2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/140 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 027,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 291,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 58,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 135 мың теңге;
трансферттер түсімі - 23 542,3 мың теңге;
2) шығындар - 30 103,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 76,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 76,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 76,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/164 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2022 № 21/246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/270 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Заградовка ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 75,9 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/164 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Заградовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан бос қалдықтар есебінен шығыстар 2021 қаржы жылында аудандық бюджеттен бөлінген 0,2 мың теңге сомада пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/140.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района
Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 027,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 291,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 58,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 135 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 542,3 тысяч тенге;
2) затраты - 30 103,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 76,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 76,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 76,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/164 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.07.2022 № 21/246 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/270 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 75,9 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /164 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из районного бюджета сумме 0,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 22.07.2022 № 21/246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-3. 2022 жылға арналған бюджетте 5-қосымшаға сәйкес, Заградовка ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару бойынша шығыстар 58,8 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Заградовка ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Заградовка ауылдық округінің бюджетіне 19 059 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің,қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 22.07.2022 № 21/246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 22.07.2022 № 21 /246 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-3. Предусмотреть в бюджете на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Заградовского сельского округа в сумме 58,8 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Заградовского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Заградовского сельского округа в сумме 19 059 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 22.07.2022 № 21 /246 (вводится в действие с 01.01.2022).

4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
"Коммуникациялар және БАҚ-пен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аталған мақсатты трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
жалақыны көтеруге және басқа да ағымдағы шығыстарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Заградовка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған мақсатты трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/164 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2022 № 21/246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022-2024 жылдарға арналған Заградовка ауылдық округінің шығындары 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

4-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из областного бюджета,в том числе:
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со СМИ".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы и другие текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Заградовка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /164 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.07.2022 № 21/246 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы Заградовского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1,2,3.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/140 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/164 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2022 № 21/246 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/270 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/140
Бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /164 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.07.2022 № 21/246 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/270 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

76,1
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/140 шешіміне
5- қосымша
Заградовка ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.10.2022 № 23/261 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сынып
кіші сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)

76,1
Приложение 5
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года № 14/140
Возврат сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Заградовского сельского округа
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.10.2022 № 23/261 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)