2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/138 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 60 158,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2 475,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 534,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 54 149,1 мың теңге;
2) шығындар - 60 745,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 587,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 587,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 587,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/162 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Бұлақ ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 587,1 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/162 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,3 мың теңге,сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/138.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы - 60 158,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 2 475,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 534,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 54 149,1 тысяч тенге;
2)затраты - 60 745,5 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 587,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 587,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 587,4 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/162 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 587,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /162 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Булакского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).

2. 2022 жылға арналған Бұлақ ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Бұлақ ауылдық округінің бюджетіне 11 737 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін оның ішінде:
Бұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген кепілдендірілген трансфертті бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
Бұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген кепілдендірілген трансфертті бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы шешімімен айқындалады.

2. Установить, что доходы бюджета Булакского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Булакского сельского округа в сумме 11 737 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Булак.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Булак.
Распределение указанного гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.

Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру;
Бұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
ағымдағы шығындарға.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/162 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Бұлақ ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственых служащих;
освещение улиц населенных пунктов;
на средний ремонт внутрипоселковых дорого в селе Булак;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пунктом 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/162 (вводится в действие с 01.01.2022).; от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Булакскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/138 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/162 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/268 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/138
Бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/162 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/268 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)