Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 16/7 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-1-бабына, 75-бабы 2 - тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39558,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1675,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1442,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36440,1 мың теңге;
2) шығындар – 39897,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 339 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 339 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 339 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.07.2022 № 24/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 21.09.2022 № 27/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 01.12.2022 № 30/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округтің бюджеттік кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығы:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;
2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

Об утверждении бюджета Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 16/7
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –39558,6 тысячи тенге,
налоговые поступления – 1675,9 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1442,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36440,1 тысяч тенге;
2) затраты – 39897,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -0 тысяч тенге,
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов- 0 тысяч тенге,
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -339 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 339 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге,
погашения займов -0 тысяч тенге,
используемые остатки бюджетных средств – 339 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2022 № 24/3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 21.09.2022 № 27/3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 01.12.2022 № 30/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;

3) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
ауылдың, ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.
3. Ауылдық округтің бюджеттік кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
3) ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
4) ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округ бюджетінің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
6) плата за пользование земельными участками;
7) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в селе;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории села, сельского округа;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируется за счет следующих неналоговых поступлений:
1) штрафы, налагаемые акимами сельских округов за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
4. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджетов сельского округа;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.

4-1. 2022 жылғы 1 қаңтарда белгіленген бюджет қаражатының бос қалдықтары 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 339 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.07.2022 № 24/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 18083 мың теңге сомада ескерілсін.

4-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года в сумме 339 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2022 № 24/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год, в сумме 18083 тысяч тенге.

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 16/7 шешіміне
1 -қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.07.2022 № 24/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 21.09.2022 № 27/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 01.12.2022 № 30/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 16/7
Бюджет Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2022 № 24/3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 21.09.2022 № 27/3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 01.12.2022 № 30/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5