2022-2024 жылдарға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 7-13-12 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 333 970,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 295,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 328 525,2 мың теңге;
2) шығындар – 334 571,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -601,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –601,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 601,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 7-16-3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 13.10.2022 № 7-21-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) бірыңғай жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.

Об утверждении бюджета Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2022-2024 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 7-13-12
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 333 970,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 295,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 328 525,2 тысяч тенге;
2) затраты – 334 571,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -601,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 601,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 601,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.03.2022 № 7-16-3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 13.10.2022 № 7-21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) единый земельный налог;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
5) плата за пользование земельными участками;
6) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в селе;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории сельского округа;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.

3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
3) ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
4) ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Мыналар ауылдық округ бюджетіне негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады:
1) ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне табысталған бюджеттік субвенция 16 237,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 778,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлінуі 2022-2024 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 13.10.2022 № 7-21-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 62 725,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлінуі 2022-2024 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 7-16-3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 13.10.2022 № 7-21-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) штрафы, налагаемые акимами сельских округов за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджеты сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продажи основного капитала являются:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 16 237,0 тысяч тенге.
6. Учесть целевые трансферты передаваемые из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 778,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.10.2022 № 7-21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 62 725,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.03.2022 № 7-16-3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 13.10.2022 № 7-21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).

8. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер 30 653,2 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлінуі 2022-2024 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 13.10.2022 № 7-21-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 4- қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.

8. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 30 653,2 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.10.2022 № 7-21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
8-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 7-16-3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-2. 2022 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы трансферттер 218 132,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің бөлуі 2022-2024 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.03.2022 № 7-16-3 (вводится в действие с 01.01.2022).
8-2. Учесть целевые трансферты, за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 год в сумме 218 132,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2022-2024 годы.

Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 13.10.2022 № 7-21-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Г. Абулкаирова
Айыртау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 7-13-12 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.10.2022 № 7-21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 28 декабря 2021 года
№ 7-13-12
Бюджет Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2022 год