Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 123 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51463 мың теңге:
салықтық түсімдер - 3300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48163мың теңге;
2) шығындар – 51574,2мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 111,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығынқаржыландыру (профицитін пайдалану) –111,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Киров ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Киров ауылдық округінің бюджетіне 2606 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

Об утверждении бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 123
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51463 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3300 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48163 тысяч тенге;
2) затраты – 51574,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 111,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сельского округа;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
плата за пользование земельными участками.
3. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 2606 тысяч тенге.

4. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Киров ауылдық округінің бюджетіне 19297 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Киров ауылдық округінің бюджетіне 1593 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынанКиров ауылдық округінің бюджетіне 1013 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-3. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Киров ауылдық округінің бюджетіне 7384 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-4. 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 236 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 18876 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы желтоқсандағы
№ 123 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің бюджеті

4. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 19297 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 1593 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Кировского сельского округа в сумме 1013 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-3. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 7384 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-4. Предусмотреть в бюджете Кировского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Кировского сельского округа на 2022 год в сумме 18876 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года
№ 123
Бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год