2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/144 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 122 236,7 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 118 149,7 мың теңге;
2) шығындар - 124 695,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 458,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 458,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 458,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/168 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/274 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Николаевка ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 2 158 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/168 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен Николаевка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында 2021 қаржы жылында облыстық бюджеттен 11,9 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 288,8 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/274 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/144.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 913 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 772 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 141 тысяч тенге;
2) затраты – 28 071 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 158 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 158 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 158 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/168 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложивщихся на начало финансового года в сумме 2 158 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/168 (вводится в действие с 01.01.2022).

2. Николаевка ауылдық округі бюджетінің 2022 жылға арналған кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатыны белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Николаевка ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 15 921 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Николаевка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің әкімінің шешімімен айқындалады.";
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/274 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Николаевка ауылдық округінің бюджетінде облыстық 2022 жылға арналған бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
"Коммуникациялар және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланыс" тақырыбы бойынша ауылдық округтер әкімдерін оқытуға;
Николаевка селосында су айдау мұнарасын орнатумен және тарату желілеріне қосумен РВЧ ағымдағы жөндеу;
Николаевка селосында су құбырын ағымдағы жөңдеу.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/274 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыру;
Николаевка селосындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Николаевка селосында су айдау мұнарасын орнатумен және тарату желілеріне қосумен РВЧ ағымдағы жөндеу.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/168 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. Николаевка ауылдық округі бойынша 2022 - 2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/144 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/168 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/274 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1) Кірістер
122 236,7
1
Салықтық түсімдер
4 087
04
Меншiкке салынатын салықтар
4 035
1
Мүлiкке салынатын салықтар
808
3
Жер салығы
222
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
3 005
05
Ішкі салықтар тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге
52
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
52
4
Трансферттердің түсімдері
118 149,7
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
118 149,7
3
Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен трансферттер
118 149,7
Функцио-налдық топ
Бюджеттік бағдарла-малардың әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
Сомасы (мың теңге)

2. Установить, что доходы бюджета Николаевского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Николаевского сельского округа в сумме 15 921 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
освещение улиц в населенных пунктах;
на средний ремонт внутрипослековых дорог в селе Николаевки;
на текущий ремонт РВЧ с подключением к разводящим сетям и установкой водонапорной башни в селе Николаевка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/168 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Николаевскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/144
Бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/168 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1) Доходы
25 913
1
Налоговые поступления
3 772
04
Налоги на собственность
3 720
1
Налог на имущество
159
3
Земельный налог
222
4
Налог на транспортные средства
3 339
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
52
3
Поступления за неиспользование природных и других ресурсов
52
4
Поступление трансфертов
22 141
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
22 141
3
Трансферты из районного (города областного значения) бюджета
22 141
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)