2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/148 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармақтарына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 73 261,7 мың теңге:
салықтық түсімдер - 3 271 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 69 990,7 мың теңге;
2) шығындар - 73 874,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржыактивтеріменоперацияларбойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатыпалу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 612,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 612,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 612,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/172 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/277 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Торанғұл ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 612,8 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/172 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Торанғұл ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен Торанғұл ауылдық округінің бюджетіне 13 277 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/148.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 73 261,7 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 271 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 69 990,7 тысяч тенге;
2) затраты - 73 874,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 612,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -612,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 612,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/172 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/277 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Тарангульского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 612,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/172 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Тарангульского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Тарангульского сельского округа в сумме 13 277 тысяч тенге.

4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт арқылы нысаналы трансферттер көлемі бекітілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/277 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі бекітілсін, оның ішінде:
Торанғұл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
"Коммуникациялар және бұқаралық ақпарат құраллдарымен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/277 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Предусмотреть в бюджете Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Утвердить в бюджете Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/277 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Утвердить в бюджете Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул;
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/277 (вводится в действие с 01.01.2022).

5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға;
Торанғұл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
ағымдағы шағындарға.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/172 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/277 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Торанғұл ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

5. Предусмотреть в бюджете Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/172 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/277 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Тарангульского сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап колданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/148 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/172 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/277 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/148
Бюджет Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/172 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/277 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/148 шешіміне
4 -қосымша
2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/172 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

от 30 декабря 2021 года
№ 14/148
Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2022 года
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /172 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Администратор
бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
07
Жилищно-коммунальное хозяйство