 06-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің орталық аппаратының бухгалтерлік есебін жүргізу. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және шоғырландыру. Орталық аппараттың, аумақтық бөлімшелердің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитеттің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есептілікті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление бухгалтерского учета 10. Руководитель управления бухгалтерского учета, категория C-3 (1 единица), № 06-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Ведение бухгалтерского учета центрального аппарата Комитета. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности по подведомственным государственным учреждениям. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и подведомственным государственным учреждениям. Рассмотрение материалов по списанию активов центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными учреждениями и предприятиями в государственный реестр ИС ЕССО. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

11. Бухгалтерлік есеп басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 06-2, 06-3, 06-4, 06-5
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының бухгалтерлік есебін жүргізу. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша тоқсан сайынғы есептілікті қарау және жинақтау. Комитет және ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша қаржылық есептілікті е-Қаржымині ақпараттық жүйесінде қабылдау, өңдеу және шоғырландыру. Орталық аппараттың, аумақтық бөлімшелердің және ведомстволық бағынысты ұйымдардың активтерін есептен шығару жөніндегі материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитеттің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есептілікті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың осы есепті ЕССО АЖ мемлекеттік тізіліміне ұсынуын мониторингілеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдар бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

11. Главный эксперт управления бухгалтерского учета категория C-4 (4 единицы), №№ 06-2, 06-3, 06-4, 06-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета центрального аппарата Комитета. Рассмотрение и свод ежеквартальной отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности по подведомственным государственным учреждениям. Прием, обработка и консолидация в информационной системе Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и подведомственным государственным учреждениям. Рассмотрение материалов по списанию активов центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными учреждениями и предприятиями в государственный реестр ИС ЕССО. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным о государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасы 12. Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 07-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар (көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе құрылыс).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат беру, республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асырады. Комитет пен Министрліктің стратегиялық даму жоспарын және операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу. Басқарманың құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және әзірлеуге қатысу. Даму жоспарын, даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың жылдық қаржылық есептілігін қарау, келісу және бекітуге дайындау. Таза кірістің бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі пайыздық арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша шаралар қабылдау; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, мемлекеттік кәсіпорындар үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттарды және ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) белгілеуге қатысу. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын дайындау және мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер енгізу, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша бюджеттің атқарылуын мониторингілеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление активов и государственных закупок 12. Руководитель управления активов и государственных закупок, категория C-3 (1 единица), № 07-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент); право (юриспруденция); технические науки (транспорт, транспортная техника и технологии и/или строительство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по подготовке, представление информаций по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, осуществляет реорганизацию и ликвидацию республиканского юридического лица. Участие в разработке стратегического плана развития и операционного плана Комитета и Министерства. Разработка и участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления. Рассмотрение, согласование и подготовка к утверждению Плана развития, Отчета по исполнению Плана развития, годовой финансовой отчетности республиканских государственных предприятий. Принятие мер по направлению части чистого дохода на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий. Подготовка годового плана государственных закупок и внесение изменений в годовой план государственных закупок, своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

13. Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (2 бірлік), № 07-2, 07-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар (көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе құрылыс).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарын, даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті, жылдық қаржылық есептілікті қарау, келісу және бекітуге дайындау, Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, тарату, қайта ұйымдастыру немесе құқықтық мәртебесін өзге де өзгерту мәселелерін қарауға қатысады, тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат береді, таза кірістің бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі пайыздық арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша шаралар қабылдау; Комитеттің мемлекеттік кәсіпорындары үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттар мен ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) әзірлеу және белгілеуге қатысу; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, республика Президентінің тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу мәселелері бойынша хат алмасу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар бойынша бюджеттің, даму жоспарының орындалуын мониторингтеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

13. Главный эксперт управления активов и государственных закупок, категория C-4 (2 единицы), №№ 07-2, 07-3
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент); право (юриспруденция); технические науки (транспорт, транспортная техника и технологии и/или строительство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение, согласование и подготовка к утверждению Плана развития, Отчета по исполнению Плана развития, годовой финансовой отчетности республиканских государственных предприятий, участвует в рассмотрении вопросов создания, ликвидации, реорганизации или иного изменения правового статуса организаций, подведомственных Комитету, представление информации по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, принятие мер по направлению части чистого дохода на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; разработка и участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий Комитета; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета, плана развития по подведомственным государственным учреждениям и предприятиям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

14. Активтер және мемлекеттік сатып алулар басқармасының сарапшысы, C-5 санаты (1 бірлік), № 07-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім бизнес және басқару (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика және/немесе менеджмент); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар (көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе құрылыс).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарын, даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті, жылдық қаржылық есептілікті қарау, келісу және бекітуге дайындау, Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, тарату, қайта ұйымдастыру немесе құқықтық мәртебесін өзге де өзгерту мәселелерін қарауға қатысады, тиісті мемлекеттік органдарға басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат береді, таза кірістің бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі пайыздық арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша шаралар қабылдау; Комитеттің мемлекеттік кәсіпорындары үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттар мен ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) әзірлеу және белгілеуге қатысу; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісу туралы ұсыныс дайындау, Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, республика Президентінің тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету. Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу мәселелері бойынша хат алмасу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша бюджеттің орындалуын мониторингтеу. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитеттің талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының жобаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

14. Эксперт управления активов и государственных закупок, категория C-5 (1 единица), № 07-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: бизнес и управление (финансы и/или учет и аудит и/или экономика и/или менеджмент); право (юриспруденция); технические науки (транспорт, транспортная техника и технологии и/или строительство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение, согласование и подготовка к утверждению Плана развития, Отчета по исполнению Плана развития, годовой финансовой отчетности республиканских государственных предприятий, участвует в рассмотрении вопросов создания, ликвидации, реорганизации или иного изменения правового статуса организаций, подведомственных Комитету, представление информации по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, принятие мер по направлению части чистого дохода на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; разработка и участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий Комитета; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок. Мониторинг исполнения бюджета по подведомственным государственным учреждениям. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы 15. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 08-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление правового обеспечения 15. Руководитель управления правового обеспечения, категория C-3 (1 единица), № 08-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или юриспруденция.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

16. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 08-2, 08-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Басқарманың құзыреті шенігде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, C-5 санаты (1 бірлік), № 08-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заңнамада белгіленген тәртіппен сотта, сондай-ақ өкілеттіктер шегінде басқа да органдар мен ұйымдарда Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық бөлімшелер мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік іс жүргізуін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы мен әкімшілік іс жүргізу мәселелеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың конституция мен қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізу. Бақрама құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

16. Главный эксперт управления правового обеспечения, категория C-4 (2 единицы), №№ 08-2, 08-3
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или юриспруденция.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
17. Эксперт управления правового обеспечения, категория C-5 (1 единица), № 08-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и подведомственных организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных подразделений и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасы 18. Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 09-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе шет тілі: екі шет тілі және/немесе қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) және/немесе тілдер және әдебиет (филология және/немесе аударма ісі) және/немесе құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитетте редакциялау, тілдерді қолдану, дамыту және енгізу бойынша жұмысқа қатысу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешім жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылау құжаттарының уақтылы орындалуын бақылау. Мемлекеттік тілдегі құжаттарды дайындау және сапасын бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление административного обеспечения 18. Руководитель управления административного обеспечения, категория C-3 (1 единица), № 09-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка и/или казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения) и/или языки и литература (филология и/или переводческое дело) и/или право (международное право и/или юриспруденция) и/или бизнес и управление (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Редактирование, участие в работе по функционированию, развитию и внедрению языков в Комитете. Ведение работы по административному обеспечению. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Подготовка и контроль качества документов на государственном языке. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

19. Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 09-2, 09-3, 09-4, 09-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе шет тілі: екі шет тілі және/немесе қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) және/немесе тілдер және әдебиет (филология және/немесе аударма ісі) және/немесе құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану) және/немесе бизнес және басқару (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитетте редакциялау, тілдерді қолдану, дамыту және енгізу бойынша жұмысқа қатысу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешім жобаларын қарау және дайындау. Электрондық база бойынша құжаттармен жұмыс жасау. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылау құжаттарының уақтылы орындалуын бақылау. Мемлекеттік тілдегі құжаттарды дайындау және сапасын бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

19. Главный эксперт управления административного обеспечения, категория C-4 (4 единицы), №№ 09-2, 09-3, 09-4, 09-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка и/или казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения) и/или языки и литература (филология и/или переводческое дело) и/или право (международное право и/или юриспруденция) и/или бизнес и управление (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Редактирование, участие в работе по функционированию, развитию и внедрению языков в Комитете. Ведение работы по административному обеспечению. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Подготовка и контроль качества документов на государственном языке. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы 20. Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 10-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігіне және техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуына мониторинг жүргізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру. Еуразиялық экономикалық одақ және Дүниежүзілік сауда ұйымы, тағам қауіпсіздігі мәселелері бойынша халықаралық ұйымдар шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Санитариялық-эпидемиологиялық қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам 20. Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, категория C-3 (1 единица), № 10-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация мероприятий, осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга безопасности пищевой продукции и за соблюдением требований установленных техническими регламентами и нормативными документами. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза и Всемирной торговой организации, международных организаций по вопросам пищевой безопасности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 10-2, 10-3, 10-4, 10-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуына мониторинг жүргізу және бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыратын әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде Дүниежүзілік сауда ұйымы, Еуразиялық экономикалық одақ, Алиментариус Кодексі Комиссиясы және басқа да ұйымдар мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

21. Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, категория C-4 (4 единицы), №№ 10-2, 10-3, 10-4, 10-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга и соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, обеспечение безопасности пищевой продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Евразийского экономического союза, Комиссии Кодекс Алиментариус и других организаций в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы 22. Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 11-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Техникалық регламенттер талаптарының сақталуын, азық-түлік емес тауарлардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Санитариялық-эпидемиологиялық қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың құзыреті шегінде экономикалық жоспарлау, бюджеттік қаражаттарды негіздеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Халықаралық ұйымдарда, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам 22. Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, категория C-3 (1 единица), № 11-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация мероприятий по контролю за соблюдением требований технических регламентов, качеством и безопасностью непродовольственных товаров. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Участие в организации работ по экономическому планированию, обоснованию бюджетных ассигнований в пределах компетенции Управления. Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами Республики Казахстан. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

23. Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 11-2, 11-3, 11-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында өнімдердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыруға алып келетін әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда үйі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

23. Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, категория C-4 (3 единицы), №№ 11-2, 11-3, 11-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции, реализуемой потребителям, обеспечение безопасности продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы 24. Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 12-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілеріне мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру және жалпы басшылықты жүзеге асыру. Басқарманың жұмысын жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың, оның ішінде балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын қорғау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметіне, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуге бақылауды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управление санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания 24. Руководитель управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания C-3 (1 единица), № 12-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам обеспечения государственного санитарно-эпидемиологического надзора за объектами питания, образования и воспитания на территории Республики Казахстан. Планирование работы Управления. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания, образования и воспитания, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, в том числе детей и подростков, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов питания, образования и воспитания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

25. Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 12-2, 12-3, 12-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тамақтану объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілері мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Тамақ қауіпсіздігі және тамақтан уланудың алдын алу, тамақтану объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы тамақтану объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

25. Главный эксперт Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания категория C-4 (3 единицы), №№ 12-2, 12-3, 12-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам пищевой безопасности и профилактики пищевых отравлений, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах питания. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов питания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

26. Тамақтану, білім беру және тәрбиелеу объектілерін санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының сарапшысы, C-4 санаты (1 бірлік), № 12-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе қоршаған орта (экология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілері мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Білім беру және тәрбиелеу объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп, бақылаудағы білім беру және тәрбиелеу объектілерін тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқасының Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарманың бағдарламалық құжаттарда көзделген іс-шараларды орындау, объектілерді өндірістік бақылау және санитариялық-эпидемиологиялық мониторингтеу мониторингі.
Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

26. Главный эксперт Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за объектами питания, образования и воспитания категория C-4 (1 единицы), № 12-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или окружающая среда (экология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах образования и воспитания, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах образования и воспитания. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов образования и воспитания. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Мониторинг исполнения Управлением мероприятий предусмотренных программными документами, производственного контроля и санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Өндірістік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасы 27. Өндірістік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының басшысы С-3 (1 бірлік), № 13-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы аумағында өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру және ұйымдастыру. Басқарманың жұмысын жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың денсаулығын сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуді жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами 27. Руководитель управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами C-3 (1 единица), № 13-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам обеспечения государственного санитарно-эпидемиологического надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами на территории Республики Казахстан. Планирование работы Управления. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектах, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

28. Өндірістік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді санитариялық-гигиеналық бақылау және қадағалау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (6 бірлік), № 13-2, 13-3, 13-4, 13-5, 13-6, 13-7
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (тыныс-тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау жүргізу және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Жұмысты жоспарлау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, субъектілер мен өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Халықтың денсаулығын сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдарымен және ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы өнеркәсіптік, радиациялық қауіпті және коммуналдық объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыру, өткізу және (немесе) оларға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешім жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

28. Главный эксперт Управления санитарно-гигиенического контроля и надзора за промышленными, радиационно-опасными и коммунальными объектами, категория C-4 (6 единицы), №№ 13-2, 13-3, 13-4, 13-5, 13-6, 13-7
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) или технические науки и технологии (безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по проведению государственного санитарно-эпидемиологического надзора и обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан. Планирование работы. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов санитарно-эпидемиологического благополучия населения на промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектах, методическая и организационная координация работы субъектов и иных организаций. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны здоровья населения, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных промышленных, радиационно-опасных и коммунальных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Организация, проведение и (или) участие в республиканских и региональных семинарах, научно-практических конференциях. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасы 29. Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 14-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология) және/немесе құқық (құқықтану және / немесе кеден құқығы)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылық, жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. ҚР Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды үйлестіру мәселелері жөніндегі басқарма. ҚР Мемлекеттік шекарасындағы барлық өткізу пункттерінде (әуе, т/ж және автомобиль қатынастары), оның ішінде ЕАЭО кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін тұлғаларға, көлік құралдарына және бақылаудағы тауарларға санитариялық-карантиндік бақылау жүргізу жөніндегі іс – шараларды ұйымдастыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы, оның ішінде мемлекеттік шекараны өткізу пункттерінде, оның ішінде ЕАЭО кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін адамдардың орын ауыстыруына санитариялық-карантиндік бақылауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және ЕАЭО-ның кедендік шекарасында санитариялық-эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру, ЕАЭО сертификаттау жөніндегі органдары сәйкестікті бағалау туралы құжаттар берген сәйкес келмейтін бақылаудағы өнімнің айналысы мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияның және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өкілдерімен келіссөздерге қатысу. Автомобиль өткізу пункттері арқылы шекарадан өткен адамдар туралы деректерді жинау және енгізу бойынша КСЭК аумақтық бөлімшелерімен ұйымдастыру және үйлестіру. Өткізу пункттеріндегі, оның ішінде ҚР Мемлекеттік шекарасының Қазақстан-Ресей және Қазақстан-Қырғыз учаскелеріндегі санитариялық-карантиндік пункттерді жарақтандыру мәселелері бойынша, сондай-ақ СКП мамандарын оқыту мәселелері бойынша КСЭК аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл және үйлестіру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден ҚР аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру бойынша Үйлестіру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен, сондай-ақ мүше мемлекеттердің аккредиттеу саласындағы уәкілетті органдарымен өзара іс-қимыл және үйлестіру. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және үйлестіру камералдық бақылау. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау, құжаттардың уақтылы және сапалы дайындалуын жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление координации деятельности по санитарной охране на государственной границе 29. Руководитель управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, категория C-3 (1 единица), № 14-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология) и/или право (юриспруденция и/или таможенное право)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Управления по вопросам координации санитарной охраны государственной границы РК. Организация мероприятий по проведению санитарно-карантинного контроля за лицами, транспортными средствами и подконтрольными товарами во всех пунктах пропуска (авиа-, ж/д и автомобильных сообщений) на государственной границе РК, в том числе и совпадающей с таможенной границей ЕАЭС (далее – ЕАЭС). Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в том числе по организации и обеспечению санитарно-карантинного контроля за перемещением лиц в пунктах пропуска Государственной границы, в том числе и совпадающей с Таможенной границей ЕАЭС. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, и участие в переговорах с представителями Евразийской экономической комиссии и государств-членов Евразийского экономического союза по вопросам осуществления санитарно-эпидемиологического контроля на таможенной границе ЕАЭС, обращения несоответствующей подконтрольной продукции, на которые выданы документы об оценке соответствия органами по сертификации ЕАЭС. Организация и координация с территориальными подразделениями КСЭК по сбору и внесению данных о лицах, пересекших границу через автомобильные пункты пропуска. Взаимодействие и координация с территориальными подразделениями КСЭК по вопросам оснащения санитарно-карантинных пунктов в пунктах пропуска, в том числе на казахстанско-российском и казахстанско-кыргызском участках Госграницы РК, а также по вопросам обучения специалистов СКП. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны на Государственной границе РК (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан РК и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Координация по осуществлению камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию РК из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Взаимодействие и координация с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля, а также уполномоченными органами государств-членов в области аккредитации. Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Организация и координация мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

30. Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (1 бірлік), № 14-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология) және/немесе құқық (құқықтану және / немесе кеден құқығы)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. ҚР Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды жүзеге асыруды үйлестіру мәселелері бойынша материалдар, талдау анықтамаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден ҚР аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен хат алмасуды жүзеге асыру.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру камералдық бақылау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарау, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

30. Главный эксперт управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, категория C-4 (1 единица), № 14-2
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология) и/или право (юриспруденция и/или таможенное право)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Подготовка материалов, аналитических справок, по вопросам координации осуществления санитарной охраны государственной границы РК. Осуществление работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны государственной границы РК (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан РК и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Осуществление камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию РК из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Осуществление переписки с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля.
Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Осуществление мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

31. Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғау жөніндегі қызметті үйлестіру басқармасының сарапшысы, C-5 санаты (1 бірлік), № 14-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология) және/немесе құқық (құқықтану және / немесе кеден құқығы)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. ҚР Мемлекеттік шекарасын санитарлық қорғауды жүзеге асыруды үйлестіру мәселелері бойынша материалдар, талдау анықтамаларын дайындау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына шығару үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санитариялық қорғауды жүзеге асыру (санитариялық-карантиндік бақылауды қамтамасыз ету), оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдіктердің (ЛБГ) келуі/кетуі бойынша материалдар дайындау. Бақылау және қадағалау объектісіне бармай-ақ, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жолымен үшінші елдерден ҚР аумағына әкелінетін өнімді бақылауға бағытталған камералдық бақылауды жүзеге асыру. Камералдық бақылауды жүзеге асыру мәселелері бойынша Техникалық реттеу саласындағы және кеден ісі саласындағы уәкілетті органдармен хат алмасуды жүзеге асыру. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша талдауды жүзеге асыру. Сервистік бағдарламалық өнімді құру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру камералдық бақылау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарау, құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

31. Эксперт управления координации деятельности по санитарной охране на государственной границе, категория C-5 (1 единица), № 14-3
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология) и/или право (юриспруденция и/или таможенное право)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Подготовка материалов, аналитических справок, по вопросам координации осуществления санитарной охраны государственной границы РК. Осуществление работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления. Подготовка материалов по вопросам осуществления санитарной охраны государственной границы РК (обеспечение санитарно-карантинного контроля), в том числе по въезду/выезду граждан РК и иностранцев (ЛБГ) для вынесения на заседание межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан. Осуществление камерального контроля, направленного на наблюдение за ввозимой продукцией на территорию РК из третьих стран, путем проведения профилактического контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения без посещения объекта контроля и надзора. Осуществление переписки с уполномоченными органами в области технического регулирования и в сфере таможенного дела по вопросам осуществления камерального контроля. Осуществление анализа по результатам камерального контроля. Осуществление мероприятий по созданию сервисного программного продукта камеральный контроль. Своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасы 32. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 15-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями 32. Руководитель управления эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями, категория C-3 (1 единица), № 15-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

33. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (5 бірлік), № 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

33. Главный эксперт управления эпидемиологического контроля за инфекционными заболеваниями, категория C-4 (5 единиц), №№ 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасы 34. Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 16-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар, иммундық-профилактика бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление эпидемиологического контроля за вакциноуправляемыми инфекциями 34. Руководитель управления эпидемиологического контроля за вакциноуправляемыми инфекциями, категория C-3 (1 единица), № 16-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по вакциноуправляемым инфекциям, иммунопрофилактике. Взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации мероприятий по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения по вакциноуправляемым инфекциям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний в пределах компетенции, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

35. Вакцинамен басқарылатын инфекцияларды бақылау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 16-2, 16-3, 16-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Вакцинамен басқарылатын инфекциялар, иммундық-профилактика бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Иммундық-профилактика мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

35. Главный эксперт управления контроля за вакциноуправляемыми инфекциями, категория C-4 (3 единицы), №№ 16-2, 16-3, 16-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по вакциноуправляемым инфекциям, иммунопрофилактике. Взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации мероприятий по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения по вакциноуправляемым инфекциям. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний в пределах компетенции, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам иммунопрофилактики. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасы 36. Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 17-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Аса қауіпті инфекциялық аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Аса қауіпті инфекциялық аурулар және биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері жөніндегі Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және жұмысын бақылау, ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау

Управление эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности 36. Руководитель управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности, категория C-3 (1 единица), № 17-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Организация, контроль работы и рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан

37. Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 17-2, 17-3, 17-4, 17-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Биоқауіпсіздік және жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға, оны тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шараларға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар және биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, себептерін анықтауға, оларды шоғырландыру және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері жөніндегі Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша шешімдердің жобаларын қарау және дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

37. Главный эксперт управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасности, категория C-4 (4 единицы), №№ 17-2, 17-3, 17-4, 17-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, биобезопасности взаимодействия с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасы 38. Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 18-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Комитеттің сынақ орталықтарының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуін бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде "Ұлттық сараптама орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру және басқару. Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде жетекшілік ететін жұмыс бөлімдері бойынша заңнамалық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу. Қазақстан Республикасы мемлекеттік стандарттарының, ИСО/МЭК стандарттарының жобаларын, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының стандарттарына өзгерістер енгізу жобаларын қарау және келісу. Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізу үшін санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу әдістемелерін қарау және келісу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление координации лабораторной службы 38. Руководитель управления координации лабораторной службы, категория C-3 (1 единица), № 18-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление контроля за организацией санитарно-эпидемиологической экспертизы подведомственными лабораториями Комитета. Координация и руководство в пределах компетенции деятельностью РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы". Проведение проверки деятельности территориальных подразделений и подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Участие в разработке и разработка проектов законодательных актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Рассмотрение и согласование проектов стандартов, проектов внесения изменений в стандарты по вопросам проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы. Рассмотрение и согласование методик проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, для внесения в Реестр государственной системы обеспечения единства средств измерений Республики Казахстан. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

39. Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 18-2, 18-3, 18-4, 18-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің сынақ орталықтарының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуіне бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде "Ұлттық сараптама орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде жетекшілік ететін жұмыс бөлімдері бойынша заңнамалық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу. Қазақстан Республикасы мемлекеттік стандарттарының, ИСО/МЭК стандарттарының жобаларын, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының стандарттарына өзгерістер енгізу жобаларын қарау және келісу. Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізу үшін санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу әдістемелерін қарау және келісу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

39. Главный эксперт управления координации лабораторной службы, категория C-4 (4 единицы), №№ 18-2, 18-3, 18-4, 18-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за организацией санитарно-эпидемиологической экспертизы подведомственными лабораториями Комитета. Координация в пределах компетенции деятельностью РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы". Проведение проверки деятельности территориальных подразделений и подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Участие в разработке и разработка проектов законодательных актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Рассмотрение и согласование проектов стандартов, проектов внесения изменений в стандарты по вопросам проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы. Рассмотрение и согласование методик проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, для внесения в Реестр государственной системы обеспечения единства средств измерений Республики Казахстан. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қызметті жоспарлау және талдау басқармасы 40. Қызметті жоспарлау және талдау басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 19-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Жиынтық ақпарат пен талдауды қалыптастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру, Жалпы ұлттық жоспардың, Комитеттің жылдық жұмыс жоспарының, Министрліктің стратегиялық жоспарының, Министрліктің операциялық жоспарының, ҚР Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының орындалуын бақылау, Комитеттің кеңейтілген отырыстарын өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление планирования и анализа деятельности 40. Руководитель управления планирования и анализа деятельности, категория C-3 (1 единица), № 19-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Организация работ по планированию и анализу, контроль за исполнением Общенационального плана в пределах компетенции Комитета, годового плана работы Комитета, Стратегического плана Министерства, Операционного плана Министерства, Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы, организация мероприятий по проведению расширенных заседаний Комитета. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных органов и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

41. Қызметті жоспарлау және талдау басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 19-2, 19-3, 19-4, 19-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жиынтық ақпарат пен талдауды қалыптастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру, Жалпы ұлттық жоспардың, Комитеттің жылдық жұмыс жоспарының, Министрліктің стратегиялық жоспарының, Министрліктің операциялық жоспарының, ҚР Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының орындалуын бақылау, Комитеттің кеңейтілген отырыстарын өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Цифрландыру басқармасы 42. Цифрландыру басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 20-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: телекоммуникациялар (радиотехника және/немесе электроника және/немесе телекоммуникациялар) және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтылым және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) және/немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі

41. Главный эксперт управления планирования и анализа деятельности, категория C-4 (4 единицы), №№ 19-2, 19-3, 19-4, 19-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация работ по планированию и анализу, контроль за исполнением Общенационального плана в пределах компетенции комитета, годового плана работы Комитета, Стратегического плана Министерства, Операционного плана Министерства, Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы, организация мероприятий по проведению расширенных заседаний Комитета. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Оказание методической и практической помощи специалистам территориальных органов и подведомственных организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление цифровизации 42. Руководитель управления цифровизации, категория C-3 (1 единица), № 20-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: телекоммуникации (радиотехника и/или электроника и/или телекоммуникации) и/или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы и/или математическое и компьютерное моделирование и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности) и/или инженерия и инженерные дело (автоматизация и управление) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт

Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу. "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы №418-V ҚРЗ, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы №370 ҚР заңдарын және осы лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін ҚР өзге де НҚА білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің цифрландыру мәселелері бойынша қызметін басқару және ұйымдастыру, цифрландыру мәселелерін шешуге бағытталған саясатты және Комитеттің салаларын цифрландыру бойынша жаңа бастамаларды енгізу және дамыту жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды құру, енгізу мәселелері бойынша Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және дерекқорлармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық ресурстарды қорғау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізу, сүйемелдеу және жұмыс істеу кезінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Өз құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауаптарды қарау және дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақытылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
43. Цифрландыру басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 20-2, 20-3, 20-4, 20-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: телекоммуникациялар (радиотехника және/немесе электроника және/немесе телекоммуникациялар) және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтылым және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) және/немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) және/немесе стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота. Знание законов РК №418-V ЗРК от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", №370 от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и иных НПА РК, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации данной должности.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам цифровизации, проведение политики, направленной на решение проблем цифровизации и мероприятий по внедрению и развитию новых инициатив по цифровизации отраслей Комитета. Обеспечение деятельности Комитета и его территориальных подразделений по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных, а также участие в организации работ по защите информационных ресурсов. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Обеспечивать информационную безопасность при внедрении, сопровождении и функционировании информационных систем, программных обеспечений. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
43. Главный эксперт управления цифровизации, категория C-4 (4 единицы), №№ 20-2, 20-3, 20-4, 20-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: телекоммуникации (радиотехника и/или электроника и/или телекоммуникации) и/или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы и/или математическое и компьютерное моделирование и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности) и/или инженерия и инженерные дело (автоматизация и управление) и/или стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.

Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу. "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы №418-V ҚРЗ, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы №370 ҚР заңдарын және осы лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін ҚР өзге де НҚА білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін, сондай-ақ цифрландыру мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру, цифрландыру мәселелерін шешуге бағытталған саясатты және Комитеттің салаларын цифрландыру бойынша жаңа бастамаларды енгізу және дамыту жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Ақпараттық жүйелер мен дерекқорларды құру, енгізу мәселелері бойынша Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және дерекқорлармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық ресурстарды қорғау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізу, сүйемелдеу және жұмыс істеу кезінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Өз құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрліктің, Комитеттің Талдамалық материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауаптарды қарау және дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құжаттарды уақытылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Знание законов РК №418-V ЗРК от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", №370 от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и иных НПА РК, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам цифровизации, проведение политики, направленной на решение проблем цифровизации и мероприятий по внедрению и развитию новых инициатив по цифровизации отраслей Комитета. Обеспечение деятельности Комитета и его территориальных подразделений по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных, а также участие в организации работ по защите информационных ресурсов. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Обеспечивать информационную безопасность при внедрении, сопровождении и функционировании информационных систем, программных обеспечений. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасы 44. Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 21-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақ стан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Реттелетін салада жүргізілетін тексерулердің (профилактикалық барып бақылау және қадағалау) кестесін (тізімін) және статистикалық есебін жасауды және орындауды бақылау. Бақылау-қадағалау қызметі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление координации контрольно-надзорной деятельности 44. Руководитель управления координации контрольно-надзорной деятельности, категория C-3 (1 единица), № 21-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация контрольно-надзорной деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Контроль за составлением и выполнением графика (списка) и статистического учета проводимых проверок (профилактического контроля и надзора с посещением) в регулируемой сфере. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по контрольно-надзорной деятельности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

45. Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (4 бірлік), № 21-2, 21-3, 21-4, 21-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Реттелетін салада жүргізілетін тексерулердің (профилактикалық барып бақылау және қадағалау) кестесін (тізімін) және статистикалық есебін жасауды және орындауды бақылау. Бақылау-қадағалау қызметі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

45. Главный эксперт управления координации контрольно-надзорной деятельности, категория C-4 (4 единицы), №№ 21-2, 21-3, 21-4, 21-5
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация контрольно-надзорной деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Контроль за составлением и выполнением графика (списка) и статистического учета проводимых проверок (профилактического контроля и надзора с посещением) в регулируемой сфере. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по контрольно-надзорной деятельности. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасы 46. Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының басшысы, C-3 санаты (1 бірлік), № 22-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша қызметіне жалпы басшылық ету және ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

Управление оказания государственных услуг 46. Руководитель управления оказания государственных услуг, категория C-3 (1 единица), № 22-1
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

47. Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының бас сарапшысы, C-4 санаты (3 бірлік), № 22-2, 22-3, 22-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: стандарттау және сертификаттау (стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе денсаулық сақтау (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология) және/немесе құқық (құқықтану)
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі, мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсету. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Басқарманың, Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде Министрлік, Комитет алқаларының талдамалық материалдары, анықтамалары, баяндамалары, шешімдерінің жобаларын дайындау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауаптар дайындау. Құжаттарды уақтылы және сапалы дайындауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

47. Главный эксперт управления оказания государственных услуг, категория C-4 (3 единицы), №№ 22-2, 22-3, 22-4
Критерии Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: стандартизация и сертификация (стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или здравоохранение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по оказанию государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам оказания государственных услуг, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам Управления, подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Министерства, Комитета в пределах компетенции. Обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курируемым вопросам в пределах компетенции. Осуществление своевременной и качественной подготовки документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.