2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 845,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 42 765,6 мың теңге;
2) шығындар – 46 389 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 543,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 543,4 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 31.10.2022 № 22-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Возвышен ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатындығы белгіленсін:
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды
тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
4) табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдерден;
5) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
6) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.

Об утверждении бюджета Возвышенского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Возвышенского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 845,6 тысяч тенге;
налоговые поступления – 3 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 42 765,6 тысяч тенге;
2) затраты – 46 389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 543,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 543,4 тысячи тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 543,4 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.10.2022 № 22-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Возвышенского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
4) поступления за использование природных и других ресурсов;
5) доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
6) поступления от продажи земельных участков.

3. Аудандық бюджеттен Возвышен ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 9 859 мың теңгені құрайды.
4. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының хатшысы
Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14-3 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджеті

3. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Возвышенского сельского округа, составляет 9 859 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года
№ 14-3
Бюджет на 2022 год Возвышенского сельского округа района имени Габита Мусрепова