2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 17/11 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 269 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 675 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 594 мың теңге;
2) шығындар – 29 259,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -990,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 990,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 990,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 23/13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 20.10.2022 № 25/13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 28.11.2022 № 27/15 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Юбилейный ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) Юбилейный ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері Юбилейный ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Юбилейный ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;

Об утверждении бюджета Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 17/11
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 269 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 675 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 594 тысяч тенге;
2) затраты – 29 259,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 990,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 990,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 990,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 10.08.2022 № 23/13 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.10.2022 № 25/13 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.11.2022 № 27/15 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Юбилейного сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Юбилейного сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Юбилейного сельского округа;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Юбилейного сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Юбилейного сельского округа;

4) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2022 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 21 109 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2022 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

4) платы за пользование земельными участками.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Юбилейного сельского округа на 2022 год в сумме 21 109 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Юбилейного сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Юбилейного сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2022- 2024 годы".

5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 17/11 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 23/13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 20.10.2022 № 25/13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 28.11.2022 № 27/15 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 17/11
Бюджет Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 10.08.2022 № 23/13 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.10.2022 № 25/13 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.11.2022 № 27/15 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5