"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 426 шешіміне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 15 қарашадағы № 100 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 426 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6903 болып тіркелген) шешіміне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 769235,7 мың теңге:
салықтық түсімдер - 47136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 722099,7 мың теңге;
2) шығындар – 795698,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26462,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26462,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26462,7 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Тайынша қаласының кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 426 "Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15 ноября 2021 года № 100
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы" от 8 января 2021 года № 426 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6903) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 769235,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 47136 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 722099,7 тысяч тенге;
2) затраты – 795698,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26462,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26462,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26462,7 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить, что доходы города Тайынша формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения;

3) аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 609398 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 59361,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін";
көрсетілген шешімге қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
хатшысының өкілеттігін уақытша
жүзеге асырушысы
А. Әбдірахманова
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 15 қарашадағы
№ 100 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 426 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в бюджете города Тайынша на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 609398 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете города Тайынша на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 59361,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Временно осуществляющий полномочия
секретаря маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Абдрахманова
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 15 ноября 2021 года № 100
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2021 года № 426
Бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс