Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 127 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45561,5 мың теңге:
Салықтық түсімдер - 4647,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -79,8 мың теңге;
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36,0 мың теңге;
Трансферттердің түсімдері - 40797,9 мың теңге;
2) шығындар - 46749,1 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) сальдо қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу-0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 1187,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1187,6 мың теңге.";
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1187,6 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 198 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.11.2022 № 237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 25.11.2022 № 248 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Рощинск ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

Об утверждении бюджета Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 127
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 45561,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4647,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 79,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40797,9 тысяч тенге;
2) затраты – 46749,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1187,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1187,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1187,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 198 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.11.2022 № 237 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Рощинского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;
платы за пользование земельными участками.

3. Рощинск ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Рощинск ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 281 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 248 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 16910 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 198 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Рощинск ауылдық округінің бюджетіне 324 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Рощинск ауылдық округінің бюджетіне 14820,9 мың теңге сомасына ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 198 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 25.11.2022 № 248 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 198 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 8462 мың теңге сомасында белгіленсін.

3. Установить, что доходы бюджета Рощинского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Рощинского сельского округа в сумме 281,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Рощинского сельского округа на сумму 16910 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 198 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2022 год, поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Рощинского сельского округа в сумме 324,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 237 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Рощинского сельского округа на сумму 14820,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 198 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Предусмотреть в бюджете Рощинского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложения 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 198 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Рощинского сельского округа на 2022 год в сумме 8462 тысяч тенге.

7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 127 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 198 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.11.2022 № 237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 25.11.2022 № 248 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенев
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года
№ 127
Бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 198 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.11.2022 № 237 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 248 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс