2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/149 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 108 130,3 мың теңге:
салықтық түсімдер - 17 680,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 69,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 31 715,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 58 665,3 мың теңге;
2) шығындар - 109 311,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) сальдо қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 181,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 181,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 181,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 19/233 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/278 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Явленка ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 791,2 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес 390,3 мың теңге сомасында көзделсін.

Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/149.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 108 130,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 17 680,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 69,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 31 715,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 58 665,3 тысяч тенге;
2) затраты - 109 311,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицита) бюджета - - 1 181,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 181,5 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 181,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/173 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.05.2022 № 19/233 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/278 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 791,2 тыс. тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /173 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из районного бюджета в сумме 390,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/278 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Явленка ауылдық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне 47 022 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттер есебінен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/278 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
"Коммуникация және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/278 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы Явленского сельского бюджета на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 47 022 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов передаваемых за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/278 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов, передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".

Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/278 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
Явленка ауылын абаттандыруға;
жолдарды ағымдағы жылы күтіп ұстауға;
Явленка ауылы көшелерін жарықтандыруға;
Явленка ауылы санитариясын қамтамасыз етуге;
спорттық жабдықтарды алуға.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады".
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 19/233 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Явленка ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/278 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год уменьшение объемов целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
благоустройство села Явленка;
текущее содержание дорог;
освещение улиц села Явленка;
обеспечение санитарии в селе Явленка;
приобретение спортивного инвентаря.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /173 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.05.2022 № 19/233 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Явленскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/149 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/173 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 19/233 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/278 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/149
Бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /173 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.05.2022 № 19/233 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/278 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)