2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-14 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 223 124,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 046,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 215 078,2 мың теңге;
2) шығындар – 224 224,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 100,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 100,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 100,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-14 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 30.05.2022 № 15-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-8 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 10.10.2022 № 19-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.11.2022 № 20-9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Возвышен ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Возвышен ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Возвышен ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

Об утверждении бюджета Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 10-14.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района
1. Утвердить бюджет Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 223 124,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 046,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 215 078,2 тысяч тенге;
2) затраты – 224 224,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 100,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 100,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 100,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-8 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 10.10.2022 № 19-6 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.11.2022 № 20-9 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Возвышенского сельского округа;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Возвышенского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Возвышенского сельского округа.

3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 18 201,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Возвышен ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5-1. 2022 жылға арналған Возвышен ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Возвышенка ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 20-9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған Возвышенка ауылдық округінің бюджетінде Возвышен ауылындағы кентішілік жолдарын орташа жөндеуге облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
7. 2022 жылға арналған Возвышен ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) ауылдық округтің елді мекендерін абаттандыруға;
3) материалдық-техникалық базаны нығайтуға.
4) ауылдық округ елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.05.2022 № 15-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. Возвышен ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-14 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 18 201,0 тысячи тенге.
5. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5-1. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Возвышенка.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 17.11.2022 № 20-9 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Возвышенка.
7. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на благоустройство населенных пунктов сельского округа;
3) на укрепление материально-технической базы.
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.05.2022 № 15-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
7-1. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2022 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района
Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 10-14 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-14 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 30.05.2022 № 15-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-8 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 10.10.2022 № 19-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.11.2022 № 20-9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

от 30 декабря 2021 года
№ 10-14
Бюджет Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-14 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-8 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 10.10.2022 № 19-6 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.11.2022 № 20-9 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы