2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Бастомар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-12 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Бастомар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 635,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 927,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 708,6 мың теңге;
2) шығындар – 36 050,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -415,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 415,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 415,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-12 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Бастомар ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Бастомар ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Бастомар ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

Об утверждении бюджета Бастомарского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 10-12
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бастомарского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 635,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 927,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 708,6 тысяч тенге;
2) затраты – 36 050,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -415,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 415,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 415,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-12 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имуще4ство физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Бастомарского сельского округа;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Бастомарского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Бастомарского сельского округа.

3. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 20 501,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Бастомар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2022 жылға арналған Бастомар ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;

3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 20 501,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Бастомарского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть в бюджете Бастомарского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;

2) ауылдық округ елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз ету;
3) материалдық-техникалық базаны нығайтуға.
5-1. Бастомар ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-12 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2) на обеспечение санитарии населенных пунктов сельского округа;
3) на укрепление материально-технической базы.
5-1. Учесть в бюджете Бастомарского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2022 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-12 (вводится в действие с 01.01.2022).

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты
2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-12
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Бастомар ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-12 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года № 10-12
Бюджет Бастомарского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-12 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы