2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 17/1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шал акын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107 405,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 48 390,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59 014,6 мың теңге;
2) шығындар – 114 460,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 055,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 055,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 055,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 17.03.2022 № 19/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 10.08.2022 № 23/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 20.10.2022 № 25/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 28.11.2022 № 27/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Сергеевка қаласы бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Сергеевка қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) Сергеевка қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері Сергеевка қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Сергеевка қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;

Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 17/1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 405,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 48 390,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 014,6 тысяч тенге;
2) затраты – 114 460,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 055,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 055,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 055,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата района Шал акына СевероКазахстанской области от 17.03.2022 № 19/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 10.08.2022 № 23/4 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.10.2022 № 25/6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 28.11.2022 № 27/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета города Сергеевки на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Сергеевки;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Сергеевки;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Сергеевки;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Сергеевки;

4) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2022 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 4 279 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2022 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Сергеевка қаласы әкімінің шешімімен айқындалады.

4) платы за пользование земельными участками.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет города Сергеевки на 2022 год в сумме 4 279 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете города Сергеевки на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима города Сергеевки района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2022- 2024 годы".

5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 17/1 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 17.03.2022 № 19/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 10.08.2022 № 23/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 20.10.2022 № 25/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 28.11.2022 № 27/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 17/1
Бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 17.03.2022 № 19/2 (вводится в действие с01. 01.2022); от 10.08.2022 № 23/4 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 20.10.2022 № 25/6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 28.11.2022 № 27/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5