Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 128 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2022–2024 жылдарға арналған бюджетітиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27160,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1880 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25280,3 мың теңге;
2) шығындар – 27232,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо - 0 мыңтеңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мыңтеңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер- 0 мыңтеңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -72,6 мыңтеңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72,6 мыңтеңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 72,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 200 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Теңдік ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2022 жылғы арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 265 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

Об утверждении бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 128
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27160,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1880 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –25280,3 тысяч тенге;
2) затраты – 27232,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -72,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 72,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 200 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Тендыкского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;
платы за пользование земельными участками.
3. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 265 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2022 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 5191,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 200 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-2. 2022 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетіне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 313 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
4. 2022 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде Теңдік ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 8530 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 200 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1 Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 200 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 10981 мың теңге сомасында белгіленсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
3-1. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих из областного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 5191,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 200 (вводится в действие с 01.01.2022) ; в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
3-2. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 313 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 8530 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 200 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Предусмотреть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 200 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на 2022 год в сумме 10981 тысяч тенге.

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 128 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 200 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо –Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года
№ 128
Бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 200 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс